Stran 4 od 14 PrvaPrva 12345678 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 31 do 40 od 140

Tema: Dvojna morala, lov splošno, lov z lokom...

  1. #31

    Privzeto

    Moderator a lahko prosim zmanjšaš zgornjo sliko, saj zaradi njene velikosti raztegne tudi vsa pisana besedila in moram post od Cvička braz s spodnjim drsnikom, ker gre besedilo daleč v desno. To je na lap topu kjer je ekran manjši.

    Potem pa tudi ta moj post lahko izbrišeš. Hvala.
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  2. #32

    Privzeto

    Veper ali si prebral Cvičkov post.
    Ali sedaj veš zakaj sem napisal, da je vse eno veliko sprenevedanje.
    Žival v obori je kot domača žival (dokler je za ograjo).
    Če kdo najde člen kjer piše, da v obori velja ista zakonodaja o moči lovskega orožja naj ga prosim objavi. Da ne bomo pisali neumnosti.

  3. #33
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Alojz pokaži mi raje kje piše da je lov z lokom pa naj bo v obori ali pa ne dovoljen. Dokler ne najdeš tega bo veljalo da je kakršenkoli lov z lokom prepovedan.

    Lovni obori z dovoljenejm za lov sta v sloveniji samo dve in obe v lasti ZGS. Lovna obora mora imeti najmanj 200ha in posebno dovoljenje ministrstva. Vsak lov z lokom je prepovedan in če nekdo ustreli žival z lokom pa naj bo kjerkoli je naredil prekršek in naj bi zanj tudi odgovarjal. Torej Alojz meni je čisto jasno da se strelja z lokom ampak to je kaznivo in kazni so precejšnje. Pa sprenevedanje gor alipa dol. Ne trdim da se ne izvaja krivolova z lokom vendar v tako majhnem obsegu da je zanemarljivo. Največkrat to počnejo vaški mlečnezobci ki se podijo po gozdu in igrajo indijance. Veliko bolj eleganten krivolov se dogaja z puškami in tega je veliko več kot z lokom. Če pa bi se lov z lokom legaliziral pa bi bilo z zakonom urejeno kako in pod kakimi pogoji in tako bi bilo še najbolje. Mogoče za začetek res v lovnih oborah ampak to je še na žalost daleč če zaradi drugega ne pa zaradi tega ker se nekateri kar ne morejo in nikakor nočejo sprijazniti da bi nekdo pa počel nekaj kar sami niso sposobni in je zato bogokletno.
    Last edited by Veper; 4. January 2012 at 19:50.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  4. #34

    Privzeto

    Citat Veper je objavil: Pokaži objave
    Alojz pokaži mi raje kje piše da je lov z lokom pa naj bo v obori ali pa ne dovoljen. Dokler ne najdeš tega bo veljalo da je kakršenkoli lov z lokom prepovedan.
    K sreči je pri nas ravno obratno.
    Kar ni izrecno prepovedano je dovoljeno.
    Privat obora ni lovišče.

  5. #35
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    K sreči je pri nas ravno obratno.
    Kar ni izrecno prepovedano je dovoljeno.
    Privat obora ni lovišče.
    Ja ampak tudi v privat obori je prepovedan lov z lokom. Pa tudi privat obora mora pridobiti dovoljenje in mora biti večjaod 200ha da lahko tam poči puška.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  6. #36

    Privzeto

    Saj zato sem pa prosil, da kdo napiše člen zakona.
    Malo se mi svetlika, da sem prebral: domače živali se lahko pokonča z pištolo za omamljanje, strelnim orožjem, elektriko in CO2
    Nič ne piše kako lahko doma pokončaš kokoš
    Če to drži, imajo lovci z lokom še trši oreh.

  7. #37

    Privzeto

    Aha sem našel. Kokoš lahko doma zakolješ tradicionalno.

    (2) Določbe prejšnjega odstavka ne veljajo:

    – za zakol perutnine in kuncev na domu pri rejcu, za lastno uporabo;

    – kadar je potrebno žival usmrtiti v sili, da bi bilo preprečeno njeno nepotrebno trpljenje;

    za divjad, ki se je ne kolje, temveč lovi v skladu s predpisi o lovstvu.

    (3) Dovoljeni načini omamljanja so:

    – s strelno napravo s penetrirnim klinom;

    – z udarcem po glavi;

    – z elektriko;

    – izpostavitev ogljikovemu dioksidu.
    Res imajo lokostrelci še zakon o zaščiti živali kot hudo oviro.

  8. #38

    Privzeto

    Torej v oborah itak velika večina ne spoštuje predpisov tudi s strelnim orožjem, saj večina lastnikov obor strelja divjad v njej za meso in tako uporablja čim manjši kaliber (ponavadi flobert) in strel v glavo ali visoko v vrat.

    Se pa nikakor ne strinjam z Veprom, da mora biti obora velika 200ha, da lahko v njej poči puška, saj potem praktično noben lastnik zasebe obore ne bi smel v njej upleniti divjadi.

    lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  9. #39

    Privzeto

    50. člen ZDLov

    (1) Glede na velikost in namen se obore za divjad delijo na:
    - obore za rejo divjadi, ki merijo najmanj 0,5 ha in največ 30 ha;
    - obore s posebnim namenom, s površino manjšo od 30 ha, ki so namenjene preučevanju, karanteni in vzreji divjadi za izpuščanje v prosto naravo in podobno;
    - lovne obore, ki so razglašene za gozd s posebnim namenom in pri katerih je poudarjena lovna funkcija, ter merijo najmanj 200 ha.

    (3) Obore za rejo divjadi in obore s posebnim namenom so izločene iz lovne površine ter zanje ne veljajo določbe tega zakona glede načrtovanja in upravljanja z divjadjo. Lovne obore so posebna enota v lovišču s posebnim namenom ter se upravljanje z divjadjo v njih načrtuje ločeno.

    P.S.: Zanimivo, v lovskem zakonu pa piše, da v oborah za rejo ne veljajo določila tega zakona glede upravljanja z divjadjo....

    lp
    Last edited by Ganges; 4. January 2012 at 21:51.
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  10. #40
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Citat Ganges je objavil: Pokaži objave
    Torej v oborah itak velika večina ne spoštuje predpisov tudi s strelnim orožjem, saj večina lastnikov obor strelja divjad v njej za meso in tako uporablja čim manjši kaliber (ponavadi flobert) in strel v glavo ali visoko v vrat.

    Se pa nikakor ne strinjam z Veprom, da mora biti obora velika 200ha, da lahko v njej poči puška, saj potem praktično noben lastnik zasebe obore ne bi smel v njej upleniti divjadi.

    lp
    Usmrtitev gojene divjadi ureja 17. clen ZZZiv in niti slucajno ni pogoj za gojitev 200 ha.

Stran 4 od 14 PrvaPrva 12345678 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •