Stran 1 od 4 1234 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 33

Tema: Hornady SST

  1. #1
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto Hornady SST

    Odpiram novo temo, za malo opisat in razdelit mnenje okrog krogle hornady SST.

    Sam uporabljam to kroglo v kalibru .30-06, ker je imel kolega doma paket 100 krogel in jih ni rabil, pa mi jih je podaril. No sedaj sem si že drugih 50 nabojev napolnil in morem rečt da sem kar zadovoljen. Predvsem kar pri meni vpliva na odločitev izbire krogle je to, da imam PAP puško, ki tako rekoč za zanesljivo delovanje rabi krogle s špičasto konico, kar SST ima.

    No še malo izkušenj s terena... Uplenil sem že več kosov srnjadi in nekaj prašičev. pri večini je bil učinek odličen za mojo oceno, kar bi blo majhne poškodbe in divjad redko odide z nastrela več kot par 10m...

    No v nedeljo sem pa imel kar kislo izkušnjo, s katero bi marsikdo kroglo napačno ocenil. Uplenil sem ozimca težkega 25kg na razdalji pribl 50 korakov. pri luplenju divjadi sem na drugi strani našel kroglo pod kožo. Kar bi marsikdo ocenil kot slabo prebojnost. po bolj natančnem ogledu ran, sem videl, da je vstopna rana bistveno večja kot ponavadi in da je krogla praktično totalno odprta in razdelana. kar je pa k temu pripomoglo je blo to, da je pujsek stal za gostim podrastjem, kar je kroglo razbilo.

    Žal se nisem spomnil vsega skupej slikat, tako da ste primorani verjet na besedo. upam pa da še kdo da kako mnenje o tej krogli.

  2. #2
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    Pozabil sem dodat da je nedeljski ozimec, zadet žez prednje pleče in pljuča, obležal v ognju...

  3. #3
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Gorenjska, pod Krvavcem
    Prispevki
    1,322

    Privzeto

    Tudi jaz sem imel zadnjo serijo nafilano s hornady sst kroglami v kalibru 7×64.
    Odlična krogla, skoraj nič podplutp, divjad pa padla v ognju. Uplenjeno je bilo veliko srnjadi, lisic in dva pujsa
    Mentor pa je imel nedolgo nazaj slabo izkušnjo s to kroglo, bila je čisto zadnji patron.
    Uplenil je srninega mladiča. Zgleda da je kroglo razgnalo v zraku, saj je imel mladič tri vhodne rane, en del krogle pa je bil najden v vratu!
    Loviti tako, da ohranjamo. Loviti tako, da smo si dobri tovariši. Loviti tako, da bogatimo duha in telo. Nastran Nejc

  4. #4
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    579

    Privzeto

    Evo slikice krogle Hornady SST 154 gr iz naboja 7x65R. Krogla je prebila košuto padla na mestu) in sem jo izrezal iz smreke premera 15 cm.

  5. #5
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    579

    Privzeto

    Sam sem s kroglo zadovoljen, divjad pada večinoma na mestu. Je pa včasih malo več podpludb, če že na vhodu v telo kakšno kost zagrabi. Ni pa velikih izstopnih ran.

  6. #6

    Privzeto

    Super krogla. Uporabljam tudi njeno različico Hornady Interbond.

    lp

  7. #7

    Privzeto

    Na videz podobni, ampak drugačna izdelava.

  8. #8
    Član od
    Jun 2011
    Lokacija
    gorenjska
    Prispevki
    10

    Privzeto

    Kroglja SST je kar vredu samo malo mehka je uporabljam jo pri kalibru 7X57.
    samo včasih se v mesu malo razleti na več delčko priporočam ti da probaš še hornady INTERBOND ki je malo bolj trda. S tem krogljam ki jih uporabljam v kalibru 308. sem bolj zadovoljen.

  9. #9

    Privzeto

    Da ne odpiram nove teme.
    Ali kdo uporablja Hornadyjev Interlock SP,165 gr. v kalibru 3006? Zanima me predvsem učinek na divjadi (poškodbe,podplutbe itd...)

    Hvala
    lp
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  10. #10
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto

    Oče jo je pred leti, sicer doma polnjeno in verjetno navito do konca. Mu je stavilo srnjad na pol. V glavnem obup.
    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

Stran 1 od 4 1234 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •