Stran 6 od 21 PrvaPrva ... 234567891016 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 51 do 60 od 206

Tema: nakup karabine

  1. #51
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Citat mahrenberg je objavil: Pokaži objave
    Mogoče malo pozen, mogoče je ta predlog že bil podan ( nisem vseh postol bral.. ) ampak, če iščeš puško do 1,5k vzemi Steyr Mannlicher ProHunter. Vse ostalo ni vredno pol pi*de mrzle vode.

    Lep pozdrav,
    M.
    A) ali prodajaš prohunterja ?
    B) ali nimaš pojma

    Obkroži pravilno.

  2. #52
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Citat Tine je objavil: Pokaži objave
    To pa že spominja na tisti rek: "Vsi ostali so mone, sam jst sm pametn".

    Ne razumem kaj je s 30-06 narobe. 308. se mi zdi, da ima malo preveč padca pri gamsji jagi. Ne drugega. Ostali so pa pri nabavi streliva dražji tako, da imaš pri tistih par škatlah na leto hitro par 100 EUR noter... Vem kako je, ker imam 7x65r in npr. od Hinterbergerja Partition za mojo čehinjo stane čez 60 EUR. Kolega ki ima 308. plača zanjo cca.40EUR.

    Pri blistiki nisem neki stručko sam vem, da se s 30+ staro Zastavo od očeta strelja povsem spodobno (na dober dan ne gre izven 9 in to z Igmanom, Kegelspitzom, SPCE, Noslerjem... ).
    Fantič živi v svoji zablodi,iz tega kar si napisal zgoraj je razvidno, da si še svetlo zelen.
    Ti bi prišparal par 100 Eur na municiji, koliko pa si imel matematiko v šoli ?

    Ne hovorit monade.

  3. #53
    Član od
    Nov 2010
    Lokacija
    Grahovo ob Bači
    Prispevki
    539

    Privzeto

    Kar hoče Muzikant povedati je, da je cena municije zelo podobna, tako da bi moral kupiti veliko municije, da bi prišel na tistih 100€.

    Kot primer ti dam škatlo nabojev ID Classic od RWS-ja: V kalibru .30-06 boš za 20 nabojel odštel 62€, medtem ko boš za isto strelivo v 7x65R dal 70€, kar pomeni, da boš moral kupiti 12 škatel, da boš prišel blizu sto evrov razlike.

    Kar pa se tiče balistike pa sta .30-06 in .308Win skoraj identična na razalji, s tem, da ima .308 par centimetrov padca več, ampak če boš tarčo zadel s .30-06 jo boš nedvomno tudi s .308. Edina prednost .30-06 je pomoje to, da lažje tolerira težje krogle kot .308.

    Če bi želel večjo (bolj opazno) razliko na razdalji, bo treba vzeti kakšen .300 Win Mag, ali pa kakšen 7mm Rem Mag ali kaj v tem stilu.

    Tam se pa že malce več razlike na razdalji, ampak mislim, da ni potrebe.

    Saj si to mislil Muzikant?

  4. #54

    Privzeto

    ja, muzikant je mislil tudi to. po drugi strani pa, če dečko res postreli toliko, je edini način, ne glede na kaliber (ta je v praksi bolj vezan na vrsto divjadi), da začne polnit sam. tam pa je potrebno ponovno narediti izračun. za to pa so drugi bolj pristojni, saj se s tem ukvarjajo.

    Sam sem ugotovil, da bi v nekaj letih prišel na nulo, če odmislim čas porabljen za polnjenje (oprema, ki bi mi zadostovala za lov in rekreativno luknjanje tarč nima ravno astronomske cene). najbolj me p??di to, da moram it opravljat neki zahojen izpit, na katerega se moraš prijaviti in ti šele čez xy časa povedo, kdaj točno bo. peljati se moram čez pol sloveniije in to mi ob natrpanih dnevih pač ne ustreza, saj je večina stvari neodložljivih in so časovno fiksirane. pa tudi to bi še požrl, če ne bi bil izpit zgolj neko guljenje vprašanj in odgovorov, praktično pa bi še vedno moral iti k nekomu, da me opozori na par pomembnih reči. pa to je že druga tema...
    * .308win | 7x65R/12 | 7x57R/16 | .223rem |20-20/76 | 12-12/70 | .22lr | .357 mag | .40S&W | Vižla *

  5. #55

    Privzeto

    Citat muzikant je objavil: Pokaži objave
    Fantič živi v svoji zablodi,iz tega kar si napisal zgoraj je razvidno, da si še svetlo zelen.
    Ti bi prišparal par 100 Eur na municiji, koliko pa si imel matematiko v šoli ?

    Ne hovorit monade.
    Last edited by Bassa; 18. May 2012 at 15:03.

  6. #56
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto

    Citat muzikant je objavil: Pokaži objave
    Fantič živi v svoji zablodi,iz tega kar si napisal zgoraj je razvidno, da si še svetlo zelen.
    Ti bi prišparal par 100 Eur na municiji, koliko pa si imel matematiko v šoli ?

    Ne hovorit monade.
    Zjedavi muzkontr se ubada s problemi, ki to sploh niso. Glede kalibra ni debate in pika (308 sploh ne, ker se mi ne dopade, se mi zdi kot da bi kupil 8x57is).
    Svetlo zelen morda sem še. Ne vem kdaj po tvoje postaneš temno zelen oz. lovsko zelen. Drugače pa pojdi kaj v trgovine z lovskim strelivom in primerjaj cene.
    In da, ko bom imel svojo karabinko bom postrelil kakšno škatlo več. Razlike v ceni streliva pa niso tako majhne kot bi kdo mislil.
    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

  7. #57

    Privzeto

    rws 7x64 KS 10,5g, 20 kom = 57eur
    geco 7x64 TM 10,7g, 20 kom = 26eur

  8. #58

    Privzeto

    Citat Tine je objavil: Pokaži objave
    Glede kalibra ni debate in pika (308 sploh ne, ker se mi ne dopade, se mi zdi kot da bi kupil 8x57is).
    hoho, to bodo še komentarji, razen če se bodo nekateri zadržali, da te ne bi že v kali zatrli...

    sam pa ti takole povem: jasno razvidno je, da si se za kaliber že zdavnaj odločil in tako je tudi prav. mimo brcnil z njim ne boš. lahko mi pa verjameš na besedo, da v praksi (pa nenazadnje tudi v teoriji) velike razlike med omenjenim .308 in .30-06 ravno ni

    mogoče hecna primerjava, pa vseeno, razlika je takšna kot pri prašiču, ki ga smrtno zadane 11,2g krogla ali pa 11,7g :icon_smile:
    * .308win | 7x65R/12 | 7x57R/16 | .223rem |20-20/76 | 12-12/70 | .22lr | .357 mag | .40S&W | Vižla *

  9. #59
    Član od
    Nov 2010
    Lokacija
    Grahovo ob Bači
    Prispevki
    539

    Privzeto

    Puško si že izbral?

  10. #60
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    481

    Privzeto

    Ma razlike ni dobene tisti par J vec energije pa ne pomeni veliko.30-06 je zastarel kaliber letnika 1906 308pa 1954 razlika je minimalna.....8x57 je pa itak med bolsimi pa lahko kdo rece kaj hoce za prasica,srnjad,jelena kaj se ces lepsega kot stari svabski top.Tezka in pocasna krogle......Problem je v tem da vsi hocejo biti IN in imeti magnume.....kdaj je pa daljava streljanja dalsa od 100m redko redko.....

Stran 6 od 21 PrvaPrva ... 234567891016 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •