Stran 5 od 7 PrvaPrva 1234567 ZadnjiZadnji
Rezultati 41 do 50 od 65

Tema: Remington

  1. #41

    Privzeto

    Sem streljalj z AR z EOTechom in dodatnim 3,2x optičnim povečevalom. Zadeva me ni imperionirala. Pretikanje pa je tudi glasno.
    Mislim, da je za pogone ali dnevno jago v goščavi bistveno bolje 1-4x24 z osvetljeno piko.

  2. #42
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    1,340

    Privzeto

    Končno se vremenske razmere dopuščale da sem prvič preizkusil svoj Remington 700 SPS 30-06, s Zeissom 1,5-6x42 in montažo VM.

    Delalo mi je grupo cca 5 cm, vendar glede na to da sem streljal z najcenejšo vojaško municijo bolje nisem niti pričakoval.

    Drugače pa sem z delovanjem puške zadovoljen, predvsem sem presenečen, da ima majhen odsun.
    Zdaj moram preizkusiti še kakšno lovsko strelivo, da pridem na manjšo grupo. Kaj mi priporočate?

    Istočansno sem preizkusil tudi dobri stari CZ Brmo .22LR, na katerem uporabljam isti daljnogled, ki pa mi je po 10 raztresenih strelih (čista naoljena cev) delal v 1,5 cm (5 strelov).
    Marko Gorše, Nadlesk

  3. #43

    Privzeto

    Ne vem, kako si streljal. Naslon izgleda v redu. Grupa mora biti 1 MOA ali po naše 2,5 cm. Vzemi kakšne poceni češke naboje. V te jeklene tulce jaz nimam zaupanja.

  4. #44
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    1,340

    Privzeto

    Mislim, da so problem naboji. Montaža in daljnogled ni, ker sem z istim daljnogledom in drugo puško 10 minut kasneje dosegel grupo 1,5cm.
    Je pa zanimivo, da sem po streljanju dalnogled nataknil na kontrolno montažo in ugotovil, da se je premaknil en cm navzdol in dva cm v desno. To pripisujem temu, da se je ob pretresih pri streljanju ulegel na montažo za eno oziroma dve stotinki mm.
    Lahko da je problem tudi v puški vendar vem, da ima garancijo kar se tiče raztrosa. Sicer pa je prez veze preveč razgljabljati. Treba je iti po naboje pa streljat.
    Marko Gorše, Nadlesk

  5. #45

    Privzeto

    Vijake daljnogleda je treba pa po kakih 10 strelih obvezno preveriti (zategniti vse enako in z občutkom, če že brez moment ključa).

  6. #46
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    Citat Krpan je objavil: Pokaži objave
    Mislim, da so problem naboji. Montaža in daljnogled ni, ker sem z istim daljnogledom in drugo puško 10 minut kasneje dosegel grupo 1,5cm.
    Je pa zanimivo, da sem po streljanju dalnogled nataknil na kontrolno montažo in ugotovil, da se je premaknil en cm navzdol in dva cm v desno. To pripisujem temu, da se je ob pretresih pri streljanju ulegel na montažo za eno oziroma dve stotinki mm.
    Kaka pa je ta montaža, da se po 10 strelih premakne?
    Osebno me izredno moti, ko je optika tako visoko nad cevjo in pol je izredno težko merit in se naklon puške tolko bol pozna na zadetkih...

  7. #47
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Vijake daljnogleda je treba pa po kakih 10 strelih obvezno preveriti (zategniti vse enako in z občutkom, če že brez moment ključa).
    Jaz najraje vse vijake pri prvi montaži zalepim z loctite 243 in je sigurno, priviješ jih pa z občutkom... Pri demontaži ni nobenega straha, ker se lepilo dokaj zlahka popusti.

  8. #48

    Privzeto

    Če ne filaš sam poizkusi Geco Target.Pri meni nese v 30-06 super.Drugač pa tale Remi izgleda super.:icon_:

  9. #49

    Privzeto

    Citat Tomaž Ražman je objavil: Pokaži objave
    Kaka pa je ta montaža, da se po 10 strelih premakne?
    Osebno me izredno moti, ko je optika tako visoko nad cevjo in pol je izredno težko merit in se naklon puške tolko bol pozna na zadetkih...
    Oboje drži. Montaža je res previsoka ampak tu ni več kaj storiti.
    Vijake je pa vedno dobro preveriti, če niso zalepljeni. Tudi tiste za pritrditev daljnogleda na puško.

  10. #50
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    1,340

    Privzeto

    Leplenje vijakov mi je znano vendar sem se odločil, da bo to montaža brez leplenja in lotanja. Gre za Zeissivo šino, ki je narejena v obliki trapeza, Montaža sloni na daljnogledu na stranskih poševnih ravninah, metem, ko je na spodnjem delu 0,1mm zraka. Nekateri puškarji to montažo delajo tako, da rezkajo montažo toliko časa da leži ob strani in spodaj. Vendar tudi to ni stabilno, saj nikoli teoretično montaža lahko sloni na dveh ravninah (točki in ravnini), ne more pa na treh, razen če deformiraš daljnogled ali montažo.
    Spodnji del montaže je na puško privarjen, zato je ta del kvalitetno spojen, tudi razstavljivi del montaže ne dela problemov saj smo ga testirali na več tisoč snemanj in natikanj, ter streljanje z magniuh kalibri, problematičen pa je spoj med montažo in šino. Tukaj smo prvotno dali 4 vijake M4 Torx in ker so se premikali smo dali 4 vijake M5, ki so cca 30% močnejši in ker se je še vedno premikalo smo dali še dva vijaka M5 in blokirali vzdolžne premike po šini in potem je bilo pri testni montaži mir. Iz tega sem zaključil, da 4 vijaki M3,5 , (kot jih ima večina montaž) ne morejjo dovolj džati daljnogleda da se ne premika.
    Last edited by Krpan; 19. February 2012 at 09:56.
    Marko Gorše, Nadlesk

Stran 5 od 7 PrvaPrva 1234567 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •