Stran 15 od 21 PrvaPrva ... 5111213141516171819 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 141 do 150 od 206

Tema: nakup karabine

  1. #141
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto

    A ma no. Potem vse tabele lažejo. Na 200+ metrov je že razlika tistih par cm, ki lahko odločajo. Je pa tako, da ima dolgin prav. Malo vadbe in ni nobenega problema. Zato sem se tudi odločil, da ne bom več čakal (lahko tudi do enega leta) na 30-06 (v katerega sem priznam malo "zaljubljen") in sem vzel 308, ki se mi pa nikoli ni dopadel. Brez veze komplicirati. 30-06 je top, to je pa pihalnik (ta majhna čaura mi je prav smešna)
    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

  2. #142
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Obeh nimam, imam pa 308win in sem ga dodobra sprobal. Na divjad sicer ne dosti prek 200m, na tarčo pa do 400m, na teh 4x100m mi je uspelo poknit grupo 3 strelov 5cm, pričakoval sem okoli 10-15cm.
    Kaliber je še vedno špica, o nekih rezervah in ne vem kaj še, pa sanjajo največ tisti, ki težje divjadi uplenijo zelo malo ali nič

  3. #143

    Privzeto

    Citat Tine je objavil: Pokaži objave
    A ma no. Potem vse tabele lažejo. Na 200+ metrov je že razlika tistih par cm, ki lahko odločajo. Je pa tako, da ima dolgin prav. Malo vadbe in ni nobenega problema. Zato sem se tudi odločil, da ne bom več čakal (lahko tudi do enega leta) na 30-06 (v katerega sem priznam malo "zaljubljen") in sem vzel 308, ki se mi pa nikoli ni dopadel. Brez veze komplicirati. 30-06 je top, to je pa pihalnik (ta majhna čaura mi je prav smešna)
    Tine ti le glej, da čim prej pozabiš na to kako se ti 308 ni nikoli dopadel in mu ne zaupaš torej najbolj in podobno, ker drugače boš imel to vedno ko boš streljal pred očmi in v glavi kalkuliral ali imam dovolj moči, koliko padca ima krogla... pa boš si še največ škode in težav nakopal s tem!
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  4. #144
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto

    Če bi mislil na to ne bi niti vzel...
    Se razume, da bom zadovoljen, ker ste vsi, ki imate ta patron. Komaj čakam, da se nekaj prekucne. Upam na jelena ali vsaj tele. Bo pa zanimivo, ker bova verjetno z očetom imela oba enake krogle in bo lepo videti razlike med 30-06 in 308.
    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

  5. #145

    Privzeto

    Ja to že, ampak ti boš moral merit 2-3cm višje kot oče. Da neboš tega pomešal!

    P.S.: To je bil hec in sedaj v roku ki mi je namenjen za urejanje to povem ;) Ti kar veselo na strelišče, pol pa na jago in dober pogled!

    lp
    Last edited by Ganges; 22. August 2012 at 21:04.
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  6. #146

    Privzeto

    Citat Ganges je objavil: Pokaži objave
    Ja to že, ampak ti boš moral merit 2-3cm višje kot oče. Da neboš tega pomešal!
    lp
    Pa očetu ne daj za poskusiti. Jo bo kar obdržal.
    In nič višje ni treba meriti. Le nastreli pravilno.

  7. #147

    Privzeto

    dajte mi povedat čemu takšna naglica pri nakupu, da se ni počakalo na željeni kaliber?

  8. #148
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto

    Ker denarja našparanega za puško ne bi bilo več in ker so kot rečeno razlike minimalne.
    Pa še vprašanje, če bi jo trgovec sploh nabavil.
    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

  9. #149

    Privzeto

    Jaz sem tudi raje vzel tisto kar je bilo na zalogi, kot da bi čakal na nekaj, kar morda sploh nikoli ne bi prišlo. Kot pravijo, bolje vrabec v roki kot golob na strehi. Kar se x-bolta tiče pa imaš še celo prednost pred modelom v kalibru 30-06, ker ima model v kalibru 308win krajši zaklep, se hitreje repetira in tudi celotna puška je zaradi tega 2,5 cm krajša in s tem bolj priročna in uravnotežena. In naj te ne skrbi ker ima 308win par sto J manj energije kot 30-06. Pri tako majhni razliki, divjad ne loči kaj jo je zadelo. In kot so že prej napisali, če te to še vseeno skrbi, se dobi za 308 win polnitve, ki so povsem enakovredne standardni polnitvi 30-06.
    Jaz sem bil enako skeptičen za 30-06, kot ti za 308win. Zdelo se mi je da je to premočan, prevelik naboj, s prevelikim odsunom, potpludbami na mesu in ne vem kaj še vse. Bil sem začetnik in zelo pod vplivom raznih debat s tega foruma. Ko pa sem enkrat s puško začel jagat in so komadi padali v ognju, podplutb ni bilo, odsuna pa pri strelu na divjad še opazil nisem, mi je ta kaliber vseeno hitro prirasel k srcu, zato mi tudi pri nakupu x-bolta ni bilo težko še enkrat izbrati 30-06, čeprav bi morda sicer raje kupil 308win. Če drugega ne, imam vsaj za obe puški iste naboje in ne morem pomešat zadev Veliko se da urediti z izbiro naboja. Če rabiš večjo moč, prebojnost, ali manjši odsun, ali manjše potpludbe, to se vse da korigirati s primerno izbiro naboja...
    Last edited by Deerhunter; 23. August 2012 at 16:52.

  10. #150
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    Če stopim v malo bol zakomplicirane vode...

    .30-06 je zastarel kaliber (da se ne bo kdo užalil tudi jaz sem ga do nedavnem imel!!!), v profesionalni rabi ni že več kot 30 let...
    .308 je kaliber v razvijanju ali pa na vrhuncu...

    Strelivo ki ga kupujemo za lov, je narejeno tako da dela oz. da ga zdržijo vsa orožja, ki jih imajo kupci... Drugač pa je potencial .308 zelo primerljiv z .30-06...
    Naj nekdo pride k meni, če ne verjame, pa bomo .308 polnjen doma naredili tak da bo primeren z .30-06 v trgovini... Seveda v novejšem orožju...

    Če pa teh zadev ne veste, ne nabijajte gluposti in ne mi govorit, kako bo 200-300J naredilo razliko na divjadi, ki je smrtno zadeta... Če pa ni, pa je vse brez veze...

Stran 15 od 21 PrvaPrva ... 5111213141516171819 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •