Stran 7 od 21 PrvaPrva ... 3456789101117 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 61 do 70 od 206

Tema: nakup karabine

  1. #61

    Privzeto

    Ahiles je napisal to kar bi tudi jaz.
    Vsi kalibri 7mm in več so za našo divjad + veliko rezerve.
    V praksi je pa tako. Veliko je zastrelitev z močnimi kalibri. Prijateljem svetujem čim lažje krogle. In zanimivo, iskanja niso več potrebna.
    Bolje je zadeti z lahko kroglo na pravo mesto kot z težko v nogo.
    Z gotovostjo trdim, da je odsun najpogosteje vzrok slabih strelov.
    Last edited by alojz1; 19. May 2012 at 14:17.

  2. #62
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Števerjan, Gorica, Italija
    Prispevki
    48

    Privzeto

    Citat tinko balinko je objavil: Pokaži objave
    Ma razlike ni dobene tisti par J vec energije pa ne pomeni veliko.30-06 je zastarel kaliber letnika 1906 308pa 1954 razlika je minimalna.....8x57 je pa itak med bolsimi pa lahko kdo rece kaj hoce za prasica,srnjad,jelena kaj se ces lepsega kot stari svabski top.Tezka in pocasna krogle......Problem je v tem da vsi hocejo biti IN in imeti magnume.....kdaj je pa daljava streljanja dalsa od 100m redko redko.....
    .30-06 in .308 sploh nista "zastarela" kalibra, saj ju uspešno uporablja ogromno lovcev in strelcev. Policijske puške za SWAT in ostrostrelce so še vedno v kalibru .308. Ne boste mi rekli, da je (še starejši!) kaliber 7,62x54r zastarel, ko so ga Finci do praktično včeraj uporabljali za biathlon, in še danes postavlja luknjo v luknjo na streliščih. Kot energija so vsi okoli 3600-4000 Joule, tako da s trdimi kroglami se lahko lotimo vsega kar leze in gre tu pri nas. Glede magnumov se pa popolnoma strinjam, poleg nesmiselno visokih hitrosti je po 1500 strelih cev že "zguljena" in se tulce da polniti samo 4-5 krat.

  3. #63
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    481

    Privzeto

    Seveda sta ze stara ob ameriski poplavi novih kalibrov....seveda bi se jih tudi vojska in policija rada resila kot tudi 223.ampak je financni zalogaj prevelik,tako da bo se nekaj casa paradni konj.....recimo zamenjal naj bi ga 6.8mm.
    Namesto recimo 30-06 imas tudi 308Norma,ki pa malo kdo ve da sploh obstaja.

  4. #64
    Član od
    Nov 2010
    Lokacija
    Grahovo ob Bači
    Prispevki
    539

    Privzeto

    .308 Norma Magnum je bolj podoben .300 Win Magu, po mojem mnenju.

    Za .308 Norma pa res nisem še slišal.

  5. #65
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    481

    Privzeto

    Mater smo pikolovski.....
    Sej v koncni fazi si je vse podobno z istim namenom.

  6. #66
    Član od
    Nov 2010
    Lokacija
    Grahovo ob Bači
    Prispevki
    539

    Privzeto

    Mater smo pikolovski.....
    Kje misliš da sem se tega navadil?

    Skratka, mene še vedno zanima, ali si je Tine že izbral puško?

  7. #67

    Privzeto

    Bom kr napisal skup ne vsakemu posebej..

    Glede na izdelavo nekateri primerjate Tikko, Titana in podobne s Steyerjem?
    Ga ne prodajam, niti ga ne vsiljujem nobenmu, bodo pa Firme še dolgo delale, da bodo tako kvaliteto za tak denar spravle na trg.
    Že večkrat sem se vprašal zakaj sploh probam kaj napisat, mogoče bi komu rad kaj svetoval, pa vidim, da karkol človek napiše, naleti na diskusijo z ljudmi, ki so:
    a.) že vse probali,
    b.) najbl pametni na svetu.

    Lep pozdrav:)

    ps: nek umes je padel en nasvet o rabljenem mauserju-daleč najpametneje kar je kdo napisal:) (pa nerabi bit varmint cev)

  8. #68
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto

    Puška še ni izbrana, ker še malo poizvedujem za cene. Sem pa vedno bližje Tikki. Normalno bom za svoj denar poskušal dobiti čim več. Ne vem zakaj bi za podobno kvaliteten izdelek plačal 200-300 EUR več. Zato pa tudi sprašujem na forumu lastnike pušk za dobrih 1000 EUR kako je z njimi. Moram pohvaliti par kolegov, ki so se potrudili in pisali zasebna sporočila in bili pri ocenah objektivni.

    Glede rabljenih pa je na žalost tako, da sem po dolgem času v majevskem ali aprilskem lovcu dobil enega. Kaliber pa je 8x57IS, ki se mi ne dopade in pika. Je pa možnost še vedno kakšen e-gun.

    30-06 ima oče in lahko rečem, da je zakon. Odsun ni prevelik tudi za na strelišče. Sem se pa spogledoval s 6,5x55 in 7rem.mag (bi kupil puško od pokojnega strica). Prvi kaliber bi bil OK samo mi je zaradi porasta jelenjadi v našem lovišču odletel iz izbora. 7rem.mag. pa je municija že dražja in odsun brez potrebe večji.

    30-06 in 9,7 Nosler Partition se mi zdi, da bo "žavba" za vse kar lazi in po naših gmajnah. Le medkota bomo z 13g (ali UNI classic ali pa Oryx) jagali. Ne vem kaj imate toliko proti 30-06? Kaj ni to najbolj razširjen kaliber na svetu?
    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

  9. #69
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto

    Citat mahrenberg je objavil: Pokaži objave
    Bom kr napisal skup ne vsakemu posebej..

    Glede na izdelavo nekateri primerjate Tikko, Titana in podobne s Steyerjem?
    Ga ne prodajam, niti ga ne vsiljujem nobenmu, bodo pa Firme še dolgo delale, da bodo tako kvaliteto za tak denar spravle na trg.
    Že večkrat sem se vprašal zakaj sploh probam kaj napisat, mogoče bi komu rad kaj svetoval, pa vidim, da karkol človek napiše, naleti na diskusijo z ljudmi, ki so:
    a.) že vse probali,
    b.) najbl pametni na svetu.

    Lep pozdrav:)

    ps: nek umes je padel en nasvet o rabljenem mauserju-daleč najpametneje kar je kdo napisal:) (pa nerabi bit varmint cev)
    Steyr ne dela za levičarje (po znanem puškarju). Dela pa Steyr-Manlicher. Samo je pa za puška že dražja in čez 1500 EUR ne grem. Pa še plastika (kopito) bi me verjetno motila. So pa to odlične puške ja. Jo ima kolega. Res fajn puška. Malo je le čuden tisti plastičen bicikl...
    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

  10. #70
    Član od
    Feb 2012
    Lokacija
    Gornji Grad
    Prispevki
    98

    Privzeto

    če kupuješ puško za levičarja ti bi jaz priporočal takšno kombinacijo kot jo je nabavil deerhunter in sicer browning x-bolt ( kaliber po izbiri ) ter optika po izbiri, jaz bi ti priporočal meopto meostar 3-12x56 s piko ali brez...

Stran 7 od 21 PrvaPrva ... 3456789101117 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •