Stran 3 od 3 PrvaPrva 123
Rezultati 21 do 23 od 23

Tema: Pomoč pri šolanju lovskih psov.

  1. #21

    Privzeto

    Citat pidog je objavil: Pokaži objave
    Pri nas doma bi našo brakico za začetek radi preizkusili na kakšnem "prašičjem" poligonu. Če ima kakšen kolega kaj za ponudit bi se priporočal. Lahko na ZS. Hvala!
    Dober pogled!

    Tole naj te opomni, da ne boš preizkušal psa na kakšnem ozimcu. Postane pogumen, kar pa ni dobro. In bo zagrabil tudi starejšega.
    Probaj na starejši svinji. Sicer pa moje osebno mnenje:brak ali terier tega ne rabi. Če z njim loviš prašiče bo vsak preveč vnet.
    Pripete podobe Pripete podobe  
    Last edited by alojz1; 22. January 2014 at 14:14.

  2. #22

    Privzeto

    Uf kar mraz mi je šel po hrbtu ko sem to videl. Čisto isti pes na videz kot moja psička.

  3. #23

    Privzeto

    ....je prejšnji brak podobno nastradal; tudi takšna je lahko usoda službenih psov.
    Da bi imeli ravno kakšne prehude ambicije za prašičarja ravno ne. Največkrat se prašiče čaka. Tereni niso ravno enostavni, pa še lovcev, psov največkrat primankuje za kakšne večje pogone, čeprav se kdaj tudi kakšen takšen najde. Soliranje s psom pa ravno ne žanje prevelikih uspehov.

    Bolj iz radovednosti glede količine ostrine in predvsem soli v glavi...največkrat je ravno slednje največji problem

    .....za dobrega "lisičarja" (ostrost na predatorje) so kdaj uporabljali tudi mlade mucke. Samo da pri prašičih ta mucek ne postane samo malo večji mucek ampak velika mačka. Se vsekakor strinjam glede ozimcev
    Pamet v glavo.....čeprav sumim, da se jo da ravno priučit ..... ti pa dobra lekcija marsikdaj za marsikaj zadostuje.

    Dober pogled

Stran 3 od 3 PrvaPrva 123

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •