Rezultati 1 do 9 od 9

Tema: Marttiini noži

  1. #1

    Privzeto Marttiini noži

    Pozdravljeni

    Že dalj časa gledam po katalogih nože znamke Marttiini pa me zanima ali ga kdo ima in kakšne so izkušnje z njimi. Noži so mi tudi na oko precej všečni, gledam pa predvsem takega z dolžino rezila cca. 11cm, ki bi bil primeren za očistit kak kos divjadi (predvsem srnjad) in pa tudi za narezat kako malco seveda. Predvsem mi je padel v oči en model, ki po sliki vidim, da ima temno rezilo in en s klasičnim. Pri tem me predvsem skrbi ali je pri temnejšem rezilu velika nevarnost, da ga pri brušenju poškodujemo in bo zadeva potem izgledala precej grdo?

    Lp in dober pogled
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  2. #2
    Član od
    Mar 2010
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    10

    Privzeto

    Zdravo
    Jaz imam Marttiinija s temnim rezilom, in rezilo dolžine 11cm.
    Super zadeva, ne rabiš nič brusit, samo po vsaki uporabi ko boš čistil divjad ga potegni s "štrajharjem".

  3. #3

    Privzeto

    Hvala za hiter odgovor. Torej se ti temen del rezila še ni poškodoval pri uporabi ali brušenju? Tega sem se nameč najbolj bal, da bi ta del dobil rise, kjer bi se potem skozi videlo in ne bi ravno lepo izgledalo.

    lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  4. #4
    Član od
    Mar 2010
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    10

    Privzeto

    Če ga ne brusiš s kamnom se ne poškoduje.

  5. #5

    Privzeto

    sam imam enega tradicionalnega, vendar točno takega ne izdelujejo več. je malo večji in ima na tulu vtisnjenega medveda. ker je malo večji, ga ne uporabljam za iztrebljenje, je pa super za lupljenje... po moji izkušnji so to kvalitetni, ostri noži, ki relativno dolgo držijo istrino, pa še nabrusiti jih ni pretirano težko... tudi (vsaj moj) precej robustni so. ?e nom kdaj kupoval tak nož, je velika verjetnost, da bo Marttiini Sploh odlična kombinacija cnea/kvaliteta!
    * .308win | 7x65R/12 | 7x57R/16 | .223rem |20-20/76 | 12-12/70 | .22lr | .357 mag | .40S&W | Vižla *

  6. #6
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Citat Ganges je objavil: Pokaži objave
    Pozdravljeni

    Že dalj časa gledam po katalogih nože znamke Marttiini pa me zanima ali ga kdo ima in kakšne so izkušnje z njimi. Noži so mi tudi na oko precej všečni, gledam pa predvsem takega z dolžino rezila cca. 11cm, ki bi bil primeren za očistit kak kos divjadi (predvsem srnjad) in pa tudi za narezat kako malco seveda. Predvsem mi je padel v oči en model, ki po sliki vidim, da ima temno rezilo in en s klasičnim. Pri tem me predvsem skrbi ali je pri temnejšem rezilu velika nevarnost, da ga pri brušenju poškodujemo in bo zadeva potem izgledala precej grdo?

    Lp in dober pogled
    Imam Lap Knife 240, rekord je 15 iztrebljenih prašičev+odtranitev čeljusti, brez brušenja. Laponci naj bi jih uporabljali tudi za sekanje drv.
    Brusim z diamantnim brusilcem.

  7. #7

    Privzeto

    Citat muzikant je objavil: Pokaži objave
    Brusim z diamantnim brusilcem.
    Tudi jaz mislim, da se z diamantnim brusem najbolje naostri.
    Imam pa nož Gerber in letos sem očistil le 4 kose zato ga še nisem brusil.

  8. #8
    Član od
    Mar 2010
    Lokacija
    Semič
    Prispevki
    27

    Privzeto

    Vse kar je od ročnega brušenja, tudi diamantno, je za moje pojme nekonkurenčno strojnemu. Nožek iz "pleha" nabrusim, da iz roke šnitka "cajtnge". Ampak to ni še nič.
    Nož naj bi nekaj vzdržal!
    Ne recite mi, da lahko s temi tahudimi nožki poštimate naprimer pujsa, ki s svojo ščetino skrha marsikatero kroglo, kaj ne bo nožka.
    Imam tudi cold steel. Pa ga "zatupim", ko vse ostale. Sem pa zadovoljen z njim.
    Ima svojstvene prednosti.
    Ni za podcenjevati nobenega.

  9. #9

    Privzeto

    Citat jpasic je objavil: Pokaži objave
    Vse kar je od ročnega brušenja, tudi diamantno, je za moje pojme nekonkurenčno strojnemu. Nožek iz "pleha" nabrusim, da iz roke šnitka "cajtnge". Ampak to ni še nič.
    To drži. Na polirnem kolutu nabrusiš vsak nož tako. Ampak sem moral po vsakem očiščenem komadu to ponoviti. Z diamantnim brusem naostren nož jih pa zdrži kar nekaj. Pomembna je tudi grobost diamantnega brusa in enostavna uporaba.

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •