Stran 9 od 11 PrvaPrva ... 567891011 ZadnjiZadnji
Rezultati 81 do 90 od 104

Tema: Predlog lzs za uvedbo novih (starih) vrst divjadi

  1. #81

    Privzeto

    Če nebi bilo lovopusta bi po gnezdih streljali. Kmalu zatem bi jih zaščitili. In potem bi tisti lovi z vabniki, maskirnimi oblačili itd postali zgodovina.
    Napako smo naredili takoj na začetku ko smo nekatero divjad trajno zaščitili. Namesto za določen čas.

  2. #82
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Ljubljana
    Prispevki
    54

    Privzeto

    Citat main757 je objavil: Pokaži objave
    V začetku maja sem letos prvič iz dnevne sobe opazoval, kako je siva vrana uspešno lovila mlade vrabce. Dopps pa jokca, kako je padla populacija poljsko/travniških ptičev. Vrane pa v lovopustu.
    Kar se vrane tiče sem jo tudi videl kako lahko mladiča zajca upleni, tako da vrana ni nek zanemarljiv faktor.

  3. #83

    Privzeto

    Fantje! (in sem ter tja kakšno dekle)

    Ne vem kolikokrat smo že izmenjevali mnenja, izkušnje, povedali kaj vse se dogaja dnevno, kaj smo doživeli... Ampak današnji čas je takšen, da je potrebno predložiti dokaze. Vem, da vsakokrat ne gre, ampak glede na to, koliko vas/nas nosi s seboj fotoaparate, kamere, telefone in še marsikaj, je popolnoma neumno, da jokamo in govorimo nekaj, kar drugi označijo kot "lovske pripovedi".

    Iz tega zapletenega statusa quo, se ne bomo premaknili, dokler ne bomo vsej javnosti, strokovnjakom in nenazadnje politiki predočili DOKAZOV! Šele, ko bomo imeli veliko dokazov,, ki bodo podkrepile naše teorije, bomo lahko pričeli resnično lobirati. Tako pri javnosti kot pri politiki.

    Nič slabega, ampak dajmo se med seboj osvestiti in začeti zbirati podatke. za to ne rabimo ustanavljati novega kluba, društva, tipa ala "SloEvidence". Preprosto naj vsak čimveč prispeva. poleg tega naj lovski čuvaji in starešine pisno zabeležijo in javno predočijo posamezne ugotovitve ter opažanja.

    Razlika je namreč:
    1. če v Lovcu nekdo XY objavi članek, da je videl nekaj več kanj kot lani, in se mu zdi, da te kvarno vplivajo na zajce, ptriče, domače živali,...
    2. če je v ostalih občilih objavljen strokovni prispevek o tem, kako je kar 154 lovskih čuvajev podalo poročila, da se močno veča populacija kanj. Najdenih je bilo tudi veliko dokazov o njihovem negatvnem vlivu na ŽNJ in JNŽ, kar je vse lepo fotografirano in fotografije priložene. Posneti so uspeli celo 122 videjev in so javno dostopni tule XX. Takoj za tem sledi nadaljevanje čez nekaj dni, ko svoje mnenje in stališče (strinjanje) objavijo še LZS, Zavod za gozdove, predstavniki kmetov, kakšen občan, župan, mimoidoči,...

    Dragi moji, še enkrat: ne kaj smo oziroma so dedje pred nami nevede zagrešili, temveč kaj bomo MI STORILI!!!

    Pa lep dan in upam, da koga opogumim. Opreme, kolikor vidim že samo na tem portalu je prej preveč kot premalo. samo volja in cilj še manjkajo.
    * .308win | 7x65R/12 | 7x57R/16 | .223rem |20-20/76 | 12-12/70 | .22lr | .357 mag | .40S&W | Vižla *

  4. #84

    Privzeto

    Tudi pri nas je stanje, populacija perja drugačna kot pred nekaj desetletji. Krokarja v naših krajih skoraj ni bilo oz. se ga je videvalo dosti po redko. Sedaj frčijo malo da ne skoraj okoli hiš kot golobi. Tudi kar nekaj odstopanj, od njihovega poslanstva poslanstva smetarjev je zaznati, tako na živini kot prostoživečih živalih. Nekoč sem to omenil na nekem drugem forumu pa so mi takoj pomolili pred nos "študijo" opazovanja krokarja na nekem področju, kjer je par skritih ornitologov odkrivalo toplo vodo .... predvsem pa tudi malo zaslužilo, po mojem prepričanju.
    Na vodi je mlakarica sve bolj prisotna in ne vidim potrebe po nekem povečanem odstrelu, če sploh odstrel. Zadnja leta se vse večkrat vidi tudi žagarja, ki ga do sedaj nikoli ni bilo. Čaplja je redno prisotna in zopet po besedah ornitologa je naštel kar 11 gnezdišč v koloniji. O obeh dveh pticah si lahko pred desetletjem samo sanjal (pa še kormoran občasno, krokar).
    Ribištvo, muharjenje, je kar dober turizem, "kruh" za območje, kraj. Na žalost ga je vse manj. Malo kriza malo ptičice. Še ribiči naj opustijo vlaganje rib, ki bo kmalu postalo bolj krmljenje ptičic ...
    Nazaj k naravi .... ne vidimo pa dlje od svojih nosov in puhlih glav!
    ... bi pa kljunača med divjad

    Dober pogled!

  5. #85
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    75

    Privzeto

    Kljunača med divjad je pa še najmanj vprašljivo...

  6. #86

    Privzeto

    Sam nimam nič proti uvrstitvi kljunača med lovne vrste. Se mi zdi pa malo čuden predlog LZS, (zavedajoč se da smo v l.2014) katerega je zelo težko zagovarjati pred nasprotniki

    Dober pogled!

  7. #87
    Član od
    Jun 2010
    Prispevki
    298

    Privzeto

    Citat pidog je objavil: Pokaži objave
    Sam nimam nič proti uvrstitvi kljunača med lovne vrste. Se mi zdi pa malo čuden predlog LZS, (zavedajoč se da smo v l.2014) katerega je zelo težko zagovarjati pred nasprotniki

    Dober pogled!
    Spoštovani prijatelji,
    se strinjam s predhodnikom.Osebno tudi sam ne razumem zakaj bi po vsj sili rinili ptice o katerih je govora ponovno med lovne vrste.Teško sprožim puško in živali raje vidim žive igrive v naavi kot pa po stenah lovskih so ali v loncih.
    Lejte,to je moje mnenje in me ne držati za besedo,ker poznam vse kontra argumente.Pri nas naredijo domače mačke več selekcije med manjšimi živalmi v naravi kot lisice.

  8. #88
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Sprašujem se, kako si sploh šel med lovce

  9. #89
    Član od
    Jun 2010
    Prispevki
    298

    Privzeto nove vrste

    ja saj Ti lahko odgovorim:
    -nisem član salo LD ampak tudi drugih društev
    -imam rad držabnost in aktivno delo v ld,puška je zadnja zadeva
    -rad se dodatno usposabljm ,tudi v lovstvu in sem usposobljen za lovskega preglednika,strelskega sodnika in mentorja.
    opravljal sem že vse funkcije v ld,razen gospodarja,trenutno sem predsednik komisije za izobraževanje predsednik no v lzk.
    -letom primerno imam tudi vrsto priznanj in red za lovske zasluge,je res III.reda,pa vendar nekaj pove.
    Lovski prijatelj,mislim,da sem povedal dovolj ,da lahko sklepaš zakaj sem ponosen lovec,brez trofeje na zidu.Imam pa kljub temu lovsko sobo z goro literature in še česa.
    lp

  10. #90

    Privzeto

    [QUOTE=zoran26;110679]ja saj Ti lahko odgovorim:
    -nisem član salo LD ampak tudi drugih društev

    Samo član biti neke LD pomeni tudi izvrševati odstrel planirane lovne divjadi v lovišču. Da bi bili vsi samo člani in nebi opravili odstrel (odvzem) divjadi iz lovišča, bi vam odvzeli koncesijo in nebi obstajala ve vaša LD, planiran odvzem se mora izvršiti seveda so lahko sedaj odstopanja za cca 15%.

Stran 9 od 11 PrvaPrva ... 567891011 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •