Stran 1 od 3 123 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 21

Tema: strelivo za 6,5×57R

  1. #1
    Član od
    Jan 2010
    Lokacija
    ribniško-kočevsko območje
    Prispevki
    253

    Privzeto strelivo za 6,5×57R

    Pozdravljeni,

    Kupil sem puško(enostrelno risanico - prelemačo) znamke C.G.Haenel-SUHL v kalibru 6.5×57R, zato bi lastnike takega kalibra prosil za mnenja in priporočila katero strelivo naj uporabljam za ta kaliber oz. s katero vrsto streliva imajo dobre izkušnje? Lovil bom pretežno srnjad pa tudi kaj od mulaste jelenjadi.

    lp

  2. #2

    Privzeto

    jaz uporabljam sierro game king 140 grainov za srnjad, gamse.
    ne dela velikih izhodnih ran in tudi podpludb ne. Če streljaš lepo za pleče pade po navadi v ognju ali pa še odskoči kakšnih 20m .

  3. #3
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Na Robu
    Prispevki
    438

    Privzeto

    Citat jagrBlaž je objavil: Pokaži objave
    Lovil bom pretežno srnjad pa tudi kaj od mulaste jelenjadi.lp
    ...pa kakšen pujs bo slučajno prišel mimo...zadeva bi bila povsem drugačna če bi kaliber uporabljal izključno za srnjad in gamsa...tako pa (v kolikor boš uporabljal tovarniško strelivo) je priporočljiv CDP (Blaser) in pa morda DK (RWS)...

  4. #4
    Član od
    Jan 2010
    Lokacija
    ribniško-kočevsko območje
    Prispevki
    253

    Privzeto

    ....... pa morda DK (RWS)...



    Kakšna pa naj bi bla kaj teža krogle...sam se nagibam k oz. sem že malo zbiral in gledal municijo RWS DK 9,1g...upam da je uredu izbira...


    lp

  5. #5
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Na Robu
    Prispevki
    438

    Privzeto

    Priporočilo za DK sem dal predvsem po tem ko sem lani pregledal nastrel (streljano jelenje tele), kjer je krogla DK (sicer 6,5x57 - brez R) meter pred cevjo prijela tanko 2mm vejico, kar jo je sicer odklonilo iz smeri, je pa po 5m zadela 10cm bukev, jo prebila in v ravni črti nadaljevala let še cca 15m do debele bukve v kateri je obtičala...kakšen TM ali KS tega ne bi zmogel.

  6. #6
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Na Robu
    Prispevki
    438

    Privzeto

    P.S. Še vedno pa uradno velja določilo najmanjšega kalibra, teže krogle in zadetne sile za jelenjad, pujsa, kozoroga, damjeka in sicer 9g in 2500J. CDP zaradi teže 8g ne ustreza...kar pa je neuradno bedarija.

  7. #7

    Privzeto

    Ali v tem kalibru katera tovarniška municija dosega 2500J na 100m, da bi jo bilo uradno moč uporabiti za večjo divjad (razen medveda)? Seveda mora v tem primeru tudi teža krogle biti 9,00 ali več gramov. RWS DK v 9,1g tega ne dosega, ravno tako ne KS, ki ima nekaj več energije in se bliža meji, ampak je vseeno ne dosega...

    Kaj pa lastne polnitve?

    lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  8. #8

    Privzeto

    Lani sem tudi jaz nabavil Blaser K 95 Black Edition v kalibru 6,5X57R.Jaz streljam Blaser CDP.Preciznost super.Lani uplenil 10 kosov srnjadi,gamsa ter lisico.Poškodbe mesa minimalne.Potpludbe sem imel samo pri dveh kosih,ki sta bila streljana na zalazu na daljavi 10-20m.Divjad je pri strelih za pleče v 70% padla na mestu,30% pa je odskočila iz nastrela.Daljava bega največ 30m.Krvna sled pa obilna.Čeprav zakon narekuje drugače,bi ta kaliber s tem zrnom upal uporabiti na divjih prašičih do velikosti lanščaka kot tudi jelenjadi(teletih,košutariji).Če pogledaš k našim severnim sosedom opaziš,da največ jelenjadi tudi težje odstrelijo z 243win.Jim zakon to pač dovoljuje.Torej za odstrel priložnostnega pujsa ali šibke jelenjadi več kot dovolj.Čestitam na izboru puške.Je v Nemčiji zdaj pravi hit in bo v tem cenovnem razredu resni konkurent Blaserju ter Merklu.A ima tvoja že nov kipblock zaklep?A zdaj,ko imaš enocevno prelamačo sem prepričan,da razen za pogone druge puške ne boš uporabljal več.Ta lahkotnost,okretnost,oblika ter preciznost ti zlezeta pod kožo.Vsaj meni!Želim ti obilo lovskih užitkov s to lepotico!!!Lp.

  9. #9

    Privzeto

    Po zakonu lahko streljaš :
    Ozimce divjega prašiča, jelen-tele,damjak-tele, gams, muflon in volka.
    Potrebuješ minimalno :6,0mm,6,0g in 1800J/100m

    |

  10. #10
    Član od
    Jul 2010
    Lokacija
    Nova Štifta
    Prispevki
    17

    Privzeto

    Prijatelj uporablja kroglo DK 9.1g v istem kalibru in pada vse kot pokošeno, drugače si pa izbral odlično puško za lov na takšno divjad, tudi na pogonu se hitro navadiš menjavat, ko boš lahko bi te prosil da priložiš kakšno sliko te puške...

Stran 1 od 3 123 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •