Stran 7 od 7 PrvaPrva ... 34567
Rezultati 61 do 65 od 65

Tema: Remington

  1. #61
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    1,340

    Privzeto

    Citat dolgin je objavil: Pokaži objave
    Po koliko strelih pa pričakujete da se montaža uleži?
    Pri nas delamo na tem da bo montaža stabilna že pred prvim strelom. In mislim, da smo pri daljnogledih brez šine to že dosegli vendar testiranje še ni zaključeno.Trenutno testiramo dva daljnogleda.
    Marko Gorše, Nadlesk

  2. #62
    Član od
    Mar 2009
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    252

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Sedaj sem šele videl, da je montaža proizvod domačega dela in znanja. In verjetno so tudi tvojo , ki je plod vrhunskih strokovnjakov, večkrat dopolnjevali in izboljševali. Napake se pokažejo ob uporabi, kot je napisal Krpan. Ne dvomim, da bo na koncu zadovoljen.
    No saj to sem hotu povedat, da če je stvar izpopolnjena mora delat, da ne bo kdo iz teh postov razbral, da je montaža s šino slabša kot z rinkami, ker je kvečjemu obratno!
    8x68S 30-06/20mag .223rem 12/12 .22LR

  3. #63
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    1,340

    Privzeto

    Se strinjam da je šina bolje od rinke. Zato smo se prvotno odločili za šino in kasneje smo razvijali montašo za rinke, ki jo bom tudi enkrat predstavil.
    Stvar je v izvedbi montaže. Zeiss ne zagotavlja šine v tolerančnih merah, vsaj tako so odgovorili (posrednik, ki prodaja njihove daljnoglede) ko smo hoteli dobiti dimenzije šine z tolerancami. Zato priporočajo zračnost pod šino. Eden od puškarjev je dejal da ta zračnost povzroča premikanje daljnogleda, zato on pripasuje posamezen daljnogled na montažo dokler ne odpravi zračnosti. Z tem tvega da zmanjša silo na poševne ploskve in z tem trenje, kar ima za posledico premikanja daljnogleda naprej in nazaj pri strelih.

    Pripasovanje montaže je primerno za puškarski (obrtniški) način dela in je dražji, (puškarjo bodo seveda jezni, ker bodo ob del zaslužka) želimo pa da se polizdelki izdelujejo industrijsko. Zato moramo dognati z kakžno silo je potrebno stisniti daljnogled ob montažo, da ne po pri sptreljanju prihajalo do uleganja spoja in z tem premikanja daljnogleda.
    Marko Gorše, Nadlesk

  4. #64
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto

    Glede na to, da bo verjetno "kmalu" sezona za jagat medveda in se v 308win težko dobi strelivo, ki ustreza predvsem energiji na 100m mi je pogled ušel na Remington Hypersonic 11,7g strelivo.
    Ima kdo kakšne izkušnje? Kolikor sem na hitro preletel naj bi bila to Core-lokt bonded krogla.
    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

  5. #65

    Privzeto

    Nabavi Normo z kroglo Nosler Partition 11,7g.Ustreza zakonskim pogojem.lp.

Stran 7 od 7 PrvaPrva ... 34567

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •