Stran 11 od 14 PrvaPrva ... 7891011121314 ZadnjiZadnji
Rezultati 101 do 110 od 140

Tema: Dvojna morala, lov splošno, lov z lokom...

  1. #101

    Lightbulb

    to je na slovenski strani ljubiteljev lok-lova, da ne boš rekel da se nisem potrudil. za razliko od zagovornikov... (sem razočaran)

    da, staro je 18 let manda. tko da si jo verjetno že bral.
    vendar katera tehnologija je šla tko zelo naprej? lokovna, ki je omejena z močjo posameznika, ali puščice, ki so prej ali sedaj ostre kot britev, telo pa je iz steklenega kompozita ali pa aluminija?
    ali tehnologija lovskih krogel (ter smodnika po malem)? ki so vsako zadnje leto bolj sofisticirane, bolj sprobane v gelu, bolj učinkovite?

    zdaj kar se pa tiče tvojih izkušenj pa so lahko resnične ali izmišljene. o tem ne bom sodil, vendar pa kar po nekem pisanju na forumu ne bom verjel.
    so pa statistično zelo nepomembne, kar se tiče generalno gledano lova z lokom. kruta realnost.
    upam pa da se ne boš preveč skliceval na lastne izkušnje ko se boš pogovarjal o kakšni globalni stvari. ker to je v resnih pogovorih in forumih nezaželjeno, ter kot sem že omenil, statistično zelo nepomembno.

  2. #102

    Privzeto

    Jaz bom sigurno verjel lastnim izkusnjam ti pa lahko merno prodajas pamet od drugih.
    Na resnih forumih je lastno mnenje nezazeleno,ma ne me basat kaj pa se vi resni pogvarjate na RESNIH forumih pogovarjate.
    Tako kot je Muzikant napisal

  3. #103

    Privzeto

    Markysprej, toliko, kot je tehnologija loka in puščice napredovala v zadnjih 10 do 20 let, ni napredovala tehnologija puške in krogle že 100 let!

    A prepričanega ne prepričaš. In da ne bo pomote, Markisprej, lovim s puško, ker sem za lok prelen in preneroden.
    Verum justicia quod parilitas!

  4. #104

    Privzeto

    To pa nisem vedel. Ali lahko verjamem?
    Kdaj bomo pa našo vojsko z njimi oborožili? (varčevanje na strelivu, kondicija vojakov, maskiranje itd)
    Malo žleht sem lahko, škode pa tudi ni (kot pravi Tarfila).

  5. #105

    Lightbulb

    kaj natančno je napredovalo glede puščice?
    če odmislimo lok, ki je pravzaprav nepomemben, kaj se ima tako zelo za spremeniti glede leta puščice, njene oblike...?
    se mar dandanes bolj vrtinči? lepše reže zrak? so rezila bolj ostra? mislim da se to ni spremenilo že 500 let...
    medtem ko dandanes s hitrimi kamerami opazujejo let krogle skozi ŽELATINO (ne nekih idiotskih preiskusov z vedrom vode ter peskom) in lahko do potankosti analizirajo delovanje posameznih krogel.
    ne, tega pred 20 leti ni bilo. zato so zadnja leta krogle veliko boljše kot prej.

    da še malo povprašamo dobermana, kaj je še tako stagniralo zadnjih 20 let pri strelnem orožju? je morda to optika, da je na isti ravni kot pred 20 leti ali morda še slabša? so puške kaj manj natančne?
    kaj za hudiča je tako stagniralo pri puškah in tako napredovalo pri letu puščice?

    doberman; še enkrat samo zate: v sodobnem svetu štejejo dokazi. ne neko trolanje ali laganje o lastnih izkušnjah. z nič pričami.
    zatorej podaj dokaze ali pa nehaj trolat o lastnih izmišljenih izkušnjah.

    KOT JE IZ DOBLJENIH PODATKOV RAZVIDNO JE EFEKT LOVSKE KROGLE RES NEKOLIKO HITREJŠI OD EFEKTA LOVSKE PUŠČICE, NE SMEMO PA POZABITI, DA TA DVA PROJEKTILA UBIJATA NA RAZLIČEN NAČIN. RAZLIKE MED UČINKOMA LOVSKE KROGLE IN LOVSKE PUŠČICE NA DIVJADI SO TAKO MAJHNE, DA NI UMESTNO GOVORITI O LOVSKI PUŠKI KOT O NEPRIMERNO BOLJ UČINKOVITEMU OROŽJU OD LOVSKEGA LOKA IN PUŠČICE!!!
    da ne bo slučajno ktir preveč vnet zagovornik lov-loka vzel tega preveč resno in začel trditi, da je puška bolj učinkovito orožje od loka, in da je razvoj strelnega orožja zadnjih 500 let šel v napačno smer; ker je pač lok boljši od smodnika.
    samo to...

  6. #106

    Privzeto

    Citat Sršen je objavil: Pokaži objave
    A prepričanega ne prepričaš.
    morda boš presenečen, vendar s pravimi argumenti in dokazi me hitro prepričaš o nasprotnem

  7. #107

    Privzeto

    Citat Markysprej je objavil: Pokaži objave
    kaj natančno je napredovalo glede puščice?
    če odmislimo lok, ki je pravzaprav nepomemben, kaj se ima tako zelo za spremeniti glede leta puščice, njene oblike...?
    se mar dandanes bolj vrtinči? lepše reže zrak? so rezila bolj ostra? mislim da se to ni spremenilo že 500 let...
    medtem ko dandanes s hitrimi kamerami opazujejo let krogle skozi ŽELATINO (ne nekih idiotskih preiskusov z vedrom vode ter peskom) in lahko do potankosti analizirajo delovanje posameznih krogel.
    ne, tega pred 20 leti ni bilo. zato so zadnja leta krogle veliko boljše kot prej.

    da še malo povprašamo dobermana, kaj je še tako stagniralo zadnjih 20 let pri strelnem orožju? je morda to optika, da je na isti ravni kot pred 20 leti ali morda še slabša? so puške kaj manj natančne?
    kaj za hudiča je tako stagniralo pri puškah in tako napredovalo pri letu puščice?


    doberman; še enkrat samo zate: v sodobnem svetu štejejo dokazi. ne neko trolanje ali laganje o lastnih izkušnjah. z nič pričami.
    zatorej podaj dokaze ali pa nehaj trolat o lastnih izmišljenih izkušnjah.


    da ne bo slučajno ktir preveč vnet zagovornik lov-loka vzel tega preveč resno in začel trditi, da je puška bolj učinkovito orožje od loka, in da je razvoj strelnega orožja zadnjih 500 let šel v napačno smer; ker je pač lok boljši od smodnika.
    samo to...
    No pa si spet dokazal ,da nimas pojma lok siguno ni nepomemben, brzina puscice se je v teh 20 leti izjemno povecala,ce mas vsaj nekaj v glavi ves kaj to pomeni kar se pa tice puscic in predusem lovskih konic je bil pa sploh narejen velik napredek v tem casu ,da ne govorim o namerinih napravah stabilizatorjih ,prozilcih, daljinomerih itd...
    Da me bos pa oznaceval za laznivca in da si stvari izmisjujem te JAVNO POVABIM K MENI DOMOV PA BOVA PO VIDLA KDO LAZE IN KDO NIMA PAJMA OZIROMA NIMA JAJCCC pa upam da prides da te malo prizemjim ali si pac en navaden lapac.041 706 376 Jure cakam

  8. #108

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    To pa nisem vedel. Ali lahko verjamem?
    Kdaj bomo pa našo vojsko z njimi oborožili? (varčevanje na strelivu, kondicija vojakov, maskiranje itd)
    Malo žleht sem lahko, škode pa tudi ni (kot pravi Tarfila).
    Ne samo naša, tudi marsikatere, če ne vse vojske so z orožjem na tetivo že opremljene in izurjene. Za posebne potrebe in v posebnih razmerah.
    Tako kot je lov z lokom primernejši od lova z ognjenim orožjem v nekaterih razmerah in nekaterih okoljih.
    Nihče ne trdi, da mora lok zamenjati puško. Upravičeno pa se trdi, da za lov z lokom obstaja enakovredno mesto v lovišču, ponekod celo kot bolj primerno od puške.

    Varčevanja na strelivu pa ni, saj je lovska puščica draga, četudi se večkrat uporabi. No vsaj po mojem ne, trdim pa tega ne, ker ne lovim z lokom in jih ne uporabljam.

    Občasno malo sledim te zadeve in sem vedno znova presenečen kako hitro ta tehnika napreduje.
    Verum justicia quod parilitas!

  9. #109

    Privzeto

    Citat Sršen je objavil: Pokaži objave
    Ne samo naša, tudi marsikatere, če ne vse vojske so z orožjem na tetivo že opremljene in izurjene. Za posebne potrebe in v posebnih razmerah.
    Ves ta trud je samo zaradi tišine in nič drugega. Praktično uporabo vidimo pa le v filmih Rambo.

  10. #110

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Ves ta trud je samo zaradi tišine in nič drugega. ...
    Tudi to je nekaj, kajne?!
    In ker pri slovenski paranoji ne vidim možnosti legalne uporabe dušilcev na puškah, kot so dovoljeni in na nekaterih področjih v nekaj evropskih državah celo zapovedani, je lov z lokom odlična alternativa.
    Za povrhu ne vidim, kako lahko nekdo v isti sapi zavrača lov z lokom, ki je poleg ostalega odlična možnost promocije lova in divjadi, po drugi strani pa promovira lovski trofejizem iin turizem. Enostavno dvoličnost in skvarjenost.
    Verum justicia quod parilitas!

Stran 11 od 14 PrvaPrva ... 7891011121314 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •