Stran 1 od 3 123 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 29

Tema: Swarovski Z6i BT L 2,5-15x56 ter 2-12x50

  1. #1

    Privzeto Swarovski Z6i BT L 2,5-15x56 ter 2-12x50

    Zanima me kaj menite o teh strelnih daljnogledih, kakovost po moje ni vprašljiva ali pač

  2. #2
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    Citat gamsletnik je objavil: Pokaži objave
    Zanima me kaj menite o teh strelnih daljnogledih, kakovost po moje ni vprašljiva ali pač
    Mislim, da če enega od teh kupiš ne boš nikoli obžaloval.
    No razen če žena zve za ceno

  3. #3
    Član od
    May 2011
    Lokacija
    Slovenska Bistrica
    Prispevki
    431

    Privzeto

    Za lovsko uporabo je težko izbrati kaj boljšega in edina pomanjkljivost je morda tehnologija osvetljene pike. Na tem področju je Schmidt&Bender (nekaj časa že tudi Zeiss Varipoint) še malo boljši vse ostalo pri Z6 pa je odlično. Ker je to lovski forum govorimo seveda o lovski uporabi in ne kakšni kombinirani uporabi še za športno streljanje.

    Med obema modeloma pa je predvsem bistvena razlika v velikosti. 2-12x50 je precej bolj uporaben za zalaz, ker je kompakten in relativno majhen. 2.5-15x56 pa je seveda boljši v mraku in pri daljših strelih. Je pa zato precej večji in težji.

    Trenutno edina resna konkurenca je Leica Magnus 2.4-16x56. Je pa tudi res, da je mogoče najti kar nekaj optično enakovrednih ali morda celo boljših strelnih daljnogledov, ki pa ne ponujajo tako širokega razmerja povečav.
    Optik-trade.si

    Optik Trade na Facebooku

    Svetovanje s področja lovske optike: info@optik-trade.si ali 031 770 520 (08:00 - 21:00).

  4. #4
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Dodal bi edino, da je v pripravi nova izboljsana verzija Z6, katerega koli bos izbral bos on the safe site Imam ga s krizem LDi, uporabnost pike v praksi ne zaostaja za S&B Zenith.
    Baliatic Turm pa olajsa nastrelitev na 4 razlicne radalje.cena je med 2 in 2,5 kEur.

  5. #5

    Privzeto

    Se strinjam z muzičarom.Sam imam Z6i 2-12X50 že tri leta in lahko rečem,da je špica.Tudi jaz mislim,da z enoto za osvetlitev v praksi ni težav.Drugač se pa splača sedaj,kje v trgovinah pogledat Z6 serije prve generacije.Mislim,da bo cena ugodnejša.Swarovski izdeluje od zdaj naprej samo 2.generacijo.To je pa tole http://www.swarovskioptik.com/en/pro...6i_2-5-15x56-p

  6. #6
    Član od
    May 2011
    Lokacija
    Slovenska Bistrica
    Prispevki
    431

    Privzeto

    Prva generacije ni več dobavljiva od nekje 10 januarja, kljub temu da so 2 generacijo napovedovali šele za 1.2. so jo dejansko dobavljali že od novega leta naprej.

    Razlika je predvsem v zaklepanju BT kupole za različne oddaljenosti in manjšem ter lepšem zadnjem delu daljnogleda, kjer se nastavlja osvetlitev križa. Aktualne cene in modele ter izbor križev je sicer mogoče videti naši spletni trgovini.
    Optik-trade.si

    Optik Trade na Facebooku

    Svetovanje s področja lovske optike: info@optik-trade.si ali 031 770 520 (08:00 - 21:00).

  7. #7

    Privzeto

    Mene pa zanima, kako se Z6 (brez pike) obnesejo v praksi. Ali so res zaradi tankega križa manj uporabni v mraku, kot sem nekje prebral.

  8. #8
    Član od
    May 2011
    Lokacija
    Slovenska Bistrica
    Prispevki
    431

    Privzeto

    Križ imajo tanek in še v drugi goriščni ravnini, tako da res niso za mrak najbolj posrečena izbira. Tudi sicer imajo svetlobno prepustnost Z4i in nekateri konkurentje boljšo. Imajo pa seveda le redki med lovskimi daljnogledi 6 razmerje med spodnjo in zgornjo povečavo. Sam menim, da pri Swarovskem mora biti osvetljen križ.

    Drugače so na trgu za podoben denar za lov v mraku boljše izbire.
    Optik-trade.si

    Optik Trade na Facebooku

    Svetovanje s področja lovske optike: info@optik-trade.si ali 031 770 520 (08:00 - 21:00).

  9. #9

    Privzeto

    Osebno imam Z4i 2-12x50- če nebi bilo osvetljene pike, je križ zelooo tanek in nepraktičen za npr. lov na čakanje pri pogonu. Iz tega razloga sem kupil ta dalnogled, da lahko streljam na tarčo in predvsem iz preže na stoječo divjad. Za na zalas in za v pogone imam namišljeno osvetljeno piko in seveda veliko ceneše od swa.... drugače se mi pa zdi za na lov 1,7-10x42 čisto dovolj velika povečava, razen če imate v lovišču gamsa,potem pridejo prav večje povečave....

  10. #10
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Citat pzaksek je objavil: Pokaži objave
    Osebno imam Z4i 2-12x50- če nebi bilo osvetljene pike, je križ zelooo tanek in nepraktičen za npr. lov na čakanje pri pogonu. Iz tega razloga sem kupil ta dalnogled, da lahko streljam na tarčo in predvsem iz preže na stoječo divjad. Za na zalas in za v pogone imam namišljeno osvetljeno piko in seveda veliko ceneše od swa.... drugače se mi pa zdi za na lov 1,7-10x42 čisto dovolj velika povečava, razen če imate v lovišču gamsa,potem pridejo prav večje povečave....
    Z4i v taki povecavi ne obstaja, tvoje ugotovitve o uporabnosti pa so smesne.

Stran 1 od 3 123 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •