Stran 4 od 7 PrvaPrva 1234567 ZadnjiZadnji
Rezultati 31 do 40 od 69

Tema: Cz 455 varmint

  1. #31

    Privzeto

    Citat Tomislav je objavil: Pokaži objave
    pozdrav!

    tudi sam kupujem MK puško.
    najbolj se zainterisiran za ČZ 453 varmin. Do sedaj sem tekmoval z njo, saj jo ima kolega. Super zadeva. Sedaj jo nameravam kupiti sam. Vendar sem izvedel da ta model ne izdelujejo več. Nič zato, vendar nevem kaj bi bilo najbolj primerno.
    Vsekakor mora imeti naprožilo. Kupil bi tudi primeren strelni dalnogled (sportsman 4-12×40)
    Kakšno je vaše mnenje ? Prosim za nasvet!
    No pred tremi tedni sem nabavil ČZ 455 varmin, gor sem dal Lugerja 2,5-10*40.
    Že ob nakupu sem dal prirediti proženje. Z natančnostjo sem zadovoljen. Res pa je da žal kaj veliko časa še nisem imel. Z Gekotom sem streljal 175-183. Mora se me še navaditi .
    Pričel sem razmišljati o športnem kopitu, prav tako tudi o primernosti streliva glede na natančnost, ceno in glasnost...
    Vem da je precej tega že bilo pisanega, pa vendar....
    Kaj pa vi menite ??
    Ni pomembno samo dobro streljati, ampak biti tudi čim manjša tarča!

  2. #32

    Privzeto

    Citat FRANCI je objavil: Pokaži objave
    mislil sem za kaliber 22lr
    Lp.
    Ok,to pa res ni primerjave

  3. #33

    Privzeto

    Citat Tomislav je objavil: Pokaži objave
    No pred tremi tedni sem nabavil ČZ 455 varmin, gor sem dal Lugerja 2,5-10*40.
    Že ob nakupu sem dal prirediti proženje. Z natančnostjo sem zadovoljen. Res pa je da žal kaj veliko časa še nisem imel. Z Gekotom sem streljal 175-183. Mora se me še navaditi .
    Pričel sem razmišljati o športnem kopitu, prav tako tudi o primernosti streliva glede na natančnost, ceno in glasnost...
    Vem da je precej tega že bilo pisanega, pa vendar....
    Kaj pa vi menite ??
    Kar se municije tice mas edino tri dobre opcije winchester,federal in hornady,sam osebno sem na federalu,ker je winchester v sloveniji absolutno predrag,glede na ceno v tujini:-) Uvoznika za federal in hornady pa sta bolj cloveska in ohranjata cene na nivoju tujine in zato iskrene pohvale! Drugace pa je baje winchester preciznejsi od federala? Federal je kar se mene tice super in dosega moja pricakovanja.Bom pa vzel se hornady in ga preizkusil,o tem pa enkrat kasneje,ok:-)

  4. #34

    Privzeto

    Citat Tomislav je objavil: Pokaži objave
    No pred tremi tedni sem nabavil ČZ 455 varmin, gor sem dal Lugerja 2,5-10*40.
    Že ob nakupu sem dal prirediti proženje. Z natančnostjo sem zadovoljen. Res pa je da žal kaj veliko časa še nisem imel. Z Gekotom sem streljal 175-183. Mora se me še navaditi .
    Pričel sem razmišljati o športnem kopitu, prav tako tudi o primernosti streliva glede na natančnost, ceno in glasnost...
    Vem da je precej tega že bilo pisanega, pa vendar....
    Kaj pa vi menite ??
    Športno kopito vsekakor. Za naboje pa preizkusi, kupi nekaj različnih znamk, pa boš videl kaj ti najbolj ustreza. od poceni municije imam sam imam najboljše izkušnje z american eagle, ampak so glasni in CCI standard. Na 35m praktično luknja v luknji. Nameravam pa nabaviti CCI subsonic, ker streljam na takšni lokaciji, da pok moti. A ima kdo izkušnje, so res tako tihi? Zdi se mi da je pok močno odvisen tudi od materiala v katerega streljam...
    Last edited by teohafy; 6. March 2013 at 14:59.

  5. #35

    Privzeto

    Municijo preizkusi od Lapue,tudi RWS subsonic dela zelo zelo dobro
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  6. #36

    Privzeto

    Citat Tomislav je objavil: Pokaži objave
    No pred tremi tedni sem nabavil ČZ 455 varmin, gor sem dal Lugerja 2,5-10*40.
    Že ob nakupu sem dal prirediti proženje. Z natančnostjo sem zadovoljen. Res pa je da žal kaj veliko časa še nisem imel. Z Gekotom sem streljal 175-183. Mora se me še navaditi .
    Pričel sem razmišljati o športnem kopitu, prav tako tudi o primernosti streliva glede na natančnost, ceno in glasnost...
    Vem da je precej tega že bilo pisanega, pa vendar....
    Kaj pa vi menite ??
    Športno kopito vsekakor. Za naboje pa preizkusi, kupi nekaj različnih znamk, pa boš videl kaj ti najbolj ustreza. od poceni municije imam sam imam najboljše izkušnje z american eagle, ampak so glasni in CCI standard. Na 35m praktično luknja v luknji. Nameravam pa nabaviti CCI subsonic, ker streljam na takšni lokaciji, da pok moti. A ima kdo izkušnje, so res tako tihi
    ?

  7. #37

    Privzeto

    Citat Tomislav je objavil: Pokaži objave
    No pred tremi tedni sem nabavil ČZ 455 varmin, gor sem dal Lugerja 2,5-10*40.
    Že ob nakupu sem dal prirediti proženje. Z natančnostjo sem zadovoljen. Res pa je da žal kaj veliko časa še nisem imel. Z Gekotom sem streljal 175-183. Mora se me še navaditi .
    Pričel sem razmišljati o športnem kopitu, prav tako tudi o primernosti streliva glede na natančnost, ceno in glasnost...
    Vem da je precej tega že bilo pisanega, pa vendar....
    Kaj pa vi menite ??
    Pozdrav!
    ugotovi sem, da Naboj Geco .22lr Rifle, ne ustreza moji cevi. Enostavno mi trosi v krogu cca 4cm! Kolega ima CZ 453 in nima težav z natančnostjo! Neverjetno!!!!

    Sedaj uporabljam Federal American Eagle in sem dokaj zadovoljen.
    Ja malce je glasen, vendar...!
    Večkrat se mi je pripetilo, da je bil prvi strel nerazumljivo netočen. Vedno visoko v 2 ali 3 !!!!!!!

    Ali je kakšna strokovna razlaga za to moje mnenje oz. opazko?

    Hvala v naprej.

    lp.
    Ni pomembno samo dobro streljati, ampak biti tudi čim manjša tarča!

  8. #38

    Privzeto

    Citat Tomislav je objavil: Pokaži objave
    Pozdrav!
    ugotovi sem, da Naboj Geco .22lr Rifle, ne ustreza moji cevi. Enostavno mi trosi v krogu cca 4cm! Kolega ima CZ 453 in nima težav z natančnostjo! Neverjetno!!!!

    Sedaj uporabljam Federal American Eagle in sem dokaj zadovoljen.
    Ja malce je glasen, vendar...!
    Večkrat se mi je pripetilo, da je bil prvi strel nerazumljivo netočen. Vedno visoko v 2 ali 3 !!!!!!!

    Ali je kakšna strokovna razlaga za to moje mnenje oz. opazko?

    Hvala v naprej.

    lp.
    pozdrav
    sam uporabljam geco .22 lr rifle nekako najbolj ustreza moji 455 in tudi sam imam probleme z prvim strelom nikoli ni na istem mestu vsi nadaljni streli pa lukna v lukni enako se zgodi ce zamenjam strelivo in grem zopet na geco takrat potrebujem 2-3 strele da zacne zopet nest v piko.....cemu prepisati taksno odstopanje pri prvem strelu?

  9. #39

    Privzeto

    Meni je razlagal puškar, da je to zaradi tega, ker svinec, ki ostane po streljanju v cevi nekak oksidira in prvo kroglo drugače zavrti. Pač daš prvi strel mimo tarče pa je.

  10. #40

    Privzeto

    Kaj pa če organizator ne dovoli tega.

Stran 4 od 7 PrvaPrva 1234567 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •