Rezultati 1 do 5 od 5

Tema: Javna razgrnitev lovsko upravljavskih načrtov (2011-2020)

  1. #1
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Bled
    Prispevki
    664

    Exclamation Javna razgrnitev lovsko upravljavskih načrtov (2011-2020)

    Upam, da ste seznanjeni in da bodo odgovorni, vsaj tam, kjer se kaj da pripomnit, pripomnili in se zavzeli, da se določene zadeve popravijo. Zahteva poglobljeno branje z očali, pozorni bodite na razne naravovarstvene usmeritve (EPO, ZO, NV, Natura2000), ker so nekje nesprejemljive usmeritve. Veselo na delo
    http://www.mkgp.gov.si/si/o_ministrs...cij_2011_2020/

    LP

  2. #2
    Član od
    Mar 2010
    Lokacija
    Semič
    Prispevki
    27

    Privzeto

    Spoštovani Lisjak!
    Morda pa lahko na glas kaj poveš. Prav gotovo je forum nam vsem dobrodošel. Tistim z zlemi nameni na nekem teritoriju pa v pogubo. Prav je, da se srečamo vsaj tu, če ne na lovu. Naj nam to stičišče bo v korist.

  3. #3
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Bled
    Prispevki
    664

    Post

    Citat jpasic je objavil: Pokaži objave
    Spoštovani Lisjak!
    Morda pa lahko na glas kaj poveš. Prav gotovo je forum nam vsem dobrodošel. Tistim z zlemi nameni na nekem teritoriju pa v pogubo. Prav je, da se srečamo vsaj tu, če ne na lovu. Naj nam to stičišče bo v korist.
    Moj post je bil namenjen temu, da si vsak lahko pogleda v dolgoročni načrt za tisti LUO, ki se ga tiče (v tistem kjer lovi oziroma je njegova LD). Sedaj je še čas za predloge in spremembe, poda jih lahko vsak, sam sem jih včeraj ustno, danes pa jih bom še pisno. V glavnem pa gre za to, da se na različnih zavarovanih območjih (ekološko pomembna območja, Natura 2000) poskuša omejevati lov, oziroma se te površine poskuša popolnoma neutemeljeno izločiti iz lovnih površin. Te omejitve pa so, vsaj za naš načrt velja, napisane na koncu, kjer je seznam in opis zavarovanih območij ter omejitev. Drugih načrtov nisem bral, zato pa sem obesil link, da bi še kdo drug za svoj LUO pogledal in prebral in mogoče prispeval kako pripombo. Včeraj na javni obravnavi je bilo res klavrno, saj sem praktično sameval. Potem ko bodo pa razne brezzvezne omejitve obveljale, bomo pa jokali in stokali.

  4. #4

    Privzeto

    Citat Lisjak je objavil: Pokaži objave
    Včeraj na javni obravnavi je bilo res klavrno, saj sem praktično sameval. Potem ko bodo pa razne brezzvezne omejitve obveljale, bomo pa jokali in stokali.
    Ravno v tem je tragedija. Še zdaleč nismo dojeli duha nove lovske ureditve in še vedno si umišljamo, da smo v tem prostoru sami. Kje so šefi OZUL-ov in njihovi funkacionarji s konkretnimi pripombami in jih soočijo z načrtovalci dolgoročnih načrtov. Kot, da se jih to ne tiče. Namesto njih pridejo šefi ZLD/OLZ, tudi njihovi tajniki, polni jaza in vehemntnosti, dejansko pa brez vseh pristojnosti. To je ta nemoč upravljavcev lovišč in popoln uspeh za načrtovalce ZGS. Vsa čast redkim izjemam.
    Ko bomo čez desetletje le ugotovili, da smo imeli možnost in priložnost aktivnega načrtovanja pri upravljanju z divjadjo in lovišči, bo lovstvo že zdavnaj krenilo v drugo smer. Ne zaradi prizadevnih in srčnih članov, ampak pohlepnežev in nesposobnežev, ki prevzemajo funkcije in jim niso kos.

  5. #5
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Citat tica je objavil: Pokaži objave
    Ravno v tem je tragedija. Še zdaleč nismo dojeli duha nove lovske ureditve in še vedno si umišljamo, da smo v tem prostoru sami. Kje so šefi OZUL-ov in njihovi funkacionarji s konkretnimi pripombami in jih soočijo z načrtovalci dolgoročnih načrtov. Kot, da se jih to ne tiče. Namesto njih pridejo šefi ZLD/OLZ, tudi njihovi tajniki, polni jaza in vehemntnosti, dejansko pa brez vseh pristojnosti. To je ta nemoč upravljavcev lovišč in popoln uspeh za načrtovalce ZGS. Vsa čast redkim izjemam.
    Ko bomo čez desetletje le ugotovili, da smo imeli možnost in priložnost aktivnega načrtovanja pri upravljanju z divjadjo in lovišči, bo lovstvo že zdavnaj krenilo v drugo smer. Ne zaradi prizadevnih in srčnih članov, ampak pohlepnežev in nesposobnežev, ki prevzemajo funkcije in jim niso kos.
    Tica če ne boš hud bi se tudi jaz z čisto malimi črkami podpisal pod tvoj post
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •