Stran 2 od 6 PrvaPrva 123456 ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 53

Tema: Vzgoja mladih lovcev

  1. #11

    Privzeto

    V mislih sem imel samo to kar omenjaš. Da ne sme sam izvajati odstrela.

    Pa, da ne bo kdo mislil, da jaz podpiram razne cvetke po LD-jih. Sam sem dal svojemu pripravniku, ki smo ga sprejeli v članstvo na občnem zboru sredi marca streljati gumbarja takoj v začetku maja. Seveda sva bila skupaj na preži in streljal ga je z mojo puško s katero je pred začetkom sezone lova na srnjaka tudi opravil preizkus na strelišču.

    lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  2. #12
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Vsekakor naj vse dejavnosti povezane z izobraževanjem pripravnikov potekajo po nekem ustaljenem predlogu(obstaja kar nekaj skript za delo pripravnika v lovišču) in naj se razlikujejo le zaradi specifike lovišča. V trenutku ko pa iz pripravnika zraste z opravljenim izpitom mladi lovec pa vsaj po moje naj prenehajo vse prepovedi in omejitve tudi pri odstrelu.Tudi avto lahko voziš sam takoj ko opraviš izpit. Res je da se veliko mladih ne odloči postati lovec samo zaradi tako hudega poniževanja prpravnikov. Sam menim,da bi bilo potrebno ostreje prijeti in tudi predlagati na disciplinski postopek vsakega ki se izživlja nad pripravnikom in mu onemogoča prijazno spoznavanje lova in namesto puške v roke tlači samo lopato in kramp. Skratka več prijaznosti in pomoči pri lovskem udejstvovanju mladih lovcev in pripravnikov bi bilo zelo zaželjeno.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  3. #13

    Privzeto

    Citat Pinkfloyd je objavil: Pokaži objave
    Ganges, to boš moral pa razložiti, kako je izvajanje odstrela pripravnikov v nasprotju z zakonom? Seveda, da mora bit zraven preizkušen lovec, ampak vse ostalo...?
    Pa smo tam, kar sem se bal. Jih je potrebno potem še spucat ????

  4. #14

    Privzeto

    HardcorHunter, ti si neprilagojen.
    Tih bod, pogajnaj, n'č ne ustrel, lepo za pjačo dejej, pa te bodo vsi obrajtal. Seveda, dokler ne boš gofle odprl.

    O starosti si pa tud falil. Še desetletje dodaj! Vsaj pri nas.

  5. #15

    Privzeto

    Citat tica je objavil: Pokaži objave
    Pa smo tam, kar sem se bal. Jih je potrebno potem še spucat ????
    Se spodob!

  6. #16

    Privzeto

    Citat Veper je objavil: Pokaži objave
    Vsekakor naj vse dejavnosti povezane z izobraževanjem pripravnikov potekajo po nekem ustaljenem predlogu(obstaja kar nekaj skript za delo pripravnika v lovišču) in naj se razlikujejo le zaradi specifike lovišča. V trenutku ko pa iz pripravnika zraste z opravljenim izpitom mladi lovec pa vsaj po moje naj prenehajo vse prepovedi in omejitve tudi pri odstrelu.Tudi avto lahko voziš sam takoj ko opraviš izpit. Res je da se veliko mladih ne odloči postati lovec samo zaradi tako hudega poniževanja prpravnikov. Sam menim,da bi bilo potrebno ostreje prijeti in tudi predlagati na disciplinski postopek vsakega ki se izživlja nad pripravnikom in mu onemogoča prijazno spoznavanje lova in namesto puške v roke tlači samo lopato in kramp. Skratka več prijaznosti in pomoči pri lovskem udejstvovanju mladih lovcev in pripravnikov bi bilo zelo zaželjeno.
    veper sicer te ne poznam vendar prvic ko te vidim mas pijaco v dobrem :D .. zelo pametno razmisljanje in se 100% strinjam z tabo .. prav mlade je treba vzpodbujati k lovu da vidijo vse čare lova in ko spoznajo da je lov eden izmed najlepsih hobijev na svetu pol bo sam poprijel lopato in vsa ostala dela bo delal z veseljem in mu ne bo rabilo kazati z prstom..

  7. #17
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Citat Veper je objavil: Pokaži objave
    Skratka več prijaznosti in pomoči pri lovskem udejstvovanju mladih lovcev in pripravnikov bi bilo zelo zaželjeno.
    To je posebej vidno na tem forumu. Kadar mlad lovec objavi svoje mnenje, ki ni enako vašemu, ga zbombandirate iz vseh koncev in krajev.

  8. #18

    Privzeto

    Citat Ganges je objavil: Pokaži objave
    V mislih sem imel samo to kar omenjaš. Da ne sme sam izvajati odstrela.

    Pa, da ne bo kdo mislil, da jaz podpiram razne cvetke po LD-jih. Sam sem dal svojemu pripravniku, ki smo ga sprejeli v članstvo na občnem zboru sredi marca streljati gumbarja takoj v začetku maja. Seveda sva bila skupaj na preži in streljal ga je z mojo puško s katero je pred začetkom sezone lova na srnjaka tudi opravil preizkus na strelišču.

    lp
    no ganges kapo dol ampak malo je takih mentorjev da odstopijo svojim mladenicem trohec lovskega veselja in mu odstopijo kot npr v tvojem primeru gumbarja oz bilo katero netrofejno divjad saj vsak rajsi strelja kot pa da da enemu neizkusenemu pripravniku malo zagona za lov .. če bi jaz zakone lahko pisal bi vse mentorje oprostil delovnih ur v zameno za to bi pa morali se potruditi in svojega pripravnika pripeljati do odstrela ene netrofejne divjadi na leto .. dam primer pri nas je malo manj kot 10 pripravnikov in le za 1nega vem da je uplenil lisico vsi ostali pa se nic .. letos nvm ali bomo naredili plan srnjadi kar se zenskega spola tice in imamo nvm se 7 komadov za odstrelit a lovni cas srnjadi se ze krepko izteka .. ce bi kot pravim vsak pripravnik odstrelil nvm 1 mladica bi imeli plan pokrit pa se zagreli bi pripravnike da se se bolj udelezujejo lovov itn tako da bi imeli 2 dobre stvari v 1.. ampak trenutno je tako da marsikateri pripravnik niti ne pozna svojega mentorja saj ga noce vzeti s sabo na jago ( iz lastnih izkusenj vem 100x klices 1x on tebe in izgovori da ne gre na lov itd itd pol pogledas v vpisno knjigo pa vpisan vsak 2 dan) in bi mu podpisal v dnevniku tudi nvm da so nosoroga skup odstrelila samo da ima mir pred njim in da sam jaga ter da mu pripravnik ni v nadlego .. dokler je tako ne moremo pričakovati da bo boljse :D .. lp vsem

  9. #19

    Privzeto

    Da še jaz svojo pripravniško izkušnjo, ki se počasi izteka, opišem.

    Popolno nasprotje tega kar se piše tukaj. Z mentorjem sva bila zunaj na jagi 30-40krat (pa ga prej nisem poznal). Razkazal mi je celotno lovišče, z vsemi prežami, krmišči in celo solnicami v revirju katerega član sem. Res pa je, da sem sam svoje pripravništvo jemal izjemno resno in vestno od samega začetka. Udeležil sem se skoraj vseh delovnih akcij na katere sem bil vabljen (preko 25) in se opravičil le 2-3krat, ko res ni šlo drugače. Tako, da sem svoje pripravništvo končal dobesedno zasvojen z jago....

    Glede tukaj napisanega je moje mnenje sledeče. Verjamem, da nekatere družine še niso šle v korak s časom in, da so se pri opravljanju pripravništva ohranili nekateri neprimerni/stari vzorci. Tega sem se tudi sam zelo bal, ko sem oddajal svojo prošnjo.

    A sem tudi mnenja, da se mora tudi vsak pripravnik zavedati, da je pripravništvo predvsem dolžnost do samega sebe, do divjadi in do narave. In šele, ko to dojamemo, na vrsto pridejo tudi pravice. Mislim, da mora pripravnik, ki da od sebe 150% truda in volje, imeti prekleto smolo, da tega truda nihče ne opazi. Tako, da kvalitetno pripravništvo je stvar vseh vpletenih, tako mentorjev in LD na eni strani, kot tudi, ali pa v prvi vrsti, pripravnikov na drugi strani.

  10. #20
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    362

    Privzeto

    Citat tica je objavil: Pokaži objave
    Pa smo tam, kar sem se bal. Jih je potrebno potem še spucat ????
    Obvezno. Rez se začne pod brado!

Stran 2 od 6 PrvaPrva 123456 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •