Stran 2 od 2 PrvaPrva 12
Rezultati 11 do 17 od 17

Tema: Forumaš Sraka zapušča lovske vrste

  1. #11

    Privzeto

    Držim besedo in Srako sem poklical, mojega lovskega tovariša in prijatelja. Zanimiv in dolg pogovor, ki je navrgel tudi razloge za odhod iz njegove LD. Kot pravi, je odločitev že dolgo zorela in v takih primerih je dovolj le kapljica vode, da se prelije preko roba. Sraka je sklenil, dovolj je tistega, zaradi česar trpi lovska čast in poštenje in dovolj je tistega, kar tepta več kot tridest let poštenega dela in ravnanja v korist lovstva. Dovolj, na vseh ravneh lovstva.
    Sraka ostaja član foruma, njegove iskrive in globoke misli bi res pogrešal. Obljubila pa sva si tudi špricer na najinem znanem kraju. Bom držal obljubo Sraka in še enkrat ti hvala za veliko pomoči pri uveljavljanju rešitev, ki sem jo rabil pri opravljanju zahtevne funkcije.

  2. #12

    Privzeto

    Tica, hvala za tvoj trud, da si obdržal Srako tu in sporoči mu moje iskrene pozdrave, pa kakšen požirek naredita z mislijo name.

    LP

  3. #13

    Privzeto

    Hej fantje in možje saj še ne umiram in ne odhajam v večna lovišča!!!! Seveda bom ostal na forumu in izrazil kakšno svojo misel, ker teh preteklih trideset let mi je že v genskem zapisu in jih izbrisati ni mogoče.

    Prijatelji vedno ostanejo prijatelji ne glede na spreminjajoče se okoliščine ali pa prijatelji sploh niso. Z izstopom iz članstva LD se prijateljstvo ne prekine, če je v resnici obstajalo in ni bilo le namišljeno ali igrano.

    Tudi odnos do lovstva in vsega kar je z njim povezano se z izstopom iz LD bistveno ne spremeni, ker načela zaradi katerih je nekdo bil toliko let v tej druščini, se ne spremenijo ali zavržejo.

    Nek star rek pravi nekako tako, da je vsak konec v resnici tudi nek nov začetek. Začetek česa vse pa bomo šele videli.

    Upam, da šefi foruma ne bodo tega razumeli kot komercialni oglas in brisali, ko bom zapisal poziv mladim lovskim začetnikom, ki začenjajo in se ob tem srečujejo s težavo kako finančno pokriti svoje začetke. Naj se mi javijo na zasebno sporočilo in pogovorili se bomo.

    Lep pozdrav!

  4. #14
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Voučja vas ŽeLBEZNki
    Prispevki
    702

    Privzeto

    ko je iz lovskih vrst izstopil moj največji lovski mentor,
    je padlo filozofsko vprašanje diplomiranega filozofa:

    ALI NI TO TAKO, KOT DA BI IZSTOPIL IZ RELIGIJE ?
    Žlht smo lohk, škode pa na smemo delat !

  5. #15

    Privzeto

    Citat tarfila je objavil: Pokaži objave
    ko je iz lovskih vrst izstopil moj največji lovski mentor,
    je padlo filozofsko vprašanje diplomiranega filozofa:

    ALI NI TO TAKO, KOT DA BI IZSTOPIL IZ RELIGIJE ?
    Pripomba je zelo umestna. In kaže na žalostno realnost odnosa lovcev do organizacije. Religiozen odnos, kjer ni dovoljeno dvomiti.
    Se ne čudim, da se razumniku Sraki pa še marsikomu enostavno ne da več pregovarjati s prepričanimi.
    Verum justicia quod parilitas!

  6. #16

    Privzeto

    Morda je pa po skoraj 500 letih ponovno čas za kakega lovskega "Martina Luthra"?! Samo, da se sedaj nova razmišljanja in "heretične" teze ne nabijajo na vrata institucije, ampak se lahko objavijo na portalu Forum-Lov.

  7. #17

    Privzeto

    SRAKA je človek, ki so mu moralne vrednote več kot osebne koristi, ki ve, da brez teh svet ne more obstajati, še manj organizacija. SRAKA je bil, je in bo oseba z visokimi moralnimi načeli. Je človek, ki se globoko v sebi zaveda, da se morala začenja tam, kjer človek s svojo individualnost usklajuje in podreja zahtevam življenja v skupnosti, organizaciji in da morala vključuje pravila, norme, kategorije, ideale, pogosto nenapisane predpise, ki veljajo za posameznike kot za celotno skupnost oz. organizacijo oz. lovstvo. Zaveda se, da je morala osnova človekovega obstoja oz. lovstva in da je človek brez morale degradiran v nečloveka /ki ni ne žival ne človek/.

    Kadar začnejo lovstvo zapuščati take moralne osebe kot je SRAKA, potem bi se morali vprašati kaj z nami narobe, zlasti LD, katere član je bil. Morda pa posameznikom ali skupinam celo ustreza, da se iz lovskih /svojih/ vrst znebijo oseb z visokimi moralnimi in etičnimi vrednotami, da bi lahko lažje uresničili svoje individualne interese na škodo slovenskega lovstva.

    Kolega SRAKA odločil si se tako kot si se in tvojo odločitev spoštujem, upam pa, da boš na tem forumu še pisal.

    Lep pozdrav in srečno novo leto 2012.
    milanK
    Naj bo človek v korist živalim in ne v njihovo pogubo, naj jih ceni, ne pa zlorablja.

Stran 2 od 2 PrvaPrva 12

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •