Stran 1 od 3 123 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 22

Tema: .45 blaser

  1. #1
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto .45 blaser

    Pozdravljeni, zanima me, če kdo ima ta kaliber, pa iz katerega kalibra je kdo tulce predelal...

    Kot kaliber sem mi zdi zelo primeren, za strele na krajše razdalje in v gostem, pa glede na to da je naše lovišče tako, me kar mika ta naboj, sam bi rad še kako mnenje od kakega imetnika...

  2. #2

    Privzeto

    Bistvo si zadel sam. Tulec se pa ne da predelovati ker je zožen.
    Večji in počasnejši kalibri so vse bolj popularni zaradi pogonov in poškodb divjačine.

  3. #3
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    Predelat se ga da definitivno iz kakega 9,3x62 al kaj podobnega, za kaj ne?

  4. #4
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Na Robu
    Prispevki
    438

    Privzeto

    Citat tomaž ražman je objavil: Pokaži objave
    iz kakega 9,3x62 al kaj podobnega
    .308, 30-06....

  5. #5

    Privzeto

    Dejte mal pogledat naboj kakšen je. Menim, da bi se ga dalo povleči tudi iz .222, mater ste brihtni. Še povejte kako bi dvojno tanjšanje tulca izvedli. Zgoraj pri vratu in pri dnu. Pa ste zmagal.

  6. #6
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    Citat kuglaabc je objavil: Pokaži objave
    Dejte mal pogledat naboj kakšen je. Menim, da bi se ga dalo povleči tudi iz .222, mater ste brihtni. Še povejte kako bi dvojno tanjšanje tulca izvedli. Zgoraj pri vratu in pri dnu. Pa ste zmagal.
    Sploh veš o čem govorimo in kako se to dela?

  7. #7

    Privzeto

    Lahko iz 270 naredimo 7x64
    Tudi iz 30-06 lahko 7x64 ampak je treba vrat stanjšati
    Pri 45 blaser sem pa enakega mnenja kot Kuglaabc.

  8. #8

    Privzeto

    Citat Tomaž Ražman je objavil: Pokaži objave
    Sploh veš o čem govorimo in kako se to dela?
    Zakaj pa bi sploh to delal?
    Kupiš škatlo nabojev in dalje polniš sam. Tudi 10x polnjeni tulci so boljši kot predelani.

  9. #9
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Na Robu
    Prispevki
    438

    Privzeto

    Kako pa mislite da je naboj nastal?...

    Romey ga je izpeljal je iz .425 Westley Richards...problem je da je .425 WR še redkejši in dražji za predelavo kot tovarniško strelivo v .45 Blaser...tudi iz drugih se da - kar zapleteno ampak z večkratnim vlečenjem, trimanjem, struženjem "bolt face-a" in na koncu "fire formingom"...

    ...je pa bistveno vprašanje če je vredno? Če je že nujen kaliber .45 bi raje vzel .458 Winchester Magnum in polnil 350gr krogle...

  10. #10

    Privzeto

    Oh ja, res je, da se DA vse samo, če se hoče. Z mojim skromnim znanjem na tem področju, sploh ni pomembno kje, kdaj, koliko in kako sem ga pridobival, menim, da se te predelave ne izplačajo. Se strinjam z Alojzem1, glede sorodnih ali bolje rečeno podobnih tulcev, ampak pri tem je pa tako velik vložek v evrčkih, da ni računice.
    Sem videval nadobudneže predelovalce, večina se jih je hvalila kako to čudovito izpeljejo. V končnem seštevku (samo kontrolnik ležišča naboja) pa pride drago.

Stran 1 od 3 123 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •