Stran 2 od 7 PrvaPrva 123456 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 65

Tema: Zastava M98

  1. #11
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Naprožilo da ali ne, to je samo stvar navade, prakse..... Dokler nisem imel PAP sem tudi v pogonu uporabil naprožilo, vedno. In to tudi na zastavi, ker imam k sreči drobne prstke .

  2. #12
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    Citat Ganges je objavil: Pokaži objave
    A ti res o tem al se hecaš? To kar ti pišeš je dosti bolj povezano s kopitom in dolžino tega, kot s puško!
    lp
    Ja ne ganges, če probaš prijet zastavo z naprožilom, je en petelin najmanj 1,5cm od drugega, no na moji zastavi sem imel samo enega in je bil tam kjer je ponavadi samo naprožilo... Drugač pa je med sprožilcem in branikom, izredno malo prostora in je kar nerodno za ustrelit, če nimaš lih elegantnih prstov, to ti vsak uporabnik zastavinih pušk lahko potrdi, razen če ni imel drugega v roki...

  3. #13

    Privzeto

    Mali, če imaš v lovišču samo srnjad in boš hodil bolj ali manj na čakanje potem je naprožilo uredu zadeva,če pa imate v lovišču prašiče,oziroma se imaš namen udeleževati pogonov,potem pa je pametno, da imaš direktni sprožilec.Napisano predvsem drži za nemško naprožilo,katerega so imele povečini Zastave,za francosko naprožilo in s tem prožilom direktno proženje pa ti bodo ostali povedali,kateri imajo tak sprožilec.Glede na ceno in uporabnost,oziroma višino financ je Zastava čist OK, če pa imaš na razpolago več financ,pa lahko izbiraš med širšo izbiro.
    lp

  4. #14
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Podkum
    Prispevki
    875

    Privzeto M98

    Jaz sem omenjeno Zastavo M98 kupil novo pred dvemi leti. Ima francosko naprožilo. Res je sprožilec mogoče malce preveč nazaj, preblizu branika, pa vendar je direktno proženje dovolj rahlo, zato naprožilo le redko uporabljam.

  5. #15
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Imam CZ v štuc izvedbi z nemškim naprožilom. Prostora med branikom in sprožilcem je malo, pa še gumb za odpiranje nabojnika moti. Moti tudi razdalja med sprožilcem in držalom na kopitu, ker moraš imeti dolge prste, da je prst na sprožilcu kot mora biti.
    Tomaž je v tem primeru svetoval drug sprožilni sistem (Timney npr.), ki si ga bom ob priliki tudi najverjetneje nabavil...

  6. #16

    Privzeto

    Ker sem prebral da debatirate o sprožilcih pa me zanima kaj se zgodi, če na puški titan francosko naprožilo toliko zrahljam da bom lahko normalno direktno prožo? prednost, slabosti, nevarnosti ... ? Ker ko vprašam puškarja mi vsak reče treba bo menjat in vstavit direknega, to pa tud ni zastojn je zopet treba vložit nekaj financ, seveda puškarjo bi to pasalo da bi nekaj prodal.

  7. #17

    Privzeto

    Zrahljaj, opravi butalski preskus (fajn udariš po kopitu in vidiš če se sproži). Če se ne sproži dela. Enako velja za ostale puške.

  8. #18

    Privzeto

    vsak normaln (tudi zastavin) francoski šneler se da nastavit (skor) tak ko navadnega. je pa potebn poseg -> tud navadnega zastavinega nebo noben naštimal solidno brez posega s pilo in menjavo fedra..

    od veliko puškarjev, tudi iz tujine, sem slišal, da je sama izdelava srbskega naprožila solidna, predelava pa lahka.. mislim, da spet kompliciramo(te) tam k ni treba.

    mislim da je v osnovi problem zastane M98 v krilni varovalki, in sploh nevem če je imela serijsko montirana naprožila.. razn če je v štartu post narobe napisan in se gre za puško M70 ?

    lp
    Last edited by mahrenberg; 30. September 2013 at 23:30.

  9. #19

    Privzeto

    Citat PROF.racoon je objavil: Pokaži objave
    Imam CZ v štuc izvedbi z nemškim naprožilom. Prostora med branikom in sprožilcem je malo, pa še gumb za odpiranje nabojnika moti. Moti tudi razdalja med sprožilcem in držalom na kopitu, ker moraš imeti dolge prste, da je prst na sprožilcu kot mora biti.
    Tomaž je v tem primeru svetoval drug sprožilni sistem (Timney npr.), ki si ga bom ob priliki tudi najverjetneje nabavil...
    Izvedbo "stare" zastave ne moreš primerjat z izvedbo s francoskim..

  10. #20

    Privzeto

    Pa še ena ideja za zagovornike "ameriških" firm.. dolg nebo naredo američan take puške kot zastava.. res pa je da rabi malo dodelave (kopito in prožilo) kar pa spet ni tak drago v primerjami s štartno ceno zastave.. mogoč je smiselno razmišljat tudi o ocevljenem mehanizmu, problem je idin nesposobnost slovenskega uvoznika.. ker te puške skoz čakamo..

    včasih je pa res bolš kak mesec počakat al pa let pa kaj boljšega kupit.. pa da mi nebo spet kdo kakega rugerja s sauerjem primerjal recimo :)

Stran 2 od 7 PrvaPrva 123456 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •