Rezultati 1 do 9 od 9

Tema: Material za izdelavo montaž

  1. #1
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto Material za izdelavo montaž

    Pozdravljeni!
    V soboto smo dobili k hiši stroj (rezkar, CNC krmiljenje), ki tudi omogoča izdelavo montaž za strelne daljnoglede.
    Ali mi lahko kdo, prosim, svetuje, kakšne specifične materiale uporabiti (jeklo, inox,...) za izdelavo montaž. Ali obstajajo kje kakšni načrti ali napotki? Predvsem me zanimajo loki za vpetje str.daljnogleda...
    Hvala!
    LZ

  2. #2
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Nemogoče, da nihče od 89, ki so si post ogledali nima pojma, kateri material je najprimernejši...

  3. #3

    Privzeto

    Če imaš takšne stroje se verjetno tudi na material spoznaš. Vsak strojnik bo tudi naredil načrt za objemke. Inox je za svetle daljnoglede in se malo teže obdeluje.
    Drugače pa jih delajo iz vseh materialov z Al zlitinami vred. Pomembni pa so vijaki.

  4. #4
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Alojz, saj veš, kaj sem po poklicu. Kot učitelj bom težko vedel, kakšne materiale uporabiti, svak, ki je lastnik stroja pa dela orodja za vlivanje plastike.
    Zato so vse informacije glede materialov dobrodošle (vrsta materiala, kje nabaviti,...).
    Hvala!

    Alojz, kaj si mislil glede vijakov? Zakaj so pomembni? Vem, samo, da je njihova izdelava draga. Puškar mi je hotel za en majhen vijaček računati 15€.

  5. #5

    Privzeto

    Citat PROF.racoon je objavil: Pokaži objave
    Alojz, kaj si mislil glede vijakov?
    Fini navoj, imbus glava

  6. #6
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    1,340

    Privzeto

    Kot material za montaže bi jaz uporabil katerokoli orodno jeklo (mehko žarjeno), v poštev bi prišla tudi konstrukcijska jekla. Tudi nerjaveča. Problem je v tem, ker ti majhne količine ne bo prodal nobeden trgovec. Tako da se boš moral znajti po svoje. Sam bi povprašal pri orodjarjih, ki imajo veliko ostankov, ali pa na odpadu, kjer se najde veliko uporabnega.

    Glede vijakov pa je najbolj pomembna trdnost in dimenzija. Ne uporabljaj vijakov pod M4 (puškarji uporabljajo M3.5). Trdnost in trdoto pa razbereš iz dveh številk na glavi vijaka.
    Prva številka pomeni minimalno natezno trdnost x100 N/mm^2, zmnožek prve in druge številke x10N/mm^2, pa napetost lezenja.

    Za montaže pridejo v poštev vijaki, ki imajo po možnosti prvo številko vsaj 10 ali več.
    Marko Gorše, Nadlesk

  7. #7
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Krpan, hvala za zelo uporabno informacijo.

    Alojz, tudi tebi hvala.

    Predvidevam, da morajo vijaki biti posebej močni prav zaradi odsunov orožja, da ne popustijo ali celo počijo.

  8. #8

    Privzeto

    Pazi pri zategovanju. Fini navoj že sam otežuje, da bi se odvil. Vijak je obremenjen na nateg in se lahko hitro zlomi. Jaz vedno po kakih 10 strelih še malo preverim. Pa vsi naj bodo enako zategnjeni.
    Pričakujemo sliko prve montaže.

  9. #9
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Hvala fantje!
    Tudi Beni in JožejagruCZ, ki sta mi pomoč poslala preko ZS.

    Jože, še vedno pričakujem obljubljeno. Bo kaj časa?


    Potem pa počasi sprobamo narediti kakšen komad...

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •