Stran 4 od 21 PrvaPrva 1234567814 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 31 do 40 od 206

Tema: nakup karabine

  1. #31
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto

    Rabim malo pomoči. Kupujem karabin. Kaliber bo 30-06, le še znamko bo treba izbrat. Največja omejitev je seveda cena, ki sem jo pripravljen plačati za puško, ta je okoli 1000 eur. Je pa pomembno tudi, da ima puška lev zaklep in kopito, naprožilo, snemljiv nabojnik in odprte merke.
    Tikka verjamem da je OK ma me zanima, če ima kopito sploh ličnico, ker tega ne zasledim nikjer, pri Haenelu ne vem, če delajo za levičarje, Titan je opcija, Voere je malo dražji (1350eur)... Nikjer pa ne dobim kdo je pri nas uvoznik za Zoli, ker so na pogled kar lušne puškice in v Avstriji stane cca 1100 eur.

    Hvala za predloge in informacije. Me pa najbolj muči ta Zoli.
    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

  2. #32
    Član od
    Nov 2010
    Lokacija
    Grahovo ob Bači
    Prispevki
    539

    Privzeto

    Moja 2 centa:

    Mislim, da Tikka T3 nima ličnice (razen morda Battue). Nekaj časa nazaj sem jo imel v roki v Lovcu v Ljubljani, pa mi je ušlo iz glave :icon_:.

    Za Heanla tudi jaz nisem nikjer našel leve variante. Možno, da je sploh nimajo.

    Nenazadnje pa tudi Češka Zbrojevka ni slaba, samo ne vem, če imajo levičarske modele.

    Kot zadnje je še Browning. Sam si lastim X-Bolt Hunterja v .308 Win, kolega pa ima skoraj istega, le da je njegov levi in stelja .30-06. V redu puška, lahka, natančna, snemljiv rotacijski nabojnik za 4 naboje, sicer nima naporžila, ima pa nastavljiv sprožilec. Edine težave (ki jih imam jaz) so, da se na kopitu vidi vsaka praskica in udarnina. Poleg tega v rokah deluje nekoliko "šlampasto" narejen, vsaj meni. Natančnost je super. Vse skupaj je nekje na nivoju Tikke. Še link:
    http://browning.eu/products/mresult....=A-XBHUNTLHSMS

    Oziroma, če se popravim, mislim da bi bil bolj primeren model Monte Carlo, ker ima ličnico (očitno to iščeš):

    http://browning.eu/products/mresult....d=A-XBHUNTMTSM
    Last edited by MasterLesjak; 17. May 2012 at 01:22.

  3. #33
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Citat Tine je objavil: Pokaži objave
    Rabim malo pomoči. Kupujem karabin. Kaliber bo 30-06, le še znamko bo treba izbrat. Največja omejitev je seveda cena, ki sem jo pripravljen plačati za puško, ta je okoli 1000 eur. Je pa pomembno tudi, da ima puška lev zaklep in kopito, naprožilo, snemljiv nabojnik in odprte merke.
    Tikka verjamem da je OK ma me zanima, če ima kopito sploh ličnico, ker tega ne zasledim nikjer, pri Haenelu ne vem, če delajo za levičarje, Titan je opcija, Voere je malo dražji (1350eur)... Nikjer pa ne dobim kdo je pri nas uvoznik za Zoli, ker so na pogled kar lušne puškice in v Avstriji stane cca 1100 eur.

    Hvala za predloge in informacije. Me pa najbolj muči ta Zoli.

    Poglej še med rabljene, saj se take puške zaradi specifike in majhnega povpraševanja prodajajo reltivno poceni.
    Od Tikk so ze levim sistemom na voljo forest, hunter in plastičarske izvedbe. Forest ima ličnico, nima pa merkov.

    Glede kalibra pa ne biti tako omejen, sploh pa 30.06 Sp nima nekih močnih argumentov.

  4. #34

    Privzeto

    Citat muzikant je objavil: Pokaži objave
    Glede kalibra pa ne biti tako omejen, sploh pa 30.06 Sp nima nekih močnih argumentov.
    Zakaj? Jaz kalibra ne menjam in imam 30-06. Ne bom pa trdil, da ni drugih enako primernih kalibrov.

    lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  5. #35

    Privzeto

    Puške za levičarja so bolj redke. Muzikant je hotel povedati, da je bolj pomembna puška in cena kot trmasto vztrajati na tem kalibru. Po tem vrstnem redu: puška za levičarja, ohranjenost, cena, kaliber.
    Tudi jaz bi iskal rabljeno.
    Last edited by alojz1; 17. May 2012 at 08:59.

  6. #36
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Citat Ganges je objavil: Pokaži objave
    Zakaj? Jaz kalibra ne menjam in imam 30-06. Ne bom pa trdil, da ni drugih enako primernih kalibrov.

    lp

    Je veliko bolj primernih kalibrov.

    30-06 ne prednjači niti v balistiki, niti v moči, le v pogostosti.

    Sploh pa ne vem zakaj rabiš 30-06 v vinskuh vrhovih ?

  7. #37

    Privzeto

    Ker imam trenutno eno puško (risanico) za vse, za lov na domačem terenu, za pogone na hrvaškem in pa obiske vzhodnih sosedov. Krogle polnim sam in nimam nikoli težav s prevelikimi poškodbami.

    lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  8. #38
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Citat Ganges je objavil: Pokaži objave
    Ker imam trenutno eno puško (risanico) za vse, za lov na domačem terenu, za pogone na hrvaškem in pa obiske vzhodnih sosedov. Krogle polnim sam in nimam nikoli težav s prevelikimi poškodbami.

    lp
    Pozabil si povedat le, da po prvem strelu začne lajati prva polovica vaških psov, po drugem pa še preostala polovica. :icon_smile:

  9. #39

    Privzeto

    Én tényleg nem értem ezt. :icon_:
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  10. #40

    Privzeto

    Citat Ganges je objavil: Pokaži objave
    Én tényleg nem értem ezt. :icon_:
    Drugi tebe večinoma tudi ne. Mások nem értesz.
    Last edited by Sršen; 17. May 2012 at 12:54.
    Verum justicia quod parilitas!

Stran 4 od 21 PrvaPrva 1234567814 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •