Stran 5 od 6 PrvaPrva 123456 ZadnjiZadnji
Rezultati 41 do 50 od 53

Tema: Vzgoja mladih lovcev

  1. #41
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Vzami repetirko.

    Streljaj na vse kar se ti bo zdelo rjavo v kateremkoli odtenku, če ti pride trop streljaj najmanjšega, če ti pride sam je 80% merjasec oz lanščak m.spola.

    PP je dovoljen le pri strelu na ranjeno divjad oz.usmrtilni strel-
    -

  2. #42

    Privzeto

    Citat Jack0709 je objavil: Pokaži objave
    če bi bili pujski malo bližje bi ga kar z PP-jem vžgal,
    Upam, da se ti bodo na daleč izognili.: Icon_mrgreen:: Icon_mrgreen:

  3. #43

    Privzeto

    Drži po premisleku, sem spoznal, da to se prvič ne sme, kot drugič pa tudi ni dobra ideja, če zaradi drugega ne, zaradi raztrosa.... Idealka bi bila temu primerna, vendar pa sm že odločen vzamem repetirko in je stvar rešena vendar brez okularja....
    LP!

  4. #44

    Privzeto

    Ti kar kombinirko vzemi. Idealka je super za goščave. Pri repetirki boš tako hitel streljati, da ne bo uspeha. Prvi strel je najpomembnejši.

  5. #45

    Privzeto

    no..pa je jaga za tabo, pa poročaj katero si uzel..in koliko si jih pihnil ?

  6. #46

    Privzeto

    Hja... Stvar je taka, da sem vzel karabin.... Jaga sicer ni bila najbolj uspešna, imeli smo 2 utripa, katera sta se sicer izkazala za uspešna saj je bilo videnih 15 kosov jelenadi in pa 8 kosov srnjadi, vendar pa smo uplenili le eno lisicio... O pujskih ne duha ne sluha, čeprav smo jih sledili po poti na stojišča.... Izkazalo se je, da karabin ni bil ravno najbolša izbira, saj sem imel možnost v obeh utripih streljati lisico, pa tudi zaradi zelo gostega drevja in velike povečave okularja, pa nasploh same okornosti puške, zato nasljednič definitivno vzamem kobminirko, ki je krajša ima šrot in 4x32 okular in ker je to čehina lahko merim tudi na muho, čeprav imam gor tudi okular, tako, da ja zdaj vem kaj vzeti...

    LP!

  7. #47
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    362

    Privzeto

    Mene je bilo samo strah, da jih bo z balatoni fasal kak solovec.

  8. #48

    Privzeto

    Jack, utrip in okular so nekam "nenavadni" izrazi. Gre za krajevno narečje ali kaj?
    Verum justicia quod parilitas!

  9. #49

    Privzeto

    Ja verjetno res vse skupaj govorim v narečju, samo izraz kot je okular(dalnjogled) pa pomeni "Okular je na optični napravi tisti sistem leč, ki je bližje očesu tistega, ki na normalen način gleda skozi optično napravo". Sem pa iz dolenskega konca tako, da nevem no. Res pa je da nekaterih stvari ne definiram točno utrip pa smatramo kot pogon, tako da.... Seveda me pa le popravljajte da se naučim leposlovja in pa pravilnih izrazov, kar se pa tiče Pinkfloyd-a pa pravzaprav ne vem kaj je hotel povedati

  10. #50

    Privzeto

    Okular ali priočesna leča je leča ali skupina leč (lečje), ki se nahaja na optični napravi.
    Naj bo človek v korist živalim in ne v njihovo pogubo, naj jih ceni, ne pa zlorablja.

Stran 5 od 6 PrvaPrva 123456 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •