Stran 8 od 11 PrvaPrva ... 4567891011 ZadnjiZadnji
Rezultati 71 do 80 od 104

Tema: Predlog lzs za uvedbo novih (starih) vrst divjadi

  1. #71

    Privzeto

    Nekatere pripombe so utemeljene. Kjer pa zmanjka argumentov pa nastopi škodljivost svinca. To lahko takoj odpravimo z jeklenimi šibrami.
    Lov nekaterih vrst prepoveduje evropska direktiva. To razumem. Ne razumem pa, kako te vrste naši sosedi lovijo. Pa so tudi v evropi.
    Z trajno zaščito smo naredili napako katere posledice čutimo sedaj. Domnevno ogrožene vrste bi morali zaščititi za določeno dobo. Po preteku te dobe se lahko zaščita podaljša, če so razlogi, ali pa lovi. Pa teh špetirjev nebi bilo.

  2. #72

    Privzeto

    http://www.tretjiclen.si/slo/ptici
    DOPPS že zbira podpise...

  3. #73
    Član od
    Mar 2009
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    252

    Privzeto

    Zanimivo, da DOPPS na veliko omenja vnos svinca v okolje. Ob tem, bi bila mogoče pametna poteza LZS, da končno prepove svinčene šibre za lov na vodno divjad, in mogoče še na ostalo malo divjad razen zveri. Jaz osebno uporabljam že štiri sezone skoraj isključno železne šibre in njihov učinek do dobrih 40m je praktično enak kot od svinčenih, tako da me to sploh ne bi motilo. Bi si pa po mojem mnenju lovci le dvignili ugled s tem ukrepom, kar nam zagotovo ne bi škodilo.
    8x68S 30-06/20mag .223rem 12/12 .22LR

  4. #74

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Lov nekaterih vrst prepoveduje evropska direktiva. To razumem. Ne razumem pa, kako te vrste naši sosedi lovijo. Pa so tudi v evropi.
    Alojz, to je pa tako: Ali greš pripravljen podpisati nek dokument ali pa ga greš zgolj podpisati. (Kakšni so bili pritiski in navodila za podpisovalce ne vem, je pa možno, da je šlo za avtomatizem pri podpisovanju ko je bilo treba čimprej sprejeti in podpisati vse akte za članstvo v EU, verjetno niso na mestu teorije zarote)
    Določene določbe iz Habitatne direktive za določene države članice EU ne veljajo ker so si te članice izborile izjemo. To je pri posameznih vrstah divjadi tudi pripisano v Habitatni direktivi. Za ptičjo direktivo ne vem, bi moral preveriti.

    Sicer pa je tudi v Habitatni direktivi nekaj nebuloz, lov z samostrelom je recimo označen za neselektiven lov (enako kot elektrika, plin, strup) torej so bili strokovnjaki mnenja da z samostrelom ni možno zadeti izbranega cilja ampak izstrelek prileti kar nekam v tri krasne

    DOPPSovski populizem in cilje pa bi LZS morala prepoznati že pred leti, ko so jim začeli objavljati članke v Lovcu.

    Razmišljanje, da je z DOPPS možno doseči kompromis pa je žal utopično. DOPPS je izrazito protilovska organizacija.

    Janez
    "Some people never go crazy. What truly horrible lives they must lead." Charles Bukowski

  5. #75

    Privzeto

    Kurare zapiše: Razmišljanje, da je z DOPPS možno doseči kompromis pa je žal utopično. DOPPS je izrazito protilovska organizacija.

    S to trditvijo se sam le delno strinjam. Vedno je mogoče doseči kompromise in rešitve, če si oba partnerja seveda to želita. Hudič pa je, če se srečata tva trmasta in vase zagledana od katerih nihče ne želi nič popustiti in je sveto prepričan, da ima le on prav. Ko se boste začeli pogovarjati, boste ugotovili, da se v mnogo čem lahko najdete in sporazumete ter dogovorite. Ker se pa eni in drugi resno in brez fige v žepu pogovarjati ne želite in se le od daleč neusmiljeno obstreljujejte z vsemi topovi, bo tako še nekaj časa ostalo. Vendar v LZS ne pozabite, da imajo DOPPS in podobne organizacije vedno večjo naklonjenost ne le slovenske, temveč tudi evropske javnosti. To pa je zelo močan argument, da začnejo tudi lovci popuščati in pokažejo malo več pripravljneosti za pogovore in iskanje skupnih rešitev.

    DOPPS je seveda ravno toliko "proti lovska" organizacija kot je LZS "proti doppskovska". Kako si pa naj drugače razlagamo načine in argumente s katerimi sedaj predstavniki LZS v javnosti utemeljujejo svoje predloge in zahteve? Neodvisni bralec ali poslušalec ima ob teh nastopih predstavnikov LZS prav grenak občutek, da ga imajo za polpismenega in popolnoma neukega bebca, ki mora kupiti to kar mu servirajo. So pa DOPPS-ovci na drugi strani veliko bolj brihtni in "svojo resnico" prodajajo gledalcem in bralcem ( slovenski javnosti ) na veliko sprejemljivejši, razumljivejši in prijaznejši način.

    Komuniciranje z javnostjo je že veliko let slaba stran predstavnikov slovenske lovske organizacije. Še vedno nastopajo z močjo avtorete, vse znanja, zvišeno in bahato ter skrajno oholo. To pa pri javnosti ravno ne vžge. Zaradi takšnega načina je z nezaupanjem sprejetih ali celo odklonjenih veliko tudi dobrih in koristnih predlogov LZS in zelo olajšano "delo" vaših in dobro organiziranih, civilno družbenih prganizacij. Ki pa so, to pa jim le priznajte, za nastope v javnosti tudi veliko bolje pripravljeni kot vaši predstavniki.

    Lep ( lovski ) pozdrav!
    Last edited by Sraka; 13. May 2013 at 06:25.

  6. #76
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Na tej povezavi so lovne dobe v Nemčiji. Za primerjavo. Lisica se lovi celo leto, gumbarji s 16.4., grlice 15.9-31.1., ruševec 1.5.-31.5., dihur celo leto, siva gos 1.8.-31.1. itd.

    Povezava: http://abload.de/image.php?img=2014-...zeiteyajh4.jpg

  7. #77
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Ljubljana
    Prispevki
    54

    Privzeto

    Kakor vidim, ima DOPSS vseeno kar nekaj zelo utemeljenih pripomb. (poleg večine totalnih bedarij)

    Npr. tudi meni se tudi zdi oslarija vnašat gojenega fazana v okolje in ga potem lovit... pa ni problema v vnosu če bi se žival potem "prijela" ampak v večini so v eni sezoni plen drugih živali. Kjer je naj se pusti naravi - kar bo pač bo.

    Se pa žal dogaja tudi to da gojene fazane spustijo na polje in potem grejo drug dan na fazanji lov... meni je to isto kot bi šel z dvocevko v kokošnjak lovit. Le da so tiste "kokoši" malo bolj "športne" pa bolj pisane.

    Ampak nekako bolj pogrešam predlog da bi bila kanja tudi lovna vrsta... dela dosti škode na mali divjadi.

  8. #78
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Citat main757 je objavil: Pokaži objave
    Na tej povezavi so lovne dobe v Nemčiji. Za primerjavo. Lisica se lovi celo leto, gumbarji s 16.4., grlice 15.9-31.1., ruševec 1.5.-31.5., dihur celo leto, siva gos 1.8.-31.1. itd.

    Povezava: http://abload.de/image.php?img=2014-...zeiteyajh4.jpg
    A ne veš, da smo mi pametnejši in naprednejši

  9. #79

    Privzeto

    Problem je, ker mi gledamo na divjad z očmi lovca. V moji okolici je sin močno zredčil lisice. Veliko se pozna na številčnosti zajca kljub velikemu številu kanj. Pa še kakšen srnji mladič bo več.
    Sem pa mnenja, da mora imeti tudi lisica lovopust.
    Pravkar sem govoril z čuvajem v nekem lovišču kjer sedaj srečuje vsak dan medvede podnevi. Iščejo teleta kot psi po robovih travnikov. Srnjadi pa skoraj ni več. Je volk že naredil svoje.
    Ampak tudi to je naravno. In narava bo uredila svoje z nami ali brez nas. Čeprav težko razumemo.
    Ko bo medvedu in volku manjkalo naravne hrane bosta pritisnila na domačo. Takrat bodo pa tudi odstrel povečali.
    Last edited by alojz1; 26. May 2014 at 12:25.

  10. #80
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    A ne veš, da smo mi pametnejši in naprednejši

    V začetku maja sem letos prvič iz dnevne sobe opazoval, kako je siva vrana uspešno lovila mlade vrabce. Dopps pa jokca, kako je padla populacija poljsko/travniških ptičev. Vrane pa v lovopustu.

Stran 8 od 11 PrvaPrva ... 4567891011 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •