Stran 4 od 6 PrvaPrva 123456 ZadnjiZadnji
Rezultati 31 do 40 od 53

Tema: Vzgoja mladih lovcev

  1. #31
    Član od
    Nov 2010
    Lokacija
    Tuhinjska dolina
    Prispevki
    231

    Privzeto

    Jst pa mam eno vprašanje..zanima me kako v naravi ločiš A jelene od B jelena?a bi lahko dodal slike gor in pokazal na sliki...Hvala za odgovore
    7×64; 8×57JS; 308WIN; 22TOZ

  2. #32
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Ločita se po zrcalu, katrega oblika sovpada z oznako jelena.

  3. #33
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Voučja vas ŽeLBEZNki
    Prispevki
    702

    Privzeto

    Citat muzikant je objavil: Pokaži objave
    Ločita se po zrcalu, katrega oblika sovpada z oznako jelena.
    Ti pa morš dražit! Potem bodo pa vsi mladi lovci gledali jelene v rit, saj izrazoslovje uči, da se bela lisa okoli zadnjice imenuje tudi ZRCALO!
    Žlht smo lohk, škode pa na smemo delat !

  4. #34

    Privzeto

    To se je verjetno zelo težko naučit iz tega, da bi kdo prilepil kako slikico in reel to pa je tak jelen to pa tak... Bi rabil tono slikic za vsa različna starostna obdobja in z izčrpno razlago kateri je perspektiven, kateri se ne bo več tako razvijal... Mislim, da bi mlade lovce absolutno morali naučiti ocenjevanja divjadi mentorji v lovišču v katerem se gospodari s posamezno divjadjo direkt na terenu v naravi, pa še takrat bo vsak sam zadeve dobro spoznal šele z leti izkušenj.

    lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  5. #35
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Citat ganges je objavil: Pokaži objave
    to se je verjetno zelo težko naučit iz tega, da bi kdo prilepil kako slikico in reel to pa je tak jelen to pa tak... Bi rabil tono slikic za vsa različna starostna obdobja in z izčrpno razlago kateri je perspektiven, kateri se ne bo več tako razvijal... Mislim, da bi mlade lovce absolutno morali naučiti ocenjevanja divjadi mentorji v lovišču v katerem se gospodari s posamezno divjadjo direkt na terenu v naravi, pa še takrat bo vsak sam zadeve dobro spoznal šele z leti izkušenj.

    Lp
    amen.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  6. #36
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    1,340

    Privzeto

    Citat Ganges je objavil: Pokaži objave
    Bi rabil tono slikic za vsa različna starostna obdobja ....

    Glede na to da je LZS pred kratkim odkupila fotografije in filme o divjadi za potrebe izobraževanja, za kar so dali (videl sem osnutek pogodbe, ne vem pa kakšna je bila zadnja cena) cca 47k€, bodo sedaj pripravniki imeli obilo gradiva na razpolago za izobraževanje....Baje smo lovci to gradivo enkrat že sofinancirali, ko je LZS plačala helikopter za panoramske posnetke iz zraka.

    Delitev jelenov na bele in rdeče, A in B, perspektivne in neperspektivne, pa je zgodovina, in ena od stranpoti v razvoju slovenskega lovstva.....Neperspektivnih živali v naravi ni, saj ne morejo preživeti...

    Jelenjad pa je prisotna že 12 miljonov let, in domišljavi dvonožec ki je iz drevesa prišel komaj pred 1,9 mio let, homo sapiens, pa je star komaj 0,1 mio let, pa misli, da bo odločal katera žival je perspektivna in katera neperspektivna......malo morgen....
    Marko Gorše, Nadlesk

  7. #37

    Privzeto

    Mogoče je kaka druga tema bolj primerna za moje uprašanje, vendar bom kar tu vprašal. Stvar je taka, jutri sem povabljen na skupno jago in bomo jagali pujske. Pujske drugje kot v obori in pa slikah še nisem videl, vendar pa se bom tako ali tako držal načela, da v tropu streljam najmenjšega, ker ne znam oceniti , ozimce pa lanščake še ločim vse ostalo pa ne.... Sedaj me pa zanima samo to, katero puško bi bilo pametno da vzamem ali karabinko 7x64 ali 7x57r/16 kombinirko na zadnji imam tudi okular z manšo povečavo torej se mi zdi, da 4x32, zato ubisvu me malo grize kaj vzeti.... Upam da se vprašanje ne sliši preveč neumno, samo nekdo, ki ima veliko izkušenj z tem mi bo 100% lahko dal pravilen odgovor....

    LP!

  8. #38
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    Citat Jack0709 je objavil: Pokaži objave
    Mogoče je kaka druga tema bolj primerna za moje uprašanje, vendar bom kar tu vprašal. Stvar je taka, jutri sem povabljen na skupno jago in bomo jagali pujske. Pujske drugje kot v obori in pa slikah še nisem videl, vendar pa se bom tako ali tako držal načela, da v tropu streljam najmenjšega, ker ne znam oceniti , ozimce pa lanščake še ločim vse ostalo pa ne.... Sedaj me pa zanima samo to, katero puško bi bilo pametno da vzamem ali karabinko 7x64 ali 7x57r/16 kombinirko na zadnji imam tudi okular z manšo povečavo torej se mi zdi, da 4x32, zato ubisvu me malo grize kaj vzeti.... Upam da se vprašanje ne sliši preveč neumno, samo nekdo, ki ima veliko izkušenj z tem mi bo 100% lahko dal pravilen odgovor....

    LP!
    Ko grem v goste se najraje držim načela da streljam ozimce, razen če sem 100% kaj je, če je večje... Če boš pomeru prav, ga boš pobral z obema puškama, osebno bi izbral tisto, ki jo bolj vešče uporabljaš... Katera je boš sam vedu...

  9. #39

    Privzeto

    kok pa maš na 7x64 povečavo?
    jaz bi vzel 7x57r, ker bodo streli verjetno bolj na blizu in ker boste lovili v gozdu in bo treba na hitro pomerit in streljat je boljše imeti manjšo povečavo! upšam da sem ti kaj pomagal

  10. #40

    Privzeto

    Kakor koli obema hvala! Ja na 7x64 imam 6x42 zato me malo grize, je pa tako, se lahko dol sname okular samo tako nisem zanesljiv(sicer sem že streljal v tarčo in ni bilo problemov, vendar nisem vajen strelov brez okularja) pa tako razmišljam, če bi bili pujski malo bližje bi ga kar z PP-jem vžgal, oziroma sem šel danes kupiti idealko ... bog si ga vedi...omaro bom odprl taprva, ki mi pade v oko gre v torbo pa je..... Upam da jutri ne bo pihalo...

Stran 4 od 6 PrvaPrva 123456 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •