Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 11

Tema: Volk?

  1. #1

    Privzeto Volk?

    Pozdravljeni,

    Se oproščam, če sem temo dodal v napačno kategorijo, in tudi, če bo vprašanje neumno, saj sem brez lovskega znanja.

    Včeraj smo bili na obisku pri sestri, ki je kupila parcelo na jasi precej visoko tik pod Kumom (Zasavje). S punco vedno zelo rada opazujeva stopinje včeraj pa sva naletela na te, ki vam jih prilagam. Seveda sva doma pregledala vse kar je mogoče, da bi identificirala ali gre za psa ali volka? Vem, da Zasavje ni značilen habitat volka, v pomoč pa vam lahko povem, da glede na prebrano, bi dimenzije šape lahko bile volčje, da se parcela nahaja na precej umaknjeni lokaciji in območju, kjer je pes zelo redek (sploh tako velik), 500m stran pa ima sosed nekaj drobnice. Sledi je bilo na jasi kar nekaj, vendar je glede na gibanje izgledalo kot da gre za eno in isto žival, skoraj vedno pa je sledilo sledem kakšne druge divjadi. Žal več slik nimam, saj prej nisem vedel, kako se identificira volčje stopinje, sem pa obem slikam dodelil inverzne barve, če vam mogoče tako razkrijejo še kakšen pomemben detajl.

    Hvala za odgovore!

    Slike:
    https://plus.google.com/photos/11646...COb4ra7r_-rpDw

    Lp,
    Grega

  2. #2
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Grega tole bo kuža. volčja stopinja je daljša ,večja prva prsta sta potegnjena naprej in vidni so krempeljci vsaj na prvih dveh prstih. Za primerjavo povprečna dolžina odrasle volčje šape je 14 cm.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  3. #3
    Član od
    Jan 2009
    Lokacija
    Cerklje ob Krki
    Prispevki
    532

    Privzeto

    Citat Veper je objavil: Pokaži objave
    Grega tole bo kuža. volčja stopinja je daljša ,večja prva prsta sta potegnjena naprej in vidni so krempeljci vsaj na prvih dveh prstih. Za primerjavo povprečna dolžina odrasle volčje šape je 14 cm.
    A to resno misliš, 14 cm?

  4. #4
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Citat jež je objavil: Pokaži objave
    A to resno misliš, 14 cm?
    Ježek resno resnoKrištufek navaja da je prednja šapa odraslega volka dolga cca11 cm in široka 10. Meritve ki pa jih je opravil sam so odtisi do 2 cm večje. No jaz pa sem podatek napisal iz knjižice z navodili ki smo jo dobili ob epruvetah za pobiranje voljčjih iztrebkov in iz lastnih izkušenj saj vok pr nas sploh ni redka zver. Pomembna je tudi dolžina koraka in smer .Dolžina od80-90 cm in pa značilna hoja (ne drnrc in dir) ko volk postavlja zadnjo šapo točno v odtis prve, odtisi pa so vsi v eni črti. V drncu se korak poveča in se od pasje zelo razlikujesaj je pasji odtis cik-cak volčji pa v skoraj ravni črti.
    Last edited by Veper; 3. January 2012 at 16:29.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  5. #5

    Privzeto

    Veper, čisto mičkeno pa le skrajšaj. Me je kar groza, da svetovni rekorder okrog mene pod Kumom hodi.

  6. #6

    Privzeto

    Še slikce iz spleta. Mere so v colah. Veper pa tole zbriši, ker so slike prevelike.

  7. #7
    Član od
    Jan 2009
    Lokacija
    Cerklje ob Krki
    Prispevki
    532

    Privzeto čigava je

    V Gorjancih sem našel to stopinjo, zraven (manjše) so od Hanoveranke. Čigava bi lahko bila?

  8. #8

    Privzeto

    Tudi pes. Za volka so preveč okrogle, zadnja blazinica premalo izrazita (80% ugibam).
    Primerjaj z gornjo sliko.
    Zanimivo je, da so v Slo. sledi volka večje kot drugje. Naj kdo, ki ima možnost to preveri.
    Last edited by alojz1; 3. January 2012 at 20:58.

  9. #9
    Član od
    Jan 2012
    Lokacija
    Maribor
    Prispevki
    21

    Privzeto

    Zdravo! Evo še moje mnenje o sldeh volka. Velikokrat ljudje zamenjujejo sledi volka in psa kar je tudi normalno. Vendar je nekaj značilnosti volčje sledi. Prstne blazinice so pri volku bolj razprte in bol podolgovate kot pri psu Kremplji so dalši in ostrejši in njihov odtis je globji. Dolžina sledi je približno osem centimetrov.

  10. #10

    Privzeto

    Na sliki je pasja sled, saj so kremplji za volka preveč obrabljeni in premalo špičasti, če se osredotočim samo na kremplje, ki so lepo vidni.

Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •