Stran 7 od 7 PrvaPrva ... 34567
Rezultati 61 do 65 od 65

Tema: Zastava M98

  1. #61

    Privzeto

    Tud pri nas je že dogajalo, da je jager na preizkusu orožja vprašal "a je to šneler?" pa je že počlo nekam v hrib. Ampak tak človek bo tud s šnelano puško po gozdu hodo pa na štantu sedel, pa še kako drugo neumnost naredo.. Pri nas eni jagri še zmer mislijo, da se jelena po porožkih šteje kolk je star.. Pa tud zato niso vsi taki
    Poznam tud primere, ko so jagri bli navajeni jagat z "mauserjem" in so probali bokarco snelat po "nemško"..verjetno je vsakemu jasno kak je to zgledalo

    Jaz pač pravim, da nemški šneler ni slab, je zastarel ampak še vedno uporaben in dober. Sprožilec je pa zato tak trdi, ker so pač hotli nardit varno sprožilo..varno pomeni, da težko sprožiš nezavarovano nabito puško pri hodi čez veje ipd-taka je bila pač ideja :)

    Imam pa drugače jaz vsako puško drugačno sprožilo, 4 nemške šnelerje, 2 sta francoska in 2 direktna :D

    lp

  2. #62
    žandar Guest

    Privzeto

    Citat Deerhunter je objavil: Pokaži objave
    Nič ne pretiravam. Pišem o tem kar sem videl.celo precej več, ker je dlje v omari. Pa mi vseeno puška brez naprožila bolj odgovarja. In to je vse. In če tega ne morete prenesti prav, ni me pa treba diskreditirati, da sem slab strelec, nesposoben, neizkušen in ne vem kaj še vse, ker me ne poznate, tako kot jaz vas ne.
    Vse drži!
    Sam imam več pušk z raznimi naprožili in vsaj v začetku sem imel kar nekaj problemov pri menjavi pušk z različnimi naprožili, npr. pri drilingu s francoskim naprožilom sem potegnil za zadnji sprožilec, k sreči je bila šibrna cev prazna.

    Najbolj sem zadovoljen z direktnim, dovolj mehko nastavljenim sprožilcem.

  3. #63

    Privzeto

    Ja, ravno o tem govorim. Vsaj 50% lovcev svoje orožje slabo obvlada in taki se s tem tudi ne hvalijo naokoli, kot tudi po forumu ne. Zato pri takih prihaja do čudnih situacij. Naprožilo je za izkušene strelce in dobre pogoje strela. Če pa tega ni, pa prihaja do pobeglih strelov in ostalih nevarnih situacij. Sam imam tako dva direktna sprožilca na kombinirki, kot nemško naprožilo in direkten sprožilec na karabinkah. Te stvari vsak dan uporabljam in zato vem o čem pišem, drugače sploh ne bi.
    Nemško naprožilo zahteva idealne pogoje za strel, koncentracijo, dober naslon, čas (razen pri mogoče 5% lovcev, ki so res izurjeni za uporabo naprožila, da ne bo kdo užaljen). Teh stvari pa na lovu dostikrat ni. Vemo, da se včasih zgodi, da divjad priteče, se ustavi samo za trenutek, ali pa se prav postavi le za trenutek, včasih se sploh ne ustavi (pogoni) in takrat je kakršna koli kolobocija z naprožilom po mojih izkušnjah le nevarna in nepotrebna.
    Direkten sprožilec pri nemškem naprožilu pa je pretrd in ima preveč mrtvega hoda. Govoriti pa, da je tak zato, da se ne sproži sam med jago z odklenjeno puško pa nima smisla, ker puška mora biti zaklenjena vedno, razen tik pred strelom, neglede na to ali ima trd in mehak sprožilec. Tega se je treba držati, pa ni težav tudi pri mehkem in kratkem sprožilcu.

    Citat žandar je objavil: Pokaži objave
    Vse drži!
    Sam imam več pušk z raznimi naprožili in vsaj v začetku sem imel kar nekaj problemov pri menjavi pušk z različnimi naprožili, npr. pri drilingu s francoskim naprožilom sem potegnil za zadnji sprožilec, k sreči je bila šibrna cev prazna.

    Najbolj sem zadovoljen z direktnim, dovolj mehko nastavljenim sprožilcem.

  4. #64
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Ne bodi užaljen. Vse je uporabno, direktni, nemški, francoski. Vse je stvar rabe in izkušenj. Verjemi.

  5. #65

    Privzeto

    Citat Deerhunter je objavil: Pokaži objave
    Ja, ravno o tem govorim. Vsaj 50% lovcev svoje orožje slabo obvlada in taki se s tem tudi ne hvalijo naokoli, kot tudi po forumu ne. Zato pri takih prihaja do čudnih situacij. Naprožilo je za izkušene strelce in dobre pogoje strela. Če pa tega ni, pa prihaja do pobeglih strelov in ostalih nevarnih situacij. Sam imam tako dva direktna sprožilca na kombinirki, kot nemško naprožilo in direkten sprožilec na karabinkah. Te stvari vsak dan uporabljam in zato vem o čem pišem, drugače sploh ne bi.
    Nemško naprožilo zahteva idealne pogoje za strel, koncentracijo, dober naslon, čas (razen pri mogoče 5% lovcev, ki so res izurjeni za uporabo naprožila, da ne bo kdo užaljen). Teh stvari pa na lovu dostikrat ni. Vemo, da se včasih zgodi, da divjad priteče, se ustavi samo za trenutek, ali pa se prav postavi le za trenutek, včasih se sploh ne ustavi (pogoni) in takrat je kakršna koli kolobocija z naprožilom po mojih izkušnjah le nevarna in nepotrebna.
    Direkten sprožilec pri nemškem naprožilu pa je pretrd in ima preveč mrtvega hoda. Govoriti pa, da je tak zato, da se ne sproži sam med jago z odklenjeno puško pa nima smisla, ker puška mora biti zaklenjena vedno, razen tik pred strelom, neglede na to ali ima trd in mehak sprožilec. Tega se je treba držati, pa ni težav tudi pri mehkem in kratkem sprožilcu.
    To o varovalkah so zgodbe današnjih dni, ko so nemško naprožilo naredli, je malo jagrov varovalko uporabljalo

Stran 7 od 7 PrvaPrva ... 34567

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •