Stran 2 od 3 PrvaPrva 123 ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 22

Tema: .45 blaser

  1. #11

    Privzeto

    Miš93, tako mimo grede, ali potem takem ti prekonvertiraš .35 whelen?

  2. #12
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Na Robu
    Prispevki
    438

    Privzeto

    Kugla ni popolnoma nobene potrebe :icon_:

    Podoben primer postopnega vlečenja - 300 whisper iz 223 (iz leve 223 proti desni 300wh):


  3. #13

    Privzeto

    Miš93, če so to tvoje lastne izkušnje z vlečenjem tulcev - fenomenalno, če pa brskaš po spletu, kapo dol tvoji iznajdljivosti.
    Sem napisal da se da marsikaj, če je le volja in čas – čas je denar, le ta pa je omejen.
    Resnično, ne vem koliko se ta stvar finančno obnese. Izdelava in priprava orodja, in še vse drugo kar sodi zraven. Iz lastnih izkušenj ti lahko povem, da je samo orodje za enakomeren prirez vrha krogel (vojaška 7,9 mm) in njeno nadaljno obdelavo, zahteval lepe denarce. Sicer sta količina streliva in poklic naročnika to opravičevala.
    Koliko potem izstreliš takih nabojev, jih ponovno napolniš, … več kot sicer – tovarniških. Pri nas je še zelo daleč do takih pogojev in razmer kot jih lahko vidiš in prebereš iz člankov na primer v GAMO-tu, kjer »mister magnum« izvaja orožne vragolije. Čeravno se stanje izboljšuje, še vedno ni rožnato. Ne takoj planiti po tem stavku, ja zato pa je tako, ker premalo streljamo, streljate, streljajo, (vadijo, urijo, …) moramo uporabljati krvosledce itn. Druga zgodba.
    Si se kaj vprašal, kako je z notranjim merami tulca in volumnom. Koliko so debele stene tovarniškega tulca? Koliko krat boš lahko znova napolnil tulec. Trohica dvoma nekako vedno obstaja, ali ne?
    Menim, da sva zašla iz teme in bo moderator hud.
    Si kdaj izmeril tulec od .45-ice, tudi zate velja TR, verjemi, da presneto dobro vem o čem sem bral in katero primerjavo tulcev si navedel. Zato sem malce nagajivo ponudil. 222 .
    .45 Blaser ima namreč takoj nad »žlebom« tulca dobrih 13 mm, koliko pa .308 ali .30-06? Samo 11,9 mm. Dno tulca pa imajo skoraj enak.
    Za take »eksot« kalibre je še najbolje kupiti določeno količino streliva ali naročiti tulce pri trgovcu in potem eksperimentirati z lastnimi polnitvami in variacijami smodnikov netilk in krogel. Pa ni to zraslo na mojem zelniku, so drugi bolj pametni povedali, ali pač.
    Tomaž Ražman, ne me razumeti napak, če ima kdo interes se pozabavati s to rečjo, naj le.
    Za konec pa še to, uporabil bom že izpeti »forumaški« stavek. Nimam sam, ima pa moj kolega. Ni dolgo nazaj kar sem streljal z .45-ico, vsaj kolikor se spomnim odsuna, se ta ne more primerjati z .458 Win. Mag.

  4. #14

    Privzeto

    Kugla če nekdo kupuje kaliber 45blaser ga vrjetno ne zanima kakšna bo cena naboja. Tudi sam imam doma naboje oz. čavre 8x57r 360 predelane iz 9.3x72r, škatla tega je stala skoraj toliko kot 10 škatel 8x57 pa kaj. Če se odločaš za eksotiko pač ne gledaš na ceno.

  5. #15

    Privzeto

    Citat JakaJ je objavil: Pokaži objave
    Tudi sam imam doma naboje oz. čavre 8x57r 360 predelane iz 9.3x72r,
    Je pa velika razlika, če predelamo tulec, ki ga ni možno kupiti zaradi opustitve proizvodnje
    ali pa tulec enega najmlajših modernih nabojev.

  6. #16
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    8x57r 360 dobiš nafilane v Arteku. Tast jih je kupil za svojo petelinko...

  7. #17

    Privzeto

    Artek jih polni. Tulce redkih kalibrov pa kupijo. Delajo jih po naročilu.
    Tovarniško polnjenih nabojev pa ni več.

  8. #18
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Gorenjska, pod Krvavcem
    Prispevki
    1,322

    Privzeto

    V avstriji jih še delajo ampak samo po naročilu(oz. omejene serije), prav tako pa vse druge stare kalibre.
    Last edited by hunterxxxl; 9. December 2011 at 19:00.
    Loviti tako, da ohranjamo. Loviti tako, da smo si dobri tovariši. Loviti tako, da bogatimo duha in telo. Nastran Nejc

  9. #19

    Privzeto

    Tudi za Avstrijo in Nemčijo jih polni Artek (vsaj tako mi je povedal lastnik K).
    Ločiti moramo tovarniško polnjenje od ročnega po naročilu.
    Last edited by alojz1; 9. December 2011 at 19:19.

  10. #20
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    Kdo sploh ve, kje se da kupit strelivo za .45 blaser?

Stran 2 od 3 PrvaPrva 123 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •