Stran 5 od 21 PrvaPrva 12345678915 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 41 do 50 od 206

Tema: nakup karabine

  1. #41
    Član od
    Nov 2010
    Lokacija
    Grahovo ob Bači
    Prispevki
    539

    Privzeto

    Skratka, Tine, sporoči nam svojo odločitev. Pa kakšno slikico bi prosil

  2. #42

    Privzeto

    Citat Sršen je objavil: Pokaži objave
    Drugi tebe večinoma tudi ne. Mások nem értesz.
    Hehe :icon_: Popravi na Jaz in pa še kak posameznik pa bo OK

    Tine ti pa kar kupi tisto, ki ti je najbolj všeč in če boš z njo zadovoljen bo s primernim treningom vsaka lovsko pravično uporabna.

    lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  3. #43
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto

    Niste najbolj v pomoč! Kaliber pa bo ta, ker bom z njo jagal od medveda do gamsa in srnjadi. Se mi zdi najbolj vsestranski. O izbiri tovarniškega streliva pa nima smisla zgubljati besed (glede na alternativo 7x64) in tudi o ceni streliva se da kakšno povedat.

    Kaj potem Haenela ni za levičarje?

    Ali vemo mi internetni lovci kdo je uvoznik za Zoli?

    Drugače bo pa Tikka verjetno in obisk pri kopitarju...
    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

  4. #44
    Član od
    Oct 2010
    Lokacija
    štajerska
    Prispevki
    45

    Privzeto

    Kaj pa kakšen TITAN? Ga dobiš v izvedbi za levičarje,kaliber 30.06,snemljiv nabojnik za dobrih 1000eurov.

  5. #45
    Član od
    Nov 2010
    Lokacija
    Grahovo ob Bači
    Prispevki
    539

    Privzeto

    Citat Tine je objavil: Pokaži objave
    Niste najbolj v pomoč! Kaliber pa bo ta, ker bom z njo jagal od medveda do gamsa in srnjadi. Se mi zdi najbolj vsestranski. O izbiri tovarniškega streliva pa nima smisla zgubljati besed (glede na alternativo 7x64) in tudi o ceni streliva se da kakšno povedat.

    Kaj potem Haenela ni za levičarje?

    Ali vemo mi internetni lovci kdo je uvoznik za Zoli?

    Drugače bo pa Tikka verjetno in obisk pri kopitarju...
    Poglej še Browninga

  6. #46

    Privzeto

    Jaz sem si letos omislil Browning X-bolt Hunter Left Hand 30-06. Dolgo sem iskal puško, ki bo primerna za vse načina lova, ki jih izvajam, čakanje na srnjad in jelenjad, pogoni na divje prašiče... Pogoj je bil, lahka, kratka, priročna in ergonomična puška z mehanskimi merki in snemljivim nabojnikom.

    X bolt je vse to, merki so celo fiber izvedba, muha je rdeča, kobilica pa zelena, odlično za pogone, snemljiv nabojnik je zelo dobra rešitev, sploh če veliko jagaš, edino kar nima, je šneler, ki pa ga ob takem sprožilcu kot ga ima X-bolt, sploh ne rabiš. Sprožilec ima čisto kratek hod in je odrezav, zame boljša izbira kot šneler, ker lahko prst brez strahu daš na sprožilec, pomeriš in potem sprožiš. Pri šnelerju moraš sprožilec, ko je enkrat napet iskat s prstom in čim se ga dotakneš poči. Hitreje pride do zamika in zastrelitve, če nisi res dobro izurjen. Sem veliko streljal tudi s šnelerjem, pa mi je sprožilec na X-boltu bolj všeč.

    Kar se mene tiče mi je tudi kopito zelo všeč, ergonomično in puška zelo lepo sedi v rokah in pade v ramo.

    Tudi kaliber 30-06 je zame odlična izbira ker je dovolj močan za lov na vsako slovensko divjad in ni nikoli treba razmišljati, ali imaš s sabo dovolj močan kaliber za določeno vrsto divjadi.

    Imam še en karabin z levim zaklepom, tudi v kalibru 30-06 in sem tudi z njim zadovoljen, vendar ga imam za drug namen. Za vsako-dnevno jago ponavadi uporabljam X-bolt ker je bolj priročen, ima snemljiv nabojnik...

    Je pa precej težje dobiti karabin z levim zaklepom, kot karabin z desnim zaklepom, ker jih na zalogi skorajda ni, rabljenega pa še težje dobiš kot novega. Preverjeno. Ostane naročanje ali izdelava po meri. No en od mojih dveh je na novo izdelan po meri, xbolta pa sem, še zdaj ne morem verjeti, dobil na zalogi in tudi takoj kupil. Zdaj pa šibam na jago, seveda z x-boltom :icon_:

  7. #47

    Privzeto

    Mogoče malo pozen, mogoče je ta predlog že bil podan ( nisem vseh postol bral.. ) ampak, če iščeš puško do 1,5k vzemi Steyr Mannlicher ProHunter. Vse ostalo ni vredno pol pi*de mrzle vode.

    Lep pozdrav,
    M.

  8. #48
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    481

    Privzeto

    Lahko razlozis to zakaj je steyr top.....zelo dobro poznam te puske pa nebi rekel da nevem kako odstopajo od drugih......kopito majo se vseeno v kurcu bol kot ne......Jaz osebno nikoli vec nove puske,ampak staro znucano "mauserko" varmint cev dobro kopito bronura kaliber po zelji dober puskar.pa da vidimo potem kaj je natancnost.Drugace pa nebos nic zajebal z dobeno od nastetih firem,sej v koncni fazi je vseeno kaj kupis itak si firme sposojajo resitve eni prodajajo drugim itd itd....

  9. #49
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto

    Citat muzikant je objavil: Pokaži objave
    Je veliko bolj primernih kalibrov.

    30-06 ne prednjači niti v balistiki, niti v moči, le v pogostosti.

    Sploh pa ne vem zakaj rabiš 30-06 v vinskuh vrhovih ?
    To pa že spominja na tisti rek: "Vsi ostali so mone, sam jst sm pametn".

    Ne razumem kaj je s 30-06 narobe. 308. se mi zdi, da ima malo preveč padca pri gamsji jagi. Ne drugega. Ostali so pa pri nabavi streliva dražji tako, da imaš pri tistih par škatlah na leto hitro par 100 EUR noter... Vem kako je, ker imam 7x65r in npr. od Hinterbergerja Partition za mojo čehinjo stane čez 60 EUR. Kolega ki ima 308. plača zanjo cca.40EUR.

    Pri blistiki nisem neki stručko sam vem, da se s 30+ staro Zastavo od očeta strelja povsem spodobno (na dober dan ne gre izven 9 in to z Igmanom, Kegelspitzom, SPCE, Noslerjem... ).
    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

  10. #50

    Privzeto

    Ne razumem kaj je s 30-06 narobe. 308. se mi zdi, da ima malo preveč padca pri gamsji jagi.
    Oba kalibra sta odlična, če te pa skrbi padec na dolge razdalje....Izberi si lažjo kroglo in maš padec rešen,pa še odsun boš "ugonobil"..... Sicer pa so redki streli čez 200metrov da bi moral koga skrbeti padec krogle, pa še to ni nobena problematična razdalja, problem na takih razdaljah je v strelcih...

    lp
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

Stran 5 od 21 PrvaPrva 12345678915 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •