Stran 2 od 3 PrvaPrva 123 ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 21

Tema: strelivo za 6,5×57R

  1. #11

    Privzeto

    Glede hitrega menjavanja nabojev v enocevki se strinjam.Znanec ima Blaserja K 95 in je v enem tropu divjih prašičev na pogonu uplenil tri ozimce s tremi streli.Mislim,da ima menjalno cev v kalibru 9,3...To je pač stvar osebne spretnosti,znanja...Kljub temu pa mislim,da enocevna prelamača nima mesto na pogonu sploh pa v kalibru pod 7mm in maso krogle pod 10g.Miš 93 je dobro opisal primer,kaj se zgodi ko krogla 6,5mm zadane ob 2mm vejico.Kot vem iz osebnih izkušenj se pa na pogonih rado zgodi,da so na poti krogle kakšne veje.Pa to ne pomeni,da streljam kr po dolgem in počez po grmovju.

  2. #12
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Na Robu
    Prispevki
    438

    Privzeto

    Citat Ganges je objavil: Pokaži objave
    Ali v tem kalibru katera tovarniška municija dosega 2500J na 100m, da bi jo bilo uradno moč uporabiti za večjo divjad (razen medveda)? Seveda mora v tem primeru tudi teža krogle biti 9,00 ali več gramov. RWS DK v 9,1g tega ne dosega, ravno tako ne KS, ki ima nekaj več energije in se bliža meji, ampak je vseeno ne dosega...

    Kaj pa lastne polnitve?

    lp
    Kolikor je meni poznano ne - verjetno bi se dalo najti polnitev ki bi zadoščala zahtevam (čeprav ne vem kako bi dokazoval hitrost in z njo povezano energijo...na 100m)...je pa 9g krogla na zgornji meji kalibra in se s tem spogleduje s 7x57R oz. s 6g kroglo na spodnji meji z .243Win, kar pa ni optimum kalibra ki je po moje pri 7-8g krogli. To je po zasnovi "gamsji/srnji" kaliber idealen za dolge strele na odprtih terenih, seveda v gamsjo kategorijo spadajo tudi ozimci in teleta...

    Kuje ovira tik pred cevjo je problem pri vseh kalibrih - nek drug primer lani - .300wsm Nosler e-tip (če se ne motim) je pri strelu na srnjaka ki je bil na 200m, par metrov pred cevjo zadela travico ali vejico - krogla je pristala v smreki 3m nad srnjakom...hotel sem samo povedat da imam osebno pri marginalnih kalibrih veliko raje trdo kroglo ki daje izstrel.

    Če poznamo uspešnost 6,5x54MS (na papirju šibkejši kot 57R) na Donavskih jelenih kot jo opisuje Šušteršič ali pa 6,5x55 (močnejši kot 57R) na skandinavskih losih, si lahko približno predstavljamo obzorje 6,5x57 (R). Če v enačbo vnesemo še x-tip kroglo (kar CDP nedvomno je) , ki po moje dviguje vsak kaliber vsaj razred višje so možnosti praktične uporabe z malo zdrave pameti skoraj neomejene

    Samo moje mnenje - zakon še vedno velja.

  3. #13

    Privzeto

    Se strinjam!!!Zato pa uporabljam CDP.

  4. #14

    Privzeto

    http://www.austrojagd.com/katalog/Norma je prevzela recepture od bivšega Hirtenbergerja in jih sedaj trži pod znamko Norma Hirtenberger Line.Imajo tudi nekaj za naboj 6,5X57R.

  5. #15

  6. #16
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Na Robu
    Prispevki
    438

    Privzeto

    Ej - tole si mi pa z jezika snel:

    http://www.austrojagd.com/katalog/

    stran 199 - 2 polnitvi Nosler Partition (6,8 in 8,1g) - pri skoraj enaki krivulji leta bi vzel 8g.

  7. #17
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    G. Šušteršič je lovil s tistim kal., ker ni imel druge izbire. Jelena je podrl s strelom visoko v viher, nato je potreboval še kakšen dodaten strel. Daljnogled je imel dodatno fiksiran tudi z žico . Pač taki časi. Za težko divjad zagovarjam večje kal. z nekaj rezerve.... se obrestuje !

  8. #18
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto

    Kaj pri nas držijo to norma-hinterberger strelivo? bi rad prišel do 9,1g partitiona, sicer za drug kaliber.
    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

  9. #19
    Član od
    Jan 2010
    Lokacija
    ribniško-kočevsko območje
    Prispevki
    253

    Privzeto

    Citat jozejagrCZ je objavil: Pokaži objave
    Prijatelj uporablja kroglo DK 9.1g v istem kalibru in pada vse kot pokošeno, drugače si pa izbral odlično puško za lov na takšno divjad, tudi na pogonu se hitro navadiš menjavat, ko boš lahko bi te prosil da priložiš kakšno sliko te puške...


    slike bom prlimal takoj ko jo dobim(cca 2tedna) potem pa še kako prilimam ko bo montirana optika in komaj čakam da jo v maju sprobam na lovu na srnjaka. Enocevno prelemačo sem si kupil ker mi ni dalo srce miru(zame so to najlepše puške), drugače pa na prašičh ,jelenjadi(košute,jelen) ali na pogonih pa ukrepa Browning A-bolt(karabin) 30-06:icon_:

    PS

    hvala za nasvete, sem kar presenečen ker ni tolk razbrat v komentarjih zakaj si onu kupu pa zakaj to pa spet ono pa tretje ... DRugače bom pa za začetek RWS DK 9,1g probal potem pa bomo videli, no zdaj pa samo še preštudiram katero optiko pa bo vse(to pa v drugih temah)

    lp

  10. #20

    Privzeto

    Imaš isto kombinacijo krogelnih nabojev kot jaz.Dober pogled!!!:icon_:

Stran 2 od 3 PrvaPrva 123 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •