Stran 2 od 4 PrvaPrva 1234 ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 32

Tema: Lovski koledarji

  1. #11

    Privzeto

    Lovska zveza je zveza vseh lovskih družin (tako ZDLov in pravila), zato ne vidim razloga, da ne pošljejo koledarje direktno v LD. Zakaj bi moral dodatno naročiti koledar za LD, a si to LD ne zasluži avtomatsko. Da se razumemo, ni problem kupiti en koledar za LD, problem je odnos LZS do svojih članic.
    Ne iščemo dlako v jajcu, kot je to navedel Tica. Naš strokovni tajnik je vodilnim LZS prenesel mojo pripombo glede koledarjev že lani, pa so kao letos pozabili !? Pri njihovih plačaš res lahko kaj pozabijo, se bodo pa spomnili, ko jih ne bomo več plačevali lovci.

  2. #12

    Privzeto

    Pa poglejmo te koledarje še z druge plati.
    Pod prvo, plačamo jih sami. Iz svojih članarin.
    Pod drugo, avtorji fotografij so dobili dobre honorarje, menda tako visoke, da so bili sami prijetno presenečeni. Informacija izvira od enega od njih.
    Pod tretje, distribucija do lovca posameznika je očitno breme njega samega, najsi bo preko LD ali kakorkoli že.

    Iz tega izvlečem, da koledar LZS nikakor ni darilo meni, temveč ga pošteno plačam. In ga nekje koncem februarja ne potrebujem, saj bo takrat za večino članov prva priložnost, da se bodo na občnih zborih dobili v več ali manj polnem številu. Nekateri med nami so bolni, drugi stanujejo daleč, tretji imajo osebne vzroke ipd.

    V primeru, da bi bil koledar darilo, bi se to lahko toleriralo. Ker pa so vse dejavnosti LZS plačane iz našega denarja, pa vsak posameznik pošteno plača ta koledar in ima pravico do njega brez dodatnih osebnih stroškov tudi priti.

    Za povrhu se lahko vprašam tudi ali si vsi lovci tak koledar sploh želimo. Nekateri recimo ga vržejo v kot in imajo na steni raje nage babe. To je čisto odločitev posameznika in ne vem od kje pravica, da se mu nekaj vsiljuje.

    Seveda bodo sedaj odgovori, da sicer bi pa tečnarili zakaj LZS ne naredi koledarja.
    Že res, prav je, da je koledar narejen, če stroškovno to vzdrži. In če stroškovno zdrži, se ga lahko ponudi po želji proti plačilu tako kot se ponuja vse ostale koledarje. Sam sem recimo pred izdajanjem koledarjev LZS naročal tiste iz Kočevja. Plačano in poslano po pošti.
    Pri nakladi blizu 20 tisoč ni izgovora da se za LZS pa ne splača.

    Tako bi si ga naročil kdor si ga želi, mogoče celo več še za prijatelje in novoletna darila, kdor ga ne želi, pa se zanj ne bi odločil.
    Brez prisile kakršna je pri Lovcu. Hočeš, nočeš, plačaš ga!
    Saj res, ga moram odpovedati in prihraniti kakšno drevo, če pa glasilo lahko preberem na spletu, kar je edino prav!
    Naravovarstveno usmerjena organizacija kot je LZS bo to zagotovo razumela.

  3. #13

    Privzeto

    Citat tica je objavil: Pokaži objave
    Je pa res, da za vsako zadevo najdemo dlako v jajcu in včasih se mi dozdeva, da svojo doslednost uveljavljamo na način, da smo proti vsemu.
    Zadetek v polno!

    Koledarje dobivamo šele 2 ali mogoče 3 leta. Prej jih nikoli nismo pa so bile pritožbe, da bi ga lahko dobilo v članarini, sedaj ga dobimo, pa ni prav da ga dobimo in bi se morali odločiti ali ga želimo ali ne... Zgleda bi tistim, ki se zanj nebi odločili morali od članarine 55 eur odbiti 1,20 EUR (recimo), če pa že to ni mogoče pa bi jim ga poštar osebno dostavil v darilnem božičnem papirju

    Tudi sam ga nimam na steni, pa zato vedno najdem koga, ki ga z veseljem sprejme kot dar!

    Skratka nikoli ni prav, pa če nekaj je ni ok, pa tudi če je ni ok - klasika.

    lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  4. #14

    Privzeto

    Citat Ganges je objavil: Pokaži objave
    Zadetek v polno!

    Koledarje dobivamo šele 2 ali mogoče 3 leta. ...
    lp
    In v teh dveh letih se je izkazalo da bi nekatere stvari bile lahko bolje urejene.
    In tudi koledar dati za darilo na začetku marca je malo neokusno! Kot bi nekomu podaril škatlo že kuhanih in posušenih čajnih vrečk.
    Pri vsem tem gre samo za to, da bi imel vsak možnost odločanja ali si koledar želi ali ne in da ga na spodoben način in pravočasno dobi. Je to preveč želeti in greh če opozoriš?

  5. #15

    Privzeto

    Tajnik naše OLZ in tajnik moje LD sta vestna in že poskrbela, da koledarja ne bom izobesil marca. Za leto 2012 že visi na steni, dober izdelek.
    Pa bi mogoče drugod le poskrbeli za večji red v svoji LD in si s tem prihranili mnogo slabe volje.

  6. #16

    Privzeto

    Citat tica je objavil: Pokaži objave
    Tajnik naše OLZ in tajnik moje LD sta vestna in že poskrbela, da koledarja ne bom izobesil marca. Za leto 2012 že visi na steni, dober izdelek.
    Pa bi mogoče drugod le poskrbeli za večji red v svoji LD in si s tem prihranili mnogo slabe volje.
    Prjatu, bom do marca pa k tebi hodu gledat na koledar.

  7. #17

    Privzeto

    Pero, zmenjeno, vsakič, ko boš na poti k sosedom po patrone.

  8. #18

    Privzeto

    Citat Sršen je objavil: Pokaži objave
    In tudi koledar dati za darilo na začetku marca je malo neokusno! Kot bi nekomu podaril škatlo že kuhanih in posušenih čajnih vrečk.
    Razumem, ampak za to išči krivce znotraj LD, če ti niso sposobni dostaviti koledarja v 3 ali 4 mesecih, da čakate do marca nanj. Inpri teh notranjih odnosih ti tukaj ne bomo mogli pomagati.

    Tajnik ali kdorkoli iz LD jih dostavi do lovskega doma... potem pa je odvisno od posamezne LD kako jih bo razdelila med člane. Je pa tudi čudno, da lovec v tem času, ko je sezona lovov nebi niti enkrat bil v lovskem domu, da bi prevzel koledar, tiistim, ki pa so tako ali drugače onemogočeni udeležb na lovih pa bi se spodobilo, da bi jim jih pred prazniki dostavili solovci...

    lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  9. #19

    Privzeto

    Brez veze ...

    Bodo poslušen, lepo tiho in ne išči dlake v jajcu pa lepo članarino plačaj je nauk večine teh odgovorov.

    V odgovor nesmiselni prepovedi pa še tole. Takoj ko dobim koledar, bom logo LZS zamenjal z reklamo najbližje oštarije, poslikal in objavil tu gori. Spomnite me enkrat marca! Porkaflek, ta koledar je narejen iz mojega denarja!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  10. #20

    Privzeto

    evo, danes sem ga dobil!

Stran 2 od 4 PrvaPrva 1234 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •