Stran 2 od 2 PrvaPrva 12
Rezultati 11 do 18 od 18

Tema: Sekcija Mladi in lovstvo na Študentski areni 2011

  1. #11
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    1,340

    Privzeto

    Hvala tovariš cv5ek, da si odprl temo in napisal svoje ugotovitve.

    Sodelovanje na študentski areni sva dva člana komisije za mlade, ob pomoči tebe in Metke, na hitro spravilo skozi in ni mi žal, ker mislim, da je to pravi način, da se lovstvo predstavlja javnosti. Na žalost se ni prišel pokazati nobeden od vodilnih funkcionarjev, zaposlenih pa ravno tako ni bilo, saj so se bali nerazumervanja svojih šefov (v stilu: kaj pa pohajate naokrog med službo).

    Mislim, da smo z skromnimi sredstvi, majhnim in slabo opremljenim štanom dosegli veliko. Najbolj sem vesel lovcev studentov, ki so se utavili pred stojnico in videli, da je lahko lovec lovec tudi v Ljubljani med tednom in študijem in ne samo med vikendom, nekje na podeželju.

    Muzikantovo razmišljanje o tem, da je naš domet populacija v osnovni šoli (v srednji (še) nimamo nobenih aktivnosti) je "službeno" stališče LZS in na žalost tudi članov komisije za mlade, zato sem nanj že navadil. Vzroke za takšno stališče, gre po mojem iskati predvsem v strahu pred mladimi. Otrokom v vrtcu in osnovni šoli še lahko prodajamo bučke o streljanju "bolanih srnic", pri mladih pa te pravljice ne užgejo več. Tisti, ki nima pri sebi razčiščeno, naj se raje ne loti mladim razlagati o lovstvu, ker ga bodo na hitro "prečitali". So pa ravno ti mladi (ne otroci) potencialni kandidati, da zapolnijo vrzeli v naših vrstah. Kot sem omenil, pa je prisoten strah pred mladimi. Celo na komisiji za mlade so se slišali pomisleki, da je škoda zgubljati čas z "podivjanimi in zadrogiranimi" študenti, ki da bodo spljuvali lovca, ki se bo pojavil med njimi.
    Res se človek počuti nekoliko nenavadno če gre v lovskem kroju po Ljubljani, vendar kmalu ugotoviš, da se ljudje ne ozirajo za teboj, ker si "čuden", ampak se čudijo, kako, da si ta lovec upa stopiti iz ilegale zakotnega podeželja in hodi po prestolnici.

    Upam, da bom(d)o z podobnimi akcijami nadaljevali.....
    Marko Gorše, Nadlesk

  2. #12
    Član od
    Jun 2008
    Lokacija
    Šentjernej
    Prispevki
    302

    Privzeto

    Citat POLH je objavil: Pokaži objave
    Način kako lahko postaneš član LD ni nevem kako varovana skrivnost . Mislim ,da vsak ki si to želi, lahko z minimalno truda pride do teh informacij. Ciljna skupina takšnih ali podobnih predstavitev pa so lahko vse prej naštete skupine. Do vsake pa je treba pristopiti z njej primernim programom oz. pristopom.
    Se strinjam, da to ni skrivnost ampak se nekaterim, zdaj že lovcem, to zdi preveč samoumevno kako in kaj- če bi imeli neko primerno publikacijo si lahko v njej morebiten pripravnik pogleda kaj ga čaka v LD v času pripravništva, njegove naloge in pravice ter se tako vsaj lažje odloči, če je lov zanj ali ne...
    The Earth does not belong to man, man belongs to Earth.
    (Chief Seattle's reply to the Govt of US (1852).)

  3. #13
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Radolca
    Prispevki
    295

    Privzeto

    Še moja pohvala vsem, ki ste si vzeli čas za predstavitev lovstva na Študentski areni. Upam, da bo vodstvo LZS vaše delo spoznalo za koristno in da se na podlagi vaših mnenj prihodnje leto lovstvo pokaže v boljši luči s promocijskim in informacijskim gradivom.

    Predstavitev našega dela javnosti (mladim, malo manj mladim in starim) bi morala biti prioritetna naloga LZS. Pravzaprav bi morali začeti kar v naših vrstah, saj mnogim ni jasno zakaj morajo na primer streljat mulasto divjad, kakšna je vloga plenilskih vrst,....

  4. #14

    Privzeto

    Kaj pa je to "plenilska vrsta" in kakšna je njena vloga ??

  5. #15

    Privzeto

    O publikacijah, katere se omenja v tej temi.

    Nekaj dobrih publikacij je bilo pred leti, natančneje dva mandata nazaj, izdanih. Žal se jih je dalo dobiti zgolj na kakšnem radgonskem sejmu ali kakšni drugi prireditvi, kjer se je oficielno nahajala LZS. Do širše javnosti te brošurice niso prišle. Sam sem npr. delal kar nekaj fotokopij knjižice s sledovi divjadi, da sem jih delil zainteresiranim znancem "civilistom".
    Najprej bi lahko izkoristili ta že ustvarjen potencial.
    Tudi dokaj dobra brošura z odgovori zakaj lovimo, je bila narejena.

    Žal je med našim vodstvom nekakšna čudna navada, da se nekaj naredi, izda v nekaj malega tisoč izvodih (premalo za vse članstvo) in stvar je zaključena. Ali pa se izdaja nesmiselne zadeve, tako kot je planiran prevod etičnega kodeksa, da se bodo funkcionarji z njim na obiskih tujine ponašali, pa le tega še v prakso nismo zmožni spraviti.

  6. #16
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Citat Sršen je objavil: Pokaži objave
    O publikacijah, katere se omenja v tej temi.

    Nekaj dobrih publikacij je bilo pred leti, natančneje dva mandata nazaj, izdanih. Žal se jih je dalo dobiti zgolj na kakšnem radgonskem sejmu ali kakšni drugi prireditvi, kjer se je oficielno nahajala LZS. Do širše javnosti te brošurice niso prišle. Sam sem npr. delal kar nekaj fotokopij knjižice s sledovi divjadi, da sem jih delil zainteresiranim znancem "civilistom".
    Najprej bi lahko izkoristili ta že ustvarjen potencial.
    Tudi dokaj dobra brošura z odgovori zakaj lovimo, je bila narejena.

    Žal je med našim vodstvom nekakšna čudna navada, da se nekaj naredi, izda v nekaj malega tisoč izvodih (premalo za vse članstvo) in stvar je zaključena. Ali pa se izdaja nesmiselne zadeve, tako kot je planiran prevod etičnega kodeksa, da se bodo funkcionarji z njim na obiskih tujine ponašali, pa le tega še v prakso nismo zmožni spraviti.
    Citat Krpan je objavil: Pokaži objave
    Hvala tovariš cv5ek, da si odprl temo in napisal svoje ugotovitve.

    Sodelovanje na študentski areni sva dva člana komisije za mlade, ob pomoči tebe in Metke, na hitro spravilo skozi in ni mi žal, ker mislim, da je to pravi način, da se lovstvo predstavlja javnosti. Na žalost se ni prišel pokazati nobeden od vodilnih funkcionarjev, zaposlenih pa ravno tako ni bilo, saj so se bali nerazumervanja svojih šefov (v stilu: kaj pa pohajate naokrog med službo).

    Mislim, da smo z skromnimi sredstvi, majhnim in slabo opremljenim štanom dosegli veliko. Najbolj sem vesel lovcev studentov, ki so se utavili pred stojnico in videli, da je lahko lovec lovec tudi v Ljubljani med tednom in študijem in ne samo med vikendom, nekje na podeželju.

    Muzikantovo razmišljanje o tem, da je naš domet populacija v osnovni šoli (v srednji (še) nimamo nobenih aktivnosti) je "službeno" stališče LZS in na žalost tudi članov komisije za mlade, zato sem nanj že navadil. Vzroke za takšno stališče, gre po mojem iskati predvsem v strahu pred mladimi. Otrokom v vrtcu in osnovni šoli še lahko prodajamo bučke o streljanju "bolanih srnic", pri mladih pa te pravljice ne užgejo več. Tisti, ki nima pri sebi razčiščeno, naj se raje ne loti mladim razlagati o lovstvu, ker ga bodo na hitro "prečitali". So pa ravno ti mladi (ne otroci) potencialni kandidati, da zapolnijo vrzeli v naših vrstah. Kot sem omenil, pa je prisoten strah pred mladimi. Celo na komisiji za mlade so se slišali pomisleki, da je škoda zgubljati čas z "podivjanimi in zadrogiranimi" študenti, ki da bodo spljuvali lovca, ki se bo pojavil med njimi.
    Res se človek počuti nekoliko nenavadno če gre v lovskem kroju po Ljubljani, vendar kmalu ugotoviš, da se ljudje ne ozirajo za teboj, ker si "čuden", ampak se čudijo, kako, da si ta lovec upa stopiti iz ilegale zakotnega podeželja in hodi po prestolnici.

    Upam, da bom(d)o z podobnimi akcijami nadaljevali.....
    Nisem nikjer govoril o dometu, napisal sem samo, kako bi omejena sredstava čimbolj efektivno uporabili.

  7. #17
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Radolca
    Prispevki
    295

    Privzeto

    Citat Sraka je objavil: Pokaži objave
    Kaj pa je to "plenilska vrsta" in kakšna je njena vloga ??
    http://www.svarog.si/biologija/index.php?page_id=7924

  8. #18
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    1,340

    Privzeto

    Citat Sršen je objavil: Pokaži objave
    Nekaj dobrih publikacij je bilo pred leti, natančneje dva mandata nazaj, izdanih.

    Ravno te publikacije smo imeli na štantu. Samo takratnega predsednika LZS, ki je omenjen v eni od brošur, so z črnim flomastrom prečrtali.

    Etični kodeks pa je nas Cvi5ek na svoje stroške skopiral, ker ga ni za dobiti.
    Marko Gorše, Nadlesk

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •