Stran 6 od 7 PrvaPrva ... 234567 ZadnjiZadnji
Rezultati 51 do 60 od 65

Tema: Zastava M98

  1. #51

    Privzeto

    Vsake puške se je treba navadit.. Neljubiteljem nemških naprožil priporočam, da preizkusijo to naprožilo na kakem serijskem štajerju :)

    z nemškim naprožilom je isto kot z vsako drugo stvarjo-navadit se je je treba. Zase vem, da dokler sem sam z mojim mauserčkom jagal sploh nisem vedel kdaj šnelam in streljam, nisem iskal naprožila in sprožilca, kot nekateri navajate. Je pa res - Vaja dela mojstra

    Tak da pobi, nafilat patrone pa strelat, pol pa velik jagat

    lp

  2. #52

    Privzeto

    Puške moreš bi toliko navajen, da vse gibe delaš podzavestno in ne razmišljaš kaj boš stisno kaj boš premakno na puški, v mislih moraš imeti samo cilj kamor boš ustrelil. Ne pa pri nas, ko imaš pacijente in so pametni o jagi, ko pa mu svije pridejo pa šteher vleče pol pa se čudi, da neče poknit nato pa mu še te pa te puška vseka na individualnem lovi. Namesto, da bi tiho biv pa še na vlko razlaga kaj se mu je naredlo haha

  3. #53

    Privzeto

    Tudi jaz sem mislil da tako pač mora biti, da prava lovska puška mora imeti naprožilo in da se ga je treba le navaditi. Potem sem pa po nekaj letih kupil puško, ki ima kvaliteten direktni sprožilec. Le ta je mehek, brez mrtvega hoda in konstantne teže. Ob takem sprožilcu so ceremonije z naprožanjem in vsem ostalim le izgubljanje dragocenih sekund pred strelom. Sem pa pričakoval, da se bo prej kot slej našel kdo, ki bo nemško naprožilo zagovarjal. Lepo da ste vsi tukaj tako super izurjeni za ravnanje s puško in konkretno z nemškim naprožilom, me pa zanima, zakaj potem pri izvedbi nastrelitve risanic vsako leto gledam jagre, ki zaradi uporabe naprožil na starih CZ M70 pokajo v zrak, okoli tarče, vsepovsod, samo tja ne kamor bi mogli. In zakaj se na lovu pri nas zgodita vsako leto vsaj dva primera, ko nekdo poizkuša streljati na divjad, pa mu strel zaradi naprožila odleti, še preden sploh pomeri na divjad.
    Zaradi mene naj vsak uporablja tisto kar mu paše, jaz vam povem le to, kar sem zase ugotovil in še enkrat ponavljam, da je nemško naprožilo pri današnjih modernih direktnih sprožilcih povsem nepotrebno.
    Tisti pa ki jagate veliko, in jagate s takimi puškami že celo življenje, pa jasno da ste navajeni na to kar imate in vam zato ne povzroča preglavic in zato tudi zagovarjate. Vendar to še ne pomeni, da je to kar uporabljate, najboljše kar obstaja. To me spominja na večne debate, ko nekateri, ki že 30 let jagajo, na vse pretege hvalijo daljnoglede 4×32 in 6×42, ki jih imajo na puškah že 30 let, češ da so to najbolj univerzalni in zanesljivi daljnogledi, le navaditi se jih je treba. Drugih pa probali niso. Če bi probali kakega modernega variabilca s 50 lečo in visokim prenosom svetlobe, bi morda drugače mislili.
    Ja, vem kaj boste rekli, upleni stara karabinka enako kot nova, tudi z 4×32 se da upleniti enako kot s 3-12×56. Vendar to pa še ne pomeni, da je prvi boljši kot drugi.

    Pa prosim da me zaradi tega, ker pač nisem zagovornik nemškega naprožila, ne mečete v koš, slabih, neizkušenih in kajvem kakšnih še strelcev, ker sem v življenju tako v civilu kot v službi prestreljal že veliko in to z veliko različnega orožja.

    Citat mahrenberg je objavil: Pokaži objave
    Vsake puške se je treba navadit.. Neljubiteljem nemških naprožil priporočam, da preizkusijo to naprožilo na kakem serijskem štajerju :)

    z nemškim naprožilom je isto kot z vsako drugo stvarjo-navadit se je je treba. Zase vem, da dokler sem sam z mojim mauserčkom jagal sploh nisem vedel kdaj šnelam in streljam, nisem iskal naprožila in sprožilca, kot nekateri navajate. Je pa res - Vaja dela mojstra

    Tak da pobi, nafilat patrone pa strelat, pol pa velik jagat

    lp
    Last edited by Deerhunter; 2. October 2013 at 21:31.

  4. #54

    Privzeto

    Moj znanec je po strelu puško zakočil. Me kliče, da jo ne more odpreti. Vmes je bil doma in po ročici zaklepa z kladivom tolkel pa se ni odprla (zastava veliko prenese). Ko jo prinese k meni sem pa samo odkočil in odprl zaklep.
    Pa ima edino in tega ni vedel.

  5. #55

    Privzeto

    Pred leti sem opozoril tovariša lovca, ko sva se srečala na jagi, da hodi naokoli z odkočeno puško. Je le zamahnil z roko in rekel, da tako ali tako ne poči, če ne potegneš prvo naprožila....no sem mu pokazal, da vseeno poči... me je včasih kar strah, ko vidiš koliko nekateri vejo o puškah in kako z njimi ravnajo.

  6. #56

    Privzeto

    Pisariti po forumu je eno, ko pa vidiš kaj se na terenu dogaja, je pa druga zgodba.

  7. #57
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Moj znanec je po strelu puško zakočil. Me kliče, da jo ne more odpreti. Vmes je bil doma in po ročici zaklepa z kladivom tolkel pa se ni odprla (zastava veliko prenese). Ko jo prinese k meni sem pa samo odkočil in odprl zaklep.
    Pa ima edino in tega ni vedel.
    EMŠO

  8. #58
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Citat Deerhunter je objavil: Pokaži objave
    Pisariti po forumu je eno, ko pa vidiš kaj se na terenu dogaja, je pa druga zgodba.
    Mahrenberg je povedal vse ...

  9. #59

    Privzeto

    Deerhunter no tu pa pomojem že malo pretiravaš. Na naši nastrelitvi risanic še nisem videl da bi kdo zaradi naprožila streljal okoli tarče in ne vem še kaj...Pa je veliko lovcev ki ga uporablja. Zgleda si imel ti včasih take probleme, da sedaj trdiš kakšne stvari se dogajajo zaradi naprožila... Ali kaj ne vem?

    Če je nekdo navajen, pa tudi če ni poizkusil še direktnega proženja ne vem zakaj bi delal takšne ceremonije. Da pa pred strelom potrebuješ dodatnih 5sekund je pa tudi malo bosa..

  10. #60

    Privzeto

    Nič ne pretiravam. Pišem o tem kar sem videl. Ne vem zakaj bi pretiraval in kaj bi s tem dosegel. Ne vem zakaj se za vsak post, ki ga napišem, takoj najde nekdo, ki me poizkuša na vsak način diskreditirati. To ni konstruktivna debata. Povedal sem vam že, da orožje znam uporabljati, če ga ne bi znal in če ne bi vedel o čem govorim, se niti ne bi oglašal v takih temah. Še enkrat vam povem, imam dve karabinki, eno brez, drugo z naprožilom, obe sta uplenili že kar nekaj, tista z naprožilom celo precej več, ker je dlje v omari. Pa mi vseeno puška brez naprožila bolj odgovarja. In to je vse. In če tega ne morete prenesti prav, ni me pa treba diskreditirati, da sem slab strelec, nesposoben, neizkušen in ne vem kaj še vse, ker me ne poznate, tako kot jaz vas ne.

Stran 6 od 7 PrvaPrva ... 234567 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •