Rezultati 1 do 3 od 3

Tema: Izgubljen NLT

  1. #1
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    579

  2. #2
    Član od
    Mar 2008
    Lokacija
    Sodražica
    Prispevki
    236

  3. #3

    Privzeto

    Kaj je gospa odgovorila na: kot lovski pes mora biti čipiran, tetoviran, zakaj nima kupiranega repa.......
    Kot neštetokrat v pasjereji; skoraj za solze spustit
    ......ipak je to lovački pas, koji nesme u ruke lovaca......tralala, tralal


    Ispričavam se, no moram sada na hrvatskom - prijateljica mi je prevela oglas na slovenski, a sada je nema, pa moram ovako pisati.
    Kujica je došla k nama u kasnu jesen 2010. U blizini nas je lovno područje i došla je taman jedne nedjelje navečer nakon što su lovci lovili. Sama nam je došla u dvorište i smjestila se. Kako i sama imam pse (to nije moja pasmina, uzgajam nesto sasvim drugo, IX FCI skupina), a kako su noci postajale sve hladnije i hladnije, psa sam uzela nama u kucu. Nije bila cipirana, tetovirana, raspitivala sam se kod nas u lovačkom domu, ali nitko nije prijavio nestanak psa. Nažalost, veliki broj lovaca koristi pse bez rodovnice i za uzgoj i za lov. Kada je došla, pretpostavaljam da je ve? imala štence jer se vidjelo da je netko do nedavno cicao. Uzgajač sam, kinološki sudac, te sam zajedno s veterinarom otprilike odredila njezinu dob tada - u knjižicu sam joj upisala 01.09.2009. iako je vjerojatno i mla?a. U me?uvremenu sam ju cijepila i sterilizirala - ne zagovaram parenje pasa bez rodovnice i nisam htjela da do?e u ruke nekom tko bi ju koristio samo za rasplod....kako kod mnogih to nažalost biva. Kujica mi se svidjela karakterom i odlučila sam ju ostaviti sebi.....no nakom 8-9 mjeseci jedna od mojih kujica ju je počela žestoko napadati i to nisam uspjela nikako rijesiti - svi psi zive s nama u ku?i, nemam bokseva tako da je suživot postao nemogu? uz stalnu strepnju ho?e li ju moja dohvatiti ili ne. Tada sam ju odlučila udomiti. U tom periodu me zvala hrpa ljudi - redom lovaca koju su je htjeli za rasplod - veliki broj je odmah otpao kada su čuli da je sterilizirana. Nemam ništa protiv da pa lovi jer je to ipak lovački pas, no i sami znate da ima svakakvih lovaca i jednostavno nisam htjela da do?e u ruke nekom gdje joj život ne bi bio lijep samim time što se super snašla kod nas u ku?i, te apsolutno može funkcionirati kao pravi obiteljski pas u svom kreveti?u i šetnji na lajni. Nakon dosta teške potrage za idealnim vlasnikom, udomili smo ju kod jednog ribiča, no zbog zdravstvenih problema nakon godinu dana, on je psa dao dalje bez da me je obavijestio........ugovorom je bilo odre?eno da ako psa ne može više imati da mi psa vrati....prilično smo se vezali uz tog psa i htjela sam joj sve najbolje. Nakon nekoliko mjeseci uspjela sam do?i u trag "novom vlasniku" ....ukratko pas mu je oduzet zbog loših uvjeta držanja i sada je ponovno kod mene. Nadam se da ?u joj ovaj put uistinu uspjeti prona?i dom kakav zaslužuje. Ona i dalje ima super karakter, imam troje djece s kojima je beskrajno strpljiva. Jedina njezina boljka je da kada vani vidi nešto zanimljivo preskače (penje) ogradu......zato bi ona trebala biti u stanu/ku?i uz šetnje lajnom ili bi mogla biti na dvorištu, ali bi to morala biti visoka zodana ograda.Pra izgledaju šira jer je došla u dosta lošoj tjelesnoj kondiciji - loša prehrana, premalo kretanja i eto višak kila (fotkana je nedugo nakon što je opet došla kod mene) :). Kod mene je sada mjesec i pol i sada je ve? u odličnoj formi, kilaža je otišla dolje. :)

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •