Stran 1 od 4 1234 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 35

Tema: Prošnja za fotolov v L.D.Vel.lašče

  1. #1
    Član od
    Nov 2011
    Prispevki
    51

    Privzeto Prošnja za fotolov v L.D.Vel.lašče

    Pozdravljeni
    Tudi jaz imam veliko veselje do fotolova.Sicer nisem lovec pa tudi nimam nič proti lovu,vsak ima svoj hobi.
    Pa naj začnem od kraja.Snemam z kamero,fotoaparatom in tudi z avtomatsko kamero.Za to sem se navdušil pred 7 leti,ko sem slučajno na videokamero ujel medveda.Vse to počnem v reviju l.d.Vel.laš?e.Že takrat so mi lovci prepovedali snemanje z njihovih prež,zato sem si omislil v neposredni bližini krmišča svoje mini krmišče kjre sem polagal koruzo,da sem prišel do tako željenih posnetkov.Tudi to so hitro odkrili,k meni sta prišla lovska ?uvaja in mi zopet prepovedala snemanje obenem pa zagrozila z inšpektorjem.Pri 17 ha gozda sem ostal nemočen pa čeprav sem za vabo polagal le koruzo,za razliko od lovcev,ki so in še pokladajo biološke odpatke seveda ne vsi,a tudi tu ostajajo izjeme.Ker je bila moja želja po fotografiji neomajna sem si kupil avtomatsko kamero Primos,z katero sem par let neovirano snemal.A glej hudiča,pred dobrim nesecem sem kamero nastavil v sosednji vasi na jablano,da posnamem jelena ali medveda (vas je res prazna a vrt je vrt).Kamero je odkril lovec,ki v neposredni bližini polaga koruzo in peso.Kot da je njegova jo je odnesel in predal lov.čuvaju.Dobro,po prestanih "molitvicah" čuvaja sem kamero le dobil nazaj.Ker si nisem več želel konflikta z nekaterimi lovci,sem se odločil,da jih pismeno prosim za fotografiranje v določenem kraju.Prošnjo sem oddal na upravni odbor Vel.lašče.Po 14 dneh sta se pri meni oglasila starešina in mislim da gospodar.Razložila sta mi zakaj sta prišla,in tudi kar takoj povedala,da mi snemanja na njihovih krmiščih prepovedujejo.Ko smo tako modrovali sem jima obljubil,da od sedaj nadalje opustim snemanje na njihovih objektih.A glej vraga,ko sta se že poslavljala mi starešina le dovoli snemanje na "njegovem"krmišču,gospodar pa reče kao "jaz tega nisem slišal"Zopet je v meni zatlela iskrica upanja,da sedaj pa le lahko nastavim kamero na kraj ki mi ga je zagotovila tako vplivna oseba kot je starešina.To je bilo na petek,v soboto zjutraj je bil starešina že pri meni in ker me ni bilo doma je žena rekla da pridam čez kake pol ure.V soboto proti večeru sem šel kamero nastavit,a glej hudirja,ko nastavljam (cca 4m visoko na smrečici zakamuflirana še v bršljan )pride starejši lovec i me vpraša kaj počnem.Razložim mu,da to delam z dovolenjem,njega pa prosim,naj tega ne govori drugim jagrom,ker je verjetnost da mi jo ukradejo.Rekel je,da nikakor ne bo trobil okoli o tem,pa čeprav se je takoj odpeljal do lov.čuvaja in mu točno povedal vse.V nedeljo dopoldan se pri meni oglasi starešina,pravi da je videl kamero in da ga je tudi posnela,celo vprašal me je,ali snema pod takim kotom da bo zajela tudi peso (naj povem,da sem jim natvezil,da kamera pošilja slike na moj tel.in email samo da bi bila bolj varna) In kaj mislite se je zgodilo potem?????V ponedeljek zjutraj kamere ni bilo več.Zanjo smo vedeli 4-je, in tudi starešina se več ne oglasi pri meni.?

  2. #2

    Privzeto

    Jagri so na svojih področjih vsemogočni. Tistih pristojnosti, ki jih nimajo, si pa še kar sami vzamejo. Do fotografiranja in snemanja po gozdu imaš ravno toliko pravic kot vsi ostali. Svoje objekte (preže) pa morajo jasno označiti z opozorili, če ne dovolijo uporabe!
    Potem pa se čudimo, da je javnost sovražno nastrojena do lovcev!
    Mogoče pa bi jim moral kaj podmazati. ;-)

  3. #3
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    1,340

    Privzeto

    Začel si zanimivo temo. Dregnil si v osje gnezdo. Ne osje, sršenje. Boš videl kako se bo ta tema raztegnila.....

    Zakonodaja na tem področju je precej nedorečena, zato se lovci lahko obnačajo kot šerifi in ti pobirajo kamere.
    Lovci imajo strogo predpisano kje in kaj lahko krmijo. Kar pa zate ne velja. Lahko bi te obtožili odlaganja odpadkov kaj več pa že ne. Nikjer ne piše, da v svojem gozdu ne smeš narediti "kompostnika". Z snemanjem, je malo bolj zakomplicirano, vendar po tel. pogovoru z informacijsko pooblaščenko sem izvedel da lastnik lahko pod določenimi pogoji snema na svojih nepremičninah, res pa je, da takrat ko so pisali zakon ni nihče razmišljal o kamerah po gozdu.
    Lovskih objektov ne smeš uporabljati brez dovoljenja lastnika. (čeprav ne vem kje to piše.)

    Priporočam ti premirje z lovci, ker boste imeli vsi največ od tega. Ali pa jim kaj ponudi. Naprimer: Celo leto vam zalagam krmišče z koruzo, ki ji bom sam kupil, če mi dovolite uporabo te preže in postavitev avtomatske kamere.....
    Marko Gorše, Nadlesk

  4. #4
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    1,340

    Privzeto

    Z Sršenom sva neodvisno prišla do istega zaključka. Torej salamo pa vina na mizo....tako deluje "slovenski lovski turizem"
    Marko Gorše, Nadlesk

  5. #5
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Pridružujem se Sršenovim in Krpanovim besedam...
    Z lepo besedo se vse prej reši, kot z grdo! Lepa beseda dela čudeže...

  6. #6

    Privzeto lepa beseda

    Zdravo.
    Tudi jaz snemam z avtomatskimi kamerami.

    Če prav razumem avtorja te teme, je z lepo besedo prišel do dovoljenja za snemanje na krmišču oz. mrhovišču, pa so mu kamero jagri spleli. Pravi da je bila dobro zakamuflirana in samo tisti, ki so vedeli kje je so jo lahko našli. Nihče naključni mimoidoči, čeprav itak vemo da naključnih mimoidočih ponavadi na krmiščih ni.

    Se pravi z lepo besedo ni prišel nikamor, ker je nek trot splel kamero.
    Jaz ugotavljam, da v revirju kjer snemam jaz na vseh krmiščih štimajo kot hrano dele mrtvih živali, ne glede na to ali je krmišče privabljalno ali preprečevalno ali kakršnokoli že. Prosil bi koga, ki se resnično spozna na stvari, da mi pove ali naj nadaljujem s snemanjem divjadi ali naj neham. Upošteval bom njegovo mnenje, če mi bo podal obrazložitev. Želim si da bi imele živali svoj mir in menim da jih ne vznemirjam kaj dosti, če grem enkrat na teden zamenjat kartico in baterije. Hvala. Mimogrede, tudi meni so že ukradli kamero. Lovci. Sedaj zanikajo. Mislim da se bojijo, da bi posneli raubšic

  7. #7
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    1,340

    Privzeto

    Citat samoninja je objavil: Pokaži objave
    Zdravo.

    Jaz ugotavljam, da v revirju kjer snemam jaz na vseh krmiščih štimajo kot hrano dele mrtvih živali, ne glede na to ali je krmišče privabljalno ali preprečevalno ali kakršnokoli že.
    Krmljenje z hrano živalskega izvora je na področju prisotnosti medveda prepovedano. Kazen je od 420 do 1200€ za posameznika in od 4200 do 120 000 za upravljavca lovišča. Zato morajo pobrati kakšno kamero, da ni dokazov.
    Marko Gorše, Nadlesk

  8. #8
    Član od
    Nov 2011
    Prispevki
    51

    Privzeto

    Poglejte,kar se tiče odnosa z lovci moram reči,da jaz nimam kaj sklepati premirja,oni nimajo biti za kaj jezni name,ker jaz jim nisem nič slabega storil za razliko "nekaterih"od njih do mene.Pri meni so bili in še bodo vedno lepo sprejeti in tudi postreženi.Na srečo niso vsi slabi,so osebki kateri so konfliktni,vsemogočni in prepotentni,ki se ne zavedajo niti tega,da so tudi v brtovščini večini trn v peti.
    Moje mnenje je,da kamere pobirajo tisti,ki ga sami sračkajo. Bojijo se,da ne bodo več tako sigurno meso odnesli domov v škrinjo (beri krivolov) ali kar v prodajo najbljižji restavraciji tudi to se dogaja.Rečeno mi je bilo,da jo bodo razbili ali kar razstrenlili,ali se vam ne zdi,da so taki tiči lahko tudi drugače nevarni za obiskovalce naših gozdov,že nič kriva kamera je možna šusa,kaj šele moj,tvoj ugovor.......
    Tudi zalaganje krmišča z koruzo,slivami,hruškami.....kruhom ne odtehta tega da bi varno nastavil kamero.Dokler se jim ne bo nekaj premaknilo v glavi bo zgleda tako(na forumu imate lepo temo"lovska kultura").a kaj ko jo taki tiči ne preberejo
    Opravičujem se vsem ostalim "tapravim"jagrom
    Last edited by strickorle; 22. November 2011 at 23:03.

  9. #9

    Privzeto

    Ja Krpan, sva prišla do istega zaključka. Da so tudi jagri eni navadni skorumpiranci in dostikrat prepotentni in samozaverovani.

    Nič ne pomaga trud nekaterih, ki bi radi o Lovcih ponesli dober glas s svojim zgledom in trudom, ko pa jim biki zarukani na terenu vse podrejo!

  10. #10
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Strickorle prijavi se pri njih za pripravnika, naredi izpit in neboš imel nobenih težev z njimi. Mogoče te celo želijo, ker si tako zagret. lp

Stran 1 od 4 1234 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •