Stran 1 od 7 12345 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 69

Tema: Cz 455 varmint

  1. #1
    Član od
    May 2008
    Lokacija
    Moravška dolina
    Prispevki
    448

    Privzeto Cz 455 varmint

    Ali ima kdo izkušnje oz. mnenje o tej puški kal .22 lr ali .22WMR.
    Hvala.

  2. #2

    Privzeto

    Sem streljal z omenjeno puško in moje izkušnje so pozitivne! Kolega ima dve, 22lr in 17hmr! Sem pa slišal, da proizvajajo določene za ameriški trg in da so kvalitetnejše!

  3. #3

    Privzeto

    Jaz jo imam cca 3/4 leta in je vse ok ,le vzmet za proženje sem dal mehkejšo da se lazje proži.

  4. #4
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Gorenjska, pod Krvavcem
    Prispevki
    1,322

    Privzeto

    S takšno sem večkrat tekmoval in dosegel zelo dobre rezultate. Moti me pa samo trdo proženje in predebel pištolski ročaj, drugače pa fina puškica!
    Loviti tako, da ohranjamo. Loviti tako, da smo si dobri tovariši. Loviti tako, da bogatimo duha in telo. Nastran Nejc

  5. #5
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    gorenjska
    Prispevki
    2,752

    Post M.k. ...

    Lp!

    A takole misliš?

    Povezava 10482

    Lovski zdravo
    Janez L
    ...nor je tisti, ki ne poskusi in poskusiti ni greh...

  6. #6

    Privzeto

    Solovec jo ima.Zelo zadovoljen.Mogoče je treba samo proženje uredit.Meni je pa všeč tale http://www.czub.cz/en/catalog/80-rim...THUMBHOLE.aspx
    Last edited by kuje; 2. February 2012 at 20:41.

  7. #7

    Privzeto

    Kuje, ja, če jo misliš samo za tarčo imet. Simpatična puška na oko. Drugače ni nekako lovska. Ampak "ko voli nek izvoli", obsojal ne bom nikogar.

    lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  8. #8

    Privzeto

    Imam omenjeno puško v lasti in jo lahko samo pohvalim. Na 50 metrov strelja v noht, neglede na vrsto mk streliva.
    LZ

  9. #9
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    gorenjska
    Prispevki
    2,752

    Post M.k. ...

    Lp!

    Tudi sam se bom pridružil pohvali. Na njej imam Vortex Viper 3,5-10x 50, križ BDC. Nastreljena na Lapua subsonic. Na 50 metrov dejansko nosi "luknja v luknjo", na 100 metrov, pa v 1cm2, s tem, da pomeriš s tretjo točko na križu. S CCI minimag, pa tak isto, na 100 metrov, streli v 1cm2, s tem, da meriš z drugo točko na križu. Pohvalil bi tudi daljnogled in njegove optične lastnosti, saj se vidi tudi ob luni odlično, le križ je pretenak in res potrbuješ noči okoli polne lune ali sneg, pa ne zaradi vidnosti cilja, ampak le, zaradi tankosti križa in le njega ne vidiš, cilj pa.

    Lovski zdravo
    Janez L
    ...nor je tisti, ki ne poskusi in poskusiti ni greh...

  10. #10
    Član od
    Jan 2010
    Lokacija
    ribniško-kočevsko območje
    Prispevki
    253

    Privzeto

    Jaz sem lani kupil ČZ 455 Lux, .22 WMR ni varmint ima pač merke ampak to je odlična zadeva, lisice strelam na 80m brez problema, municijo imam od Winchester 2,6g, optika je Meopta Artemis 2000 4×32. Jaz sem zelo zadovoljen, puška je zelo točna, zaklep teče lepo,tiho ampak da, pa sem dosegel točnost sem moral uredit proženje ter gumi kapo na koncu kopita sem dal drugo(original pri novi dobiš kopito zaključeno s plastično kapco in je prec kak cm krajše kopito). Original proženje je zelo trdo in sem moral zamenjat vzmet, zdaj ko pa imam proženje urejeno pa stvar nosi v piko. Res je super zadeva in niti pretirano draga(mislim da je razmerje cena-kvaliteta pri tej puški maksimalno doseženo)

    bom kasneje kako sliko priložil

Stran 1 od 7 12345 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •