Stran 6 od 7 PrvaPrva ... 234567 ZadnjiZadnji
Rezultati 51 do 60 od 69

Tema: Cz 455 varmint

  1. #51

    Privzeto

    MK puška "dela" bolje če cev ni spucana, in po pucanju potrebuje nekaj strelov da zopet lepo grupira.

  2. #52
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Ne tekmujem, zato bom cev redno čistil.

  3. #53

    Privzeto

    Detel: ne rabiš čistiti MK.
    Jaz uporabljam ČZ že 20 let in cevi še nisem spucal (znotraj seveda), pa mi še zmerom nese v luknjico. Pa zaenkrat še nisem naletel na naboj ki bi trosil več kot 1 cm

  4. #54

    Privzeto

    Citat Tomislav je objavil: Pokaži objave
    ne, saj tudi jaz nisem tako zagret za čiščenja orožja

    lp.
    Zdravo,
    še vedno se ubadam z enako težav! Prvi strel mi vrže cca 10 do 12 cm naokrog !!!
    Drugi je "že" v 8 !!
    Med tem časom sem dal delati kopito po meri!
    Sedaj imam novo težavo in sicer, da mi zelo slabo grupira!
    Preizkusil sem: Geco, Federal, Agila, Rws, Fiocci.
    Z nobenim nisem zadovoljen. Menim je da iz naslona na 35 metrov potrebno streljeti v luknjo oz. 50 centov. Od petih strelov mi vrže vsaj enega ali dva v čisto devetko!!
    Sem pa sedaj opazil da mi cev nalega na les!!
    Verjetno bi znala biti težava v tem?
    Kaj menite?

    V naprej hvala za mnenje.

    lz.
    Ni pomembno samo dobro streljati, ampak biti tudi čim manjša tarča!

  5. #55
    Član od
    Nov 2010
    Lokacija
    Grahovo ob Bači
    Prispevki
    539

    Privzeto

    preveri da so vsi vijaki (sploh tisti, ki držijo cev v zaklepišče) dovolj zatisnjeni, mogoče, če poznaš koga ki ima enako puško, probaj menjat cev da vidiš, če kaj pomaga.

  6. #56

    Privzeto

    Citat Tomislav je objavil: Pokaži objave
    Prvi strel mi vrže cca 10 do 12 cm naokrog !!!
    Preizkusil sem: Geco, Federal, Agila, Rws, Fiocci.
    na 35 metrov potrebno streljeti v luknjo oz. 50 centov.
    Sem pa sedaj opazil da mi cev nalega na les!!
    Naleganje cevi na les res ni +
    Tudi za poceni naboje imaš mogoče visoka merila. Moti me pa odstopanje prvega strela. Po čiščenju se to lahko zgodi. Drugače pa ne.
    Probaj kakšno strelivo za tekmovalne puške. Če ni izboljšav išči napako pri sebi (ni mišljeno kot žalitev) ali pri paralaksi daljnogleda. Tisti z fiksno nastavitvijo imajo lahko kar hude težave na 35m. To lahko sam preveriš pri fiksirani puški.

  7. #57

    Privzeto

    Takole se preverja. Cev je vpeta. Preizkuša se le strelivo Eley Tenex in cev. Daljnogled je pa poglavje zase. Zato ne pričakuj podobnega rezultata.http://www.google.si/url?sa=t&rct=j&...,d.bGQ&cad=rja

  8. #58

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Naleganje cevi na les res ni +
    Tudi za poceni naboje imaš mogoče visoka merila. Moti me pa odstopanje prvega strela. Po čiščenju se to lahko zgodi. Drugače pa ne.
    Probaj kakšno strelivo za tekmovalne puške. Če ni izboljšav išči napako pri sebi (ni mišljeno kot žalitev) ali pri paralaksi daljnogleda. Tisti z fiksno nastavitvijo imajo lahko kar hude težave na 35m. To lahko sam preveriš pri fiksirani puški.
    Govoril sem z puškarjem in pravi, da naj očistim cev. To bom takoj naredil. Uredil mi bo tudi naleganje lesa na cev. Dalnogled in montažo imam novo: Sightron SII 6-24x42 AO
    Težavo z odstopanjem prvega strela vidim, da ima precej več strelcev, kot sem mislil!
    Nevem....
    Javim kaj bomo na "umili".

    LZ.
    Ni pomembno samo dobro streljati, ampak biti tudi čim manjša tarča!

  9. #59

    Privzeto

    Paralakso črtaj. Imaš nastavljivo.
    Čiščenje dvomim.
    Verjetno bo kopito. Vsekakor nam bo tvoja informacija zelo dobrodošla.

  10. #60

    Privzeto

    Zanimivo branje. Z tem problemom se ukvarjajo tudi strelci. Eden bo takšno puško celo jagru prodal. Za nas je tako vse dobro http://www.strelec.si/forum/discussi...ni-cevi#latest

Stran 6 od 7 PrvaPrva ... 234567 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •