Stran 3 od 21 PrvaPrva 123456713 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 21 do 30 od 206

Tema: nakup karabine

  1. #21

    Privzeto

    Za tak denar, dobiš že kakšno po naročilu izdelano puško...

  2. #22
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto

    točno tako, kot je jazbec rekel. pa imaš kopito po meri, cev po želji...
    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

  3. #23

    Privzeto

    spet odkrivamo toplo vodo
    bolj je važno tisto kar je za kopitom
    če je zanič strelec tudi z ne vem kako super puško ne bo zadel
    no pa upam da si se dobro odločil:icon_:

  4. #24
    Član od
    Jun 2010
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    115

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Če si dober strelec potem TikkaT3( varmint stainless v 308), če ne je pa vseeno.
    tega pa ne razmem
    če bi mi razjanili čemu tako?

    L.p jan
    Cilj vojne ni, da umreš za svojo domovino, temveč da pripraviš tistega na drugi strani, da umre za svojo.
    "Veliko moč ima tisti, ki zna molčati tudi takrat, ko ima prav"

  5. #25
    Član od
    Mar 2009
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    252

    Privzeto

    Citat jan L. je objavil: Pokaži objave
    tega pa ne razmem
    če bi mi razjanili čemu tako?

    L.p jan

    Ah to je tako veš vsak berač svojo malho hvali. Ko sem si jaz pred štirimi leti kupil svojo prvo puško sem si omislil blaser R93 professional v kalibru 8x68S, pa sem poslušal vseh sort kritik in pametovanj solovcev, od tega da me bo pri vsakem strelu metalo na hrbet, pa da če me ni sram s plastično puško okrog hodit,.. Pa mi ni danes čisto nič žal ne za model puške, ne za kaliber. Tako da ti svetujem, da si zbereš tisto kar ti je tebi najbolj všeč in ti bolje sede v ramo, kar se pa natančnosti tiče je pa čisto vsaka dovolj točna. To je moje mnenje.

    LP Andrej
    8x68S 30-06/20mag .223rem 12/12 .22LR

  6. #26

    Privzeto

    Citat jan L. je objavil: Pokaži objave
    tega pa ne razmem
    če bi mi razjanili čemu tako?

    L.p jan
    Če si zadovoljen s tem, da opraviš preizkus z puško, potem se strinjam z večino, da je vsaka puška dobra.
    Če pa si dober strelec in rad zadeneš tja kamor je treba ali na malo večjo razdaljo potem se pokažejo prednosti določene puške.
    Tikka T3 ima : odlično proženje, odličen zaklep, snemljivi nabojnik, kratko toda debelo cev (pri streui se šele vidi prednost te cevi v stabilnosti). Nerjaveča izvedba je že bolj stvar osebnih navad (podantnosti pri čiščenju po vsakodnevni uporabi. Pri stainless to ni potrebno). Edino kopito bi raje imel iz takega materiala kot npr. Remington. Deluje preveč plastično.
    In nazadnje še kaliber. 308 je za naše razmere najbolj univerzalen. Naboj z 100 grain kroglo doseeže okrog 950m/s. Za srnjad ,gamse, svizce v glavo. Z najtežjo kroglo pa je tudi dovolj po zakonu za našo največjo divjad.
    In še za tiste skeptike, ki pravijo, da vsak svojo hvali. Jaz sem že napisal, da imam samo 7x65R....

  7. #27
    Član od
    Jun 2010
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    115

    Privzeto

    alojz1
    najlepša hvala za to razlago :icon_:
    Cilj vojne ni, da umreš za svojo domovino, temveč da pripraviš tistega na drugi strani, da umre za svojo.
    "Veliko moč ima tisti, ki zna molčati tudi takrat, ko ima prav"

  8. #28

    Privzeto

    Zame je bil pogoj ob nakupu nove puške da ima nabojnik, da ni treba stalno patronov ven pa noter tlačit.
    Pri jedi se drži naprej, pri pijači nazaj, pri delu pa ob strani.

  9. #29

    Privzeto

    Citat stjrp je objavil: Pokaži objave
    Ah to je tako veš vsak berač svojo malho hvali. Ko sem si jaz pred štirimi leti kupil svojo prvo puško sem si omislil blaser R93 professional v kalibru 8x68S, pa sem poslušal vseh sort kritik in pametovanj solovcev, od tega da me bo pri vsakem strelu metalo na hrbet, pa da če me ni sram s plastično puško okrog hodit,.. Pa mi ni danes čisto nič žal ne za model puške, ne za kaliber. Tako da ti svetujem, da si zbereš tisto kar ti je tebi najbolj všeč in ti bolje sede v ramo, kar se pa natančnosti tiče je pa čisto vsaka dovolj točna. To je moje mnenje.

    LP Andrej
    Ali sam polniš naboje?

  10. #30

    Privzeto

    Citat main757 je objavil: Pokaži objave
    Solovec im CZ 550 v kalibru 30-06 pa mu zaklep malo rjavi, cev pa tudi. Jaz bi se raje odločil za kaj drugega kot za CZ. Moje mnenje.
    Malo olja na krpici, enkrat na leto, pa tud ne škodi...

Stran 3 od 21 PrvaPrva 123456713 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •