Stran 1 od 3 123 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 23

Tema: Pomoč pri šolanju lovskih psov.

  1. #1
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto Pomoč pri šolanju lovskih psov.

    K postavitvi nove teme me je spodbudilo dejstvo, da v nekaterih loviščih resnično težko prideš na sled zajca ali pa lisice in zato mladi lovski psi niti ne vedo kaj morajo početi. Ravno meni se dogaja da moj 1 letni NLT še ni videl ne zajca in ne lisice. Verjamam pa da bi se našli lovci ki bi lahko ponudili tak trening v njihovih loviščih in tako pomagali lovskim tovarišem. Skratka tole bi lahko bila nekaka borza za šolanje lovskih psov na terenih kjer divjadi ki jo mora določen tip lovskega psa poznati ne manjka. Jaz konkretno kot sem že napisal iščem lovišče kjer je zajec dovolj pogost,da bi ga moj NLT lahko vsaj enkrat videl in pognal v bližini Ljubljane ali pa še bolje proti Kočevski ali Notranjski.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  2. #2

    Privzeto

    Prideta na obisk?
    Tjaša

  3. #3
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Lunca z veseljem samo povej kdaj.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  4. #4

    Privzeto

    Bom zorganizirala!
    Tjaša

  5. #5
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Dolina vipavska, dolina preljuba
    Prispevki
    167

    Privzeto

    V našem lovišču lahko najdemo zajčka za psa, umetni rov je pa tudi na razpolago če bi kdo želel.
    I nikome ništa!

  6. #6
    Član od
    Jan 2009
    Lokacija
    Cerklje ob Krki
    Prispevki
    532

    Privzeto

    Veper, a si izgubil mojo telefonsko?
    A ja, nisem iz okolice LJ:icon_:.
    L.p.
    Slow justice is no justice

  7. #7
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Ježek sploh mi je nisi dal ampak mi jo lahko zapišeš na ZS
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  8. #8

    Privzeto

    Potrebujem nasvet izkušenih vodnikov krvosledcev. Šolam 11 mesecev staro barvarko in do sedaj mi je vedno lepo iskala, brez težav izdelala vsako umetno sled. Zdaj se pa na nekaj zadnjih sledeh obnaša kot da je krvna sled sploh ne zanima. Takoj potegne po naravni sledi, čim se križa z krvno. Ko se nekak s težavo prebijema do konca, mi lepo pokaže taco s katero je sled nastavljena, med hojo nazaj pa se oglaša. Nisem je spuščal na naravne sledi, tako da mi ni čisto jasno kaj se dogaja.

  9. #9

    Privzeto

    Fabiani je napisal v knjigi: "pes mora biti nor na sled" (ali nekaj podobnega).
    Tvojo psičko očitno zanima tudi kaj drugega. Čeprav zna izdelati sled.
    Vzrokov je lahko več in boš sam presodil kaj od tega drži.
    -Psička zadevo že obvlada, ve kaj bo na koncu, ona bi pa počela kaj drugega.
    -Preveč (prepogosto) umetnih sledi in je enostavno naveličana, ker jo na koncu ne čaka prava nagrada. To je lahko igranje z njo. Pokazati moraš veselje in naslednjič ti bo rada ustregla.
    Poizkusi položiti na koncu srnjad namesto noge. In potem moraš z njo deliti navdušenje nad najdbo. In dokler jo zanima jo pusti ob plenu in opazuj.Če poskusi trgati ji pokaži, da ti to ni všeč (pa ne s kakšnim polenom).
    Pričakujem nadaljevanje

  10. #10

    Privzeto

    Znani rejec in kinološki sodnik ter mednarodno priznan vodnik ptičarjev je prvič šolal bavarko. Pred preizkusom je mislil šolanje stopnjevati, jaz sem mu svetoval, da intenzivnost zmanjša. In v soboto sta brez težav dobila I nagradni razred.
    Teohafy, tudi dolžina sledi ni tako pomembna. Lahko narediš samo 200m sledi. Če je motivacija prava bo šla psička brez težav tudi cel dan po sledi.

Stran 1 od 3 123 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •