Stran 2 od 7 PrvaPrva 123456 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 65

Tema: Remington

  1. #11

    Privzeto

    Praktični nasvet.
    Če je variabilni imej v mraku na manjši povečavi (nekateri imajo na največji in tožijo, da se ne vidi).
    Objektiv naj bo premera 42 do 50. Večji je boljši vendar včasih ne paše puški (izgled).
    Bušnel Elite ali Cais ali Svarovski je razlika tebi mogoče komaj opazna. Bolj pomembno je (moje mišljenje), da ima rdečo piko v križu. Na pogonu npr. daš na najmanjšo povečavo in streljaš kot z red pointom.
    Najbolje pa je, da vse našteto preveriš in sam ugotoviš kaj ti najbolj paše. Tudi finančno.

  2. #12
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Fabo, problem je, da se moraš odločiti ali želiš optiko za pogone ali optiko za mrak. Univerzalne variante ni...

  3. #13

    Privzeto

    Ne bodimo tako ozko usmerjeni. Ali pogon, ali mrak.
    Najbolje je imeti eno puško z optiko za vse. Zato sem tudi omenil variabilni daljnogled z piko. Večkrat vidim specialno optiko na eni puški za pogon in drugi za prežo. Problem je, da lastnik ne zna uporabljati nobene. Moje trdno stališče je ena puška, ki smo jo vajeni in jo znamo uporabiti v vseh pogojih.
    Muzikant je izvzet iz gornjega konteksta Prosim tudi za njegovo mnenje.
    Seveda so tudi taki, ki se spoznajo in znajo. To pa tudi stane.
    Last edited by alojz1; 8. February 2012 at 11:35.

  4. #14
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Tukaj bi ti znal svetovati možakar iz Optik-trade...

    Jaz še vedno pravim, da univerzalne variante ni... Je pa res, tako kot pravi Alojz, stvar navade...
    Tudi jaz sem se lani na pogonu čudil, kako je naš član s klasično optiko 6x42 na razdalji vsega cca 10m ustrelil en za drugim dva ozimca v galopu in še to sred gozda med gostim drevjem... Sicer je porabil kakšen strel več, vendar vseeno... Sem mu takoj čestital, ker vem, da je to izredno težko. Moraš res obvladati...

  5. #15
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    481

    Privzeto

    Mah remington so navadna jajca.......Sem imel 700Police.Problem zaklene se samo sprozilec,kar vodi do tega da se ti zaklep odpre in izgobis naboj.Drugi problem je da ce imas nabojnik ti zaradi zracnosti zaklepa v zadnjem polozaju ne pobira nabojev,torej vsako drugo repetiras v prazno,tretja slabos da je narejeno za pejd v k.....vseskupaj in je jugoslovanka pravi blazer.
    Dobre lastnosti so da imas ogromno delov na trziscu in lahko naredes res dobro pusko vendar to vse stane.Je pa res da konkretno za moj model je cena v ameriki 900dolarjev tukaj pa 1615eur.Tako da se res nesplaca kupovat Remingtona in potem se na njo eure metat.
    Kar se pa tice natancnosti pa nimam pripomb,je na nivoju.

  6. #16

    Privzeto

    Tinko ali si ta Remington doma naredil???

  7. #17
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    1,340

    Privzeto

    Do neke mere moram Balinkotu dati prav. Remingtpn je pač industrijski proizvod in nima duše, kot jo imajo puške izpod puškarskih rok, ki iz navadne mavzarice naredijo umetnino. Na remigtonu so vsi detajli narejeni za tisto kar služijo, narejeni so kar najbolj enostavno in poceni. Gre pač za orodje in ne kultni predmet.
    Marko Gorše, Nadlesk

  8. #18
    Član od
    May 2011
    Lokacija
    Slovenska Bistrica
    Prispevki
    431

    Privzeto

    Tudi sam bi prej svetoval kakšno Tikko, Howo, Titan 6 pred Remingtonom 700. Enostavno dobiš pri prej omenjenih znamkah več za svoj denar.

    Glede optike je pa tako, da je večina daljnogledov, ki so narejeni za pogone, v mraku precej neuporabnih. Zaradi slednjega strankam svetujem raje ločen nakup za ti dve vrsti uporabe. Z mrak kakšnega 2.5-10x56 (ali 3-12x56) z osvetljeno piko, za pogon pa ločeno rdečo piko ali daljnogled od 1-4x24 do 1-10x24.

    Če je že res nuja po skrajno univerzalnem daljnogledu potem bi svetoval Swarovski 1.7-10x42 ali Leica 1.5-10x42. Ampak menim, da je možno za podobno ceno ali z minimalnim doplačilom dobiti boljo uporabno kombinacijo v oblik dveh daljnogledov. Za montažo pa potem običajno zasučno ali pa meni še bolj prikladne obročke za na picatinny/weaver šino, ki imajo zagotovljeno ponovljivost (EAW model 365 recimo).

    Elite 6500 je sicer glede na ceno dobra izbira, za strel na 300m pa v prvi vrsti ni namenjen. V bistvu z izjemo najnovejših 1-8 in 1-10 ni noben daljnogled za pogone namenjen dolgim strelom. Pa še 1-8 in 1-10 potrebujejo res zelo veliko svetlobe, da so pri takih razdaljah in na najvišjih povečavah res uporabni.


    V primeru, da boš potreboval bolj konkreten nasvet mi lahko napišeš cenovni okvir v katerem iščeš optiki in montažo in ti lahko bolj konkretno svetujem.
    Optik-trade.si

    Optik Trade na Facebooku

    Svetovanje s področja lovske optike: info@optik-trade.si ali 031 770 520 (08:00 - 21:00).

  9. #19

    Privzeto

    Če obstaja univerzalni strelni daljnogled, potem je to Swarovski Z6i 2-12x50.
    Potem ne potrebuješ snemljivo montažo (npr. EAW, Recknagel) in na ta račun prihraniš ca 300 EUR.
    Tehnični kazalec, ki kaže uporabnost daljnogleda v mraku/ponoči je EUR (večji kot je, boljši je daljnogled), pa premer objektiva najmanj 50 mm.

  10. #20

    Privzeto

    Glede remingtona bi bilo za razmisliti o kratkem sistemu (.308 Win) in neobčutljivem finishu (plastično kopito in stainless steel ali nitrirano jeklo).

Stran 2 od 7 PrvaPrva 123456 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •