Stran 3 od 6 PrvaPrva 123456 ZadnjiZadnji
Rezultati 21 do 30 od 53

Tema: Vzgoja mladih lovcev

  1. #21

    Privzeto

    zame je definicija besede lovec to : lovec je oseba ki izvaja plan ter vse ostale aktivnosti (kar se tice dejavnosti ld)i[/QUOTE]

    v ostalo debato se ne bi spuščal ampak zelo mi je v oko padla definicija Hardcore Hunterja. Zame je lovec v prvi vrsti naravovarsvetni delavec če se lahko tako izrazim , ki v lovišču skrbi za divjad in gojitev le te ter s tem reguliranje številčnosti in kakovosti divjadi v lovišču. Ne pa kot je pri večini mladih kjer se kaj hitro začne tekmovalnost v zbiranju trofej, kar pa ni povezano z zaščito in gojitvijo divjadi !
    zadnje čase vse družine pritiskajo treba je doseči plan na vsak način, kaj bo če ne bo plana in tako dalje.. lovstvo je na slovenskem že dolgo in nikoli v preteklosti ni bilo takšne napetosti glede doseganja plana. mogoče ni problem v lovcih , mogoče je pa problem v divjadi katere je vse manj in manj(vsaj v naši LD )
    če pripravniki mislijo da so v enem letu osvojili vso znanje in lahko že v tem času lovijo pa ne vem. Mislim da tudi ko opravi lovski izpit bi bilo še dobro da vzame kakšnega izkušenega lovca s sabo na lov, če je korekten odnos mladega lovca do ostalih lovcev mislim da ni katerega ki ne bi hotel iti z njim na lov.
    LZ

  2. #22

    Privzeto

    Citat VETER Z URŠLE je objavil: Pokaži objave
    zame je definicija besede lovec to : lovec je oseba ki izvaja plan ter vse ostale aktivnosti (kar se tice dejavnosti ld)i
    v ostalo debato se ne bi spuščal ampak zelo mi je v oko padla definicija Hardcore Hunterja. Zame je lovec v prvi vrsti naravovarsvetni delavec če se lahko tako izrazim , ki v lovišču skrbi za divjad in gojitev le te ter s tem reguliranje številčnosti in kakovosti divjadi v lovišču. Ne pa kot je pri večini mladih kjer se kaj hitro začne tekmovalnost v zbiranju trofej, kar pa ni povezano z zaščito in gojitvijo divjadi !
    zadnje čase vse družine pritiskajo treba je doseči plan na vsak način, kaj bo če ne bo plana in tako dalje.. lovstvo je na slovenskem že dolgo in nikoli v preteklosti ni bilo takšne napetosti glede doseganja plana. mogoče ni problem v lovcih , mogoče je pa problem v divjadi katere je vse manj in manj(vsaj v naši LD )
    če pripravniki mislijo da so v enem letu osvojili vso znanje in lahko že v tem času lovijo pa ne vem. Mislim da tudi ko opravi lovski izpit bi bilo še dobro da vzame kakšnega izkušenega lovca s sabo na lov, če je korekten odnos mladega lovca do ostalih lovcev mislim da ni katerega ki ne bi hotel iti z njim na lov.
    LZ[/QUOTE]



    Mislim da nisi dojel zakaj sem dal to definicijo .. slo se je za to da mladi prevec delajo in premalo jagajo zato je tudi tista definicija .. da je lovec naravovarstvenik itd itd mas ze v lovski etiki ampak definicija lovec je pa nek drugega .. dam primer ce bos ti v enem kosarkaskem klubu in bos skoz pumpal zoge in brisal klopi a niti enkrat vrgel na kos a to je zate kosarkas? enako je v primeru lovec nvm ce bos skoz zidal, cistil poti, popravljal ceste itd itd pa nikol nc jagal pol tud lovec nisi in je boljse da gres delat v primorje bos vsaj kak evro ujel :)
    pa kljub temu da ce bos ti hranil divjad,jih gladil, bozal in ljubckal in bil se boljsi do narave. ce plan ki ga ima ld ne bo narejen lahko ld izgubi koncesijo in to ne bo pomagalo nic .. ne razumem pa da kljub temu da ste taki naravovarstveniki imaste iz leta v leto manj zivali???? pri nas se plan redno dela pa je iz leta v leto vec divjadi .. pa brez zamere .. lp
    Last edited by hardcoreHunter; 22. December 2011 at 19:17. Vzrok: ..

  3. #23

    Privzeto

    No da še jaz malo potarnam. Jaz se sedaj lovec 2 leti. V jago sem vstopil mladoleten, vendar pa pripravljen za delo, le v pomankanju financ. Ker velikokrat slišim, kako je z mladimi lovci in kako bi jih morali podpirat in VKLJUČEVATI mlade v lov je zgolj in samo larifari..... Tudi v glasilu lovec je bilo že o tem pisano. Dejsto je pa tako, pristojbnin ne bi smelo biti, pa so, sprejema se v LD samo težke privatnike in pa nasploh ljudi ki imajo veze in poznanstva in pa kakor se v naši LD radi izražajo nasploh, samo debele "tošle". Tarna se kakšna je starostna meja nad 50 let kdo bo delal, ni mladih kam to pelje itd. ČE bi dejansko hoteli, bi se mladi vključevali v lovstvo, samo kaj, ko moraš plačati pristojbnino astronomskih mer, postaviti visoko prežo ali celo 2 in imeti dvojne ure, 2 leti(če pa teh ne opraviš vseh, ti pa še to naprtijo)to pobere veliko časa in pa denarja, saj ne rečem tudi ni več tako drago, kot nekdaj, vendar pa se te lovi na vsakem koraku in katero koli napako narediš te udarijo po denarnici in to nikakor ni mamljivo... Jaz lahko samo rečem, da imam srečo, da sem imel jekleno voljo, nekaj denarja in dobrega mentorja, ki mi je pomagal v stiski in sem smel z njim hoditi na jago in mi razkazal celo lovišče in dovolil streljati z puško, pod njegovim nadzorom. Če bi bili vsi lovci taki, bi bile stvari mnogo znosnejše......... Ampak samo še enkrat ne se sprenevedat, pa govoriti o mladi v "jagi", ker se to ne bo zgodilo razen, pod pogojem da ima ata "debel tošel", sine pa jekleno voljo.... Toliko z moje strani....

  4. #24

    Privzeto

    To je ta žalostna zgodba o našem počasnem koncu. Preprosto ne morem verjeti, da se kljub predpisom in dostikrat javno izrečeno besedo, še vedno v različnih oblikah pobirajo pristopnine, mladim lovcem nalagajo nenormalne zadolžitve, v zahvalo pa morajo molčati. Kot, da so take LD, ali bolje rečeno njihova vodstva, ne zavedajo, kakšno škodo pomlajevanju lovskih vrst povzročajo.
    Javno bi morali objaviti imena teh telebanov, za opomin.

  5. #25
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    579

    Privzeto

    Citat tica je objavil: Pokaži objave
    Javno bi morali objaviti imena teh telebanov, za opomin.

  6. #26

    Privzeto

    Ja res kruta realnost. Zaradi takih "oslov" (op. a.: da ne bo pomote, ne žalim živalske vrste) je slovensko lovstvo tam kjer pač je - v globoki riti. Poleg zavestnega šikaniranja mladih lovcev, predvsem tistih kateri niso na nivoju nezmotljivih in nepogrešljivih starešin, članov UO, kateri so za vsa dela, kot tavžent roža za vse bolezni, njihovih "svetovalcev" (beri ritoliznikov) se v LD-jih ustvarja kult enoumja po principu, kdor ni znami je proti nam. Znani so primeri, ko vodstvo, katero zahteva brezpogojno vdanost "ljubljenemu vodji", s širjenjem laži, ustrahovanjem, podtikanjem ustvari med člani ozračje strahu in nezaupanja. Večina članstva se temu podredi, čeprav se podzavestno s takim načinom ne strinja, vendar zaradi strahu ali miselne otopelosti takemu načinu ne oportunira. Kdor si upa trezno in kritično razmišljat, pa je obsojen na pranger, izobčen in degradiran.

    Zato sem prepričan, da bo v naslednjih letih kar nekaj lovišč na dražbi zaradi odvzema koncesije. Krivdo zato, pa si naj pripišejo "ljubljeni vodje" in njihova miselno degradirana raja.

  7. #27

    Privzeto

    Citat Prepelicar je objavil: Pokaži objave
    . Kdor si upa trezno in kritično razmišljat, pa je obsojen na pranger, izobčen in degradiran.
    Ne me omenjati pri takšnih "svinjarijah".

    Se strinjam, da se po LD dogajajo nedopustne stvari, izumljajo razno razne "omejitve" in zahteve za pripravnike. Zakaj? Nekaj teh pripravnikov bo postalo lovcev in kakšen odnos bo potem med "starimi" lovci in temi, ki so jih v času pripravništva "maltretirali" in "izkoriščali"?

    Upam, da takšnih LD-jev ni veliko. Kje so lovski inšpektorji, da bi "ugotovili" nepravilnosti in ukrepali zoper LD in da se za takšne LD predlaga preklic koncesijske pogodbe.

    Takšno ravnanje nam lovcem ne more biti v ponos. Kje je tu etika, tovarištvo itd, kar tako radi poudarjamo na vseh sestankih, javnosti itd?

  8. #28
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Dolina vipavska, dolina preljuba
    Prispevki
    167

    Privzeto

    Glede vseh omejitev in dnarja marsikateri pripravnik potrpi in se sprijazni, to pa da je "zadni k... u vrsti" pač ne in zato je povprečje 60+, da o "mentorjih" ne zgubljam besed...
    I nikome ništa!

  9. #29

    Privzeto

    Citat Bunny je objavil: Pokaži objave
    Glede vseh omejitev in dnarja marsikateri pripravnik potrpi in se sprijazni, to pa da je "zadni k... u vrsti" pač ne in zato je povprečje 60+, da o "mentorjih" ne zgubljam besed...
    Gre za vprašanje zakonitosti ter poštenega odnosa do na novo sprejetih članov !

  10. #30
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Dolina vipavska, dolina preljuba
    Prispevki
    167

    Privzeto

    Citat pranger je objavil: Pokaži objave
    Gre za vprašanje zakonitosti ter poštenega odnosa do na novo sprejetih članov !
    Točno! Gre pa tudi za obče medčloveške odnose! Če boš že v štartu zaželjen kot "mušica v vinu" se verjetno ne boš šel mešat v to.... zato pa je na nas da mladino zvabimo v naše vrste jim predstavimo naše delo in naloge brez "bambijev" itd. in jih pripravimo da bodo to znali zagovarjati in svoj stan dostojno predstavljati v javnosti. To pa je zelooo težka naloga in ni vsak jager z 20 let iskušenj primeren za to nalogo (mentorstvo)!
    I nikome ništa!

Stran 3 od 6 PrvaPrva 123456 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •