Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 16

Tema: cepljenje psov proti steklini

  1. #1
    Član od
    Jun 2010
    Lokacija
    dolenjska
    Prispevki
    506

    Privzeto cepljenje psov proti steklini

    Odpiram temo glede obveznega vsakoletnega cepljenja psov proti steklini.

    Vsakoletno vakciniranje proti steklini je v popolnem nasprotju z osnovami imunologije, kar priznava tudi stroka . Pravilno cepljenje naj bi potekalo 2x v prvem letu življenja , potem pa nekje na vsake 4-5 let ( pa še to je vprašljivo ) Ko sem zastavil omenjeno vprašanje veterinarskim strokovnjakom , so mi v en glas hiteli pojasnjevati , da tako zahteva zakon.Le eden ( nahaja se na gorenjskem , kjer ima kliniko za male živali ) je upal jasno in glasno povedati, da je to zaradi polnjenjenja državnega proračuna . Ima prav ??
    errare humanum est - motiti se je človeško

  2. #2
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Cviček govori se da naj bi bilo potrebno cepiti zaradi boljše kvalitete cepiv na 2-3 leta in ne vsako leto. To so podatki iz medijev ampak glede na to da stane cepivo v lekarnah na tujem samo 5-7 e po psu in če ga impliciraš sam je zadeva urejna kar se tiče živali.No vse ostalo pa je prihodek države in veterinarja.Del denarja od ceopljenja gre tudi za cepljenej lisic. Vsekakor pa je višina cene cepljenaj oderuška in neprimerna. Skratka še enkrat tvojveterinar ima po mojem še kako prav.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  3. #3

    Privzeto

    cviček,vse kar si napisal je res,ampak kaj nam to pomaga dokler ne bo predpisano drugače.Lahko samo z glavo butamo v zid
    Za mene je to podobno kot je bilo pred leti z karanteno v Angiji.Si lahko naredil ne vem kaj,pa so ti psa v državo spustili šele po 6 mesečni karanteni.
    Tjaša

  4. #4
    Član od
    Jun 2010
    Lokacija
    dolenjska
    Prispevki
    506

    Privzeto

    [
    Za mene je to podobno kot je bilo pred leti z karanteno v Angiji.Si lahko naredil ne vem kaj,pa so ti psa v državo spustili šele po 6 mesečni karanteni.
    Tjaša[/QUOTE]

    To je vsaj nekako malo logično . Kolikor mi je znano ima Anglija že dolga leta zelo stroga pravila glede uvoza oz. prehoda psov. Ukrep je bil sprejet ravno zaradi stekline in kolikor vem je Anglija ( UK ) edina evropska država brez stekline. Če me spomin ne vara karantena velja za vse; celo za psička , ki ga ima kraljica .
    errare humanum est - motiti se je človeško

  5. #5

    Privzeto

    Napača!:icon_:Anglija je že pred nekaj leti ukinila karanteno na račun FAVN testa(titraže),ki jo je pes moral pozitivno opraviti 6 mesecev pred vstopom v državo.Z 01.01.2012 pa se spremeni še ta predpis.Po tem datumu bo v Anglijo lahko vstopil vsak pes,pogoj je le redno cepljenje proti steklini.Isto velja za skandinavske države.
    Tjaša

  6. #6
    Član od
    Jun 2010
    Lokacija
    dolenjska
    Prispevki
    506

    Privzeto

    hvala za sveže ( vsaj za mene ) informacije .
    errare humanum est - motiti se je človeško

  7. #7
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Citat cviček je objavil: Pokaži objave
    Odpiram temo glede obveznega vsakoletnega cepljenja psov proti steklini.

    Vsakoletno vakciniranje proti steklini je v popolnem nasprotju z osnovami imunologije, kar priznava tudi stroka . Pravilno cepljenje naj bi potekalo 2x v prvem letu življenja , potem pa nekje na vsake 4-5 let ( pa še to je vprašljivo ) Ko sem zastavil omenjeno vprašanje veterinarskim strokovnjakom , so mi v en glas hiteli pojasnjevati , da tako zahteva zakon.Le eden ( nahaja se na gorenjskem , kjer ima kliniko za male živali ) je upal jasno in glasno povedati, da je to zaradi polnjenjenja državnega proračuna . Ima prav ??
    Nima prav. Polni se kasa v vet. ambulanti !!! Država dobi zelo malo. Naj pove Lunca.

  8. #8
    Član od
    Jan 2009
    Lokacija
    Cerklje ob Krki
    Prispevki
    532

    Privzeto

    Lunca, mene zanima, zakaj psa ne bi cepil na hrvaškem? Saj potrdilo, da je bil cepljen dobiš ob cepljenju, če pa kdo ne bi verjel, pa mu lahko vzamejo kri in testirajo? A kje piše, da mora bit pes cepljen v Sloveniji?

  9. #9
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Wooden Hill
    Prispevki
    1,667

    Privzeto

    Po mojih informacijah gre del tega denarja pri preplacanem cepljenju psov proti steklini za polaganje vab za peroralno vakcinacijo lisic, del pa za kontrolo TBC pri govedi. Baje.
    "Ni ga junaka ki ne lula kadar kaka!"

    Ko v zarji večerni žarijo gore,
    ga krogla zahrbtna zadene v srce,
    iskal je ljubezen, prevaran je bil,
    na jasi rože s krvjo je zalil....


  10. #10
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Radolca
    Prispevki
    295

    Privzeto

    Ni problem samo v denarju. Cepljenje zelo obremeni imunski sistem in zaradi prepogostih cepljen brez potrebe tvegamo tudi zdravje psa.

    Zaradi denarja? Veterinarjem ga prinašajo predvsem lastniki bolnih psov.

Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •