Stran 5 od 7 PrvaPrva 1234567 ZadnjiZadnji
Rezultati 41 do 50 od 70

Tema: Parlamentarne volitve in LZS !!!

  1. #41
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Količek pol bomo pa tih k miške da ne bo
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  2. #42
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Veper, glede na to, da se je zakon zadnjč popravljal v času desne vlade, ne verjamem, da so imeli napori, ki jih omenjaš, če so prišli iz levih strank, kakšen pozitiven vpliv na odločitev (desne) parlamentarne večine. Prej bi lahko pričakovali nasprotno, saj veš, "kdor ni z nami je proti nam, in če ima kdo ima idejo in je načelno na drugi strani, bom moja ideja nasprotna najegovi. Zanalašč!".....

    Ponavljam, mislim da bi se morala LZS distancirati stran od vseh političnih strank. Zdaj, kar se foruma tiče, glede na to, da je to privatni forum, jt to tukaj pač na lastnikih foruma... Moje mnenje je, stran od (strankarske) politke v lovstvu.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  3. #43
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Ja Mugo se strinjam da čim dlje in čim manj ampak žal nam politiki krojijo usodo in vsaj eno priprto oko je potrebno obračati tudi tja. Kar pa se tiče tvojih dvomov o pomoči leve stranke v desni vladi pa veš sem bil tam cel teden vsak dan in vem kako je bilo. Pa da nebo pomote nisem član nobene stranke.Povezava 10252
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  4. #44

    Privzeto Volitve

    V veliki meri se tukaj strinjam z Veprom! LDS je bila tista stranka, ki je največ pripomogla k temu, da se je zgodila 20 letna koncesija in da lahko lovimo tako kot sedaj lovimo. Z vstopom NSi v parlament se zna zadeva še posebej zaostriti in znamo lovci še posebej tanko piskati. NSi-ju in njenim privržencem je interes čim prej priti do pravice lova in potem vsi vemo kaj bo. Težava bo predvsem v tem, kot zaenkrat izgleda, da LDS in Zares ne bosta več v parlamentu od leve opcije pa ostaja v bistvu samo SD, za Jankoviča pa je sploh vprašanje kakšno je njegovo mnenje glede tega. Ker zaenkrat javnomnenjske raziskave kažejo (upamo lahko da se motijo) da bo zmagala SDS in bo NSi v parlamentu potem mislim, da bodo leta, ki prihajajo za lovstvo ki ga poznamo do sedaj, še precej burna.
    Žal je tako in me ob enem zanima samo ena zadeva, pa naj kdo prosim odgovori. Kakšen je postopek oz. na kakšen način se lahko koncesije odvzamejo LD-jem, da bi potem veleposestniki in privatniki prišli do pravice lova v Sloveniji?

    Se pa strinjam s enim od predhodnikov... RKC nima kaj iskati v politiki, je pa res, da glede na vse dolgove so še bolj zavohali denar v pravici do lova in seveda bo pritisk še bolj očiten...

  5. #45
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Zdaj mi pa res ni več nič jasno. Naviranje da brez levih strank v parlamentu bodo desne z NSI na čelu LDjem odvzele kocesije in jih dale..... indijancem in podobnim. Obeta pa se nam desna vlada, praktično enaka (v NSI) kot je bila v času zadnje spremembe zakona, pa se takrat to ni zgodilo. Zdaj pa res jaz neuki in nevedni (in član nobene stranke, še nimam niti pojma, koga bom volil) prosim za razlago, zakaj bi pa sedaj nas moralo biti strah. Naj mi prosim kdo razloži ali pa naj se neha navijati za to ali ono stranko (moje skromno mnenje).
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  6. #46
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Rikec ni problem oduzeti koncesijo po finančni plati je dejal pokojni Bajuk. Kar pa se tiče RKC pa sem lovil v področjih ki jih je dobila nazaj opatija Stična.KO jebilo ozemlje še državno ni bilo mogoče v tistem gotdu videti 50m daleč saj je bilo res gosto posajeno drevje. Ja treba je bilo redčiti se strinjam in ko sem opo 10 letih tam spet lovil ni bilo mogoče videti manj kot 150 metrov saj nikjer ni bilo več dreves skatka golosek.Povprašal sem kako in kaj pa so dejali"lubadar".Kako primeren izgovor sajje segal samo do meje parcele kjer je lastnik kmet in tam se še vedno vidi samo 50m daleč in vse smreke so čudovito zdrave. Ko koga je..e je vprašanje in tisto o dolgovih jer čista resnica kar pomeni vse potolči in prodati za polnjenje vatikanskih trezorjev. BEDA.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  7. #47
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Mugo odgovor je preprost.Voli po svoji vesti in bo vse v redu
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  8. #48

    Privzeto

    Citat Veper je objavil: Pokaži objave
    Mugo odgovor je preprost.Voli po svoji vesti in bo vse v redu
    __________

    Če se bo kolega striktno držal tvojega nasveta bo ostal kar lepo doma.

  9. #49
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Citat Sraka je objavil: Pokaži objave
    __________

    Če se bo kolega striktno držal tvojega nasveta bo ostal kar lepo doma.
    Na žalost imaš prav. Rad bi volil nekoga poštenega, brez okostnjakov v omari, brez afer in preteklega delovanja v svojo osebno korist na račun države, nekoga ki je sposoben, ne blefira ampak ima dobro vizijo kako peljati to država in vanjo iskreno verjame ter jo je sposoben izpeljati in je ne zabarantati za socialni mir, glasove drugih strank ali javno mnenje. Nekoga, oz. neko stranko, ki je zazarta v prihodnost, se ne ukvarja z ideološkimi razlikami, sploh jih ne podpihuje, ki nima botrov iz ozadja, po možnosti iz gospodarskih družb, ki poslujejo z državo, ki nima botrov iz nekih bivših političnih centrov moči, takih in drugačnih verskih ali podobnih lobijev..... ..... .... na izbiro imam pa
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  10. #50

    Privzeto

    Citat rikec je objavil: Pokaži objave
    V veliki meri se tukaj strinjam z Veprom! LDS je bila tista stranka, ki je največ pripomogla k temu, da se je zgodila 20 letna koncesija in da lahko lovimo tako kot sedaj lovimo. Z vstopom NSi v parlament se zna zadeva še posebej zaostriti in znamo lovci še posebej tanko piskati. NSi-ju in njenim privržencem je interes čim prej priti do pravice lova in potem vsi vemo kaj bo. Težava bo predvsem v tem, kot zaenkrat izgleda, da LDS in Zares ne bosta več v parlamentu od leve opcije pa ostaja v bistvu samo SD, za Jankoviča pa je sploh vprašanje kakšno je njegovo mnenje glede tega. Ker zaenkrat javnomnenjske raziskave kažejo (upamo lahko da se motijo) da bo zmagala SDS in bo NSi v parlamentu potem mislim, da bodo leta, ki prihajajo za lovstvo ki ga poznamo do sedaj, še precej burna.
    Žal je tako in me ob enem zanima samo ena zadeva, pa naj kdo prosim odgovori. Kakšen je postopek oz. na kakšen način se lahko koncesije odvzamejo LD-jem, da bi potem veleposestniki in privatniki prišli do pravice lova v Sloveniji?

    Se pa strinjam s enim od predhodnikov... RKC nima kaj iskati v politiki, je pa res, da glede na vse dolgove so še bolj zavohali denar v pravici do lova in seveda bo pritisk še bolj očiten...
    Mislim, da smo kar daleč od tega, da bi lahko nova vlada in nov sklic parlamenta kar tako spremenila obstoječi sistem lova v Sloveniji.

    1. Po mnenju pravnikov iz naših vrst je nemogoče z novim zakonom odvzeti že pridobljeno pravico, se pravi koncesijo. Koncesija se lahko torej izgubi edino na način, ki ga določa Zdlov-1. Da bi pa parlament kar naenkrat drastično spremenil Zdlov-1 in privatiziral jago, pa ni mogoče.

    2. Imamo tudi odločbo ustavnega sodišča U-I-98/04, ki jasno pravi, da zakonska ureditev, ki pravi da je, prostoživeča divjad premična stvar v državni lasti in da z njo država kot lastnica upravlja, ni v neskladju z Ustavo. Ustavno sodišče le v izjemnih primerih spreminja svoje odločitve.

Stran 5 od 7 PrvaPrva 1234567 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •