Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 18

Tema: Cena zdravniškega pregleda

  1. #1
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    362

    Privzeto Cena zdravniškega pregleda

    Odpiram novo temo o ceni zdravniških pregledov. Debata se je razvila v temi o Lovskih izpitih kamor ne paše....ADMIN

    Hotel pa sem omeniti eno drugo zelo pomembno zadevo. Milan, ko omenjaš javne zavode, ne vem, kako je možno, da so v zdravstvenih domih takšne razlike pri pregledu za OL. V Il.Bistrici je tako npr. cena zanj 120€, v Postojni 90€, v Šk.Loki pa samo 40€ (pa še to ne celih). Jaz sem ga na srečo pred dvema letoma šel delat v Šk.Loko (cena je ostala do danes ista), trmasti lovski tovariš, ki me ni hotel poslušati, pa je plačal pred kratkim v Il.Bistrici neverjetnih 120€.

    Veš mogoče zakaj je tako?


    Koliko vrednostnih točk je vreden zdravstveni pregled, je določeno s strani države.
    Kolikšna pa je vrednost ene točke, se odloči vsak izvajalec pregleda sam zase.
    Last edited by Krpan; 12. January 2012 at 20:23.

  2. #2
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Torej javni ZD se po Sloveniji odločajo samostojno, ne glede na to, da vsi opravljajo isto storitev. Pa saj niso frizerji, vulkanizerji ipd..

    To se sliši enako kot, če bi mi učitelji v LJ imeli višjo plačo, kot tisti v Prekmurju, ker smo šole tudi javne ustanove. Tako si tudi razlaga veliko ljudi... Pa temu ni tako...

    Tukaj ni nobene logike...

  3. #3
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Citat PROF.racoon je objavil: Pokaži objave
    Torej javni ZD se po Sloveniji odločajo samostojno, ne glede na to, da vsi opravljajo isto storitev. Pa saj niso frizerji, vulkanizerji ipd..

    To se sliši enako kot, če bi mi učitelji v LJ imeli višjo plačo, kot tisti v Prekmurju, ker smo šole tudi javne ustanove. Tako si tudi razlaga veliko ljudi... Pa temu ni tako...

    Tukaj ni nobene logike...
    Za določene storitve so cene regulirane, za določene pa se prosto oblikujejo.


  4. #4
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Torej dobijo zaposleni v ZD Šk.Loka manjše plače kot zaposleni v ZD Il.Bistrica...
    Pa mislim, da ni tako, ker so plačilni razredi!

    Še vedno ni logike...

  5. #5
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    A misliš, da so vsi prihodki JZ namenjeni samo za plače ?


  6. #6
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Jaz pa še vedno pravim, da ni logike... Torej ker je mogoče ZD v Il.Bistrici večji in porabi več goriva za kurjavo, bodo storitve tam zaračunavali dražje, ali kaj? Tu je še večje odstopanje od vsake logike...

    Človek bi potreboval le konkretno razlago, da razume zakaj je tako, ne pa prilepljenega možička z zavijajočimi očmi... Tako je najlažje odgovoriti, ali ne?

    Ker vidim, da ne bom dobil odgovora je z moje strani dovolj, da ne bo kdo jezen zaradi offtopica...

  7. #7
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Citat PROF.racoon je objavil: Pokaži objave
    Jaz pa še vedno pravim, da ni logike... Torej ker je mogoče ZD v Il.Bistrici večji in porabi več goriva za kurjavo, bodo storitve tam zaračunavali dražje, ali kaj? Tu je še večje odstopanje od vsake logike...

    Človek bi potreboval le konkretno razlago, da razume zakaj je tako, ne pa prilepljenega možička z zavijajočimi očmi... Tako je najlažje odgovoriti, ali ne?

    Ker vidim, da ne bom dobil odgovora je z moje strani dovolj, da ne bo kdo jezen zaradi offtopica...
    Odgovor imaš že v prvem mojem postu, mogoče pa tvoja logika ni prava.

    še enkrat z velikimi črkami:

    CENE SAMOPLAČNIŠKIH PREGLEDOV NISO REGULIRANE

    Na strankah pa je, da se v skladu s tržno logiko odločijo za najugodnejšega ponudnika.

  8. #8
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Muzikant, zaenkrat vidim še dobro...
    Da ni regulirano, sem ugotovil brez tvojega odgovora že pred leti... In tudi to, da se logično odločimo za cenejšega ponudnika ne rabimo dosti razmišljati...
    Zato pa v prejšnjih postih sprašujem ZAKAJ JE TAKO (očitno si spregledal moje vprašanje, ker ni bilo napisano z rdečimi črkami)...

    Admin...

  9. #9

    Privzeto

    očitno je tako, ker je zakonsko tako določeno (oziroma ni določena tarifa). gre za tržno logiko ponudnika in potrošnika. greš, kjer je ceneje, če te pa na****i kdo, si pa sam kriv. Enako je s ceno fižola v konzervi in brokolija v različnih trgovinah. pa se noben ne sprašuje, zakaj isti proizvod v 2 različnih trgovinah različno stane...
    * .308win | 7x65R/12 | 7x57R/16 | .223rem |20-20/76 | 12-12/70 | .22lr | .357 mag | .40S&W | Vižla *

  10. #10
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Slab primer... Branjevka, ki prodaja fižol ni postavljena v plačni razred, njena stojnica pa ni javni zavod...
    Javnega zavoda (šole, zdravstva, vojske, uprave, ...) ne moremo primerjati s Sparom in obrtniki, mar ne...

    Še enkrat poudarjam, da mi je jasno, da so cene različne in da se človek odloči po zdravi pameti. Zanima me samo, zakaj je v ZD, ki niso privat in so javni zavodi, takšno odstopanje storitev. Razlika v tem primeru je 80€.

Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •