Stran 2 od 5 PrvaPrva 12345 ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 46

Tema: Garmin astro 220 ali 230

  1. #11

    Privzeto

    Citat Breza je objavil: Pokaži objave
    ...se mi zdi, da tvoja zlata prinašalka mnogo bolj kot Garmin potrebuje dobro pasjo šolo.


    Odličen lovski nagon se pri prinašalcih ne meri ravno z nekontroliranim uhajanjem in izgubljanjem.
    Tu je vse povedano, tudi za malo naglušne

  2. #12

    Privzeto

    Mogoče pa je garmin primeren za tiste, ki radi vemo kje je naš pes, da mu v primeru da zabrede v težave čimprej pomagamo.

    In prav zaradi tega si želim Garmin, ne pa zaradi njenega nekontroliranega uhajanja (do katerega še nikoli in prišlo)...

  3. #13

    Privzeto

    Pa3k, da ne bomo ugibali povej ali psa uporabljaš za lov, reševanje ali kakšno drugo dejavnost. Če je tako se opravičujem. Če nič od tega potem je mnenje Breze zelo umestno.

  4. #14
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Garmin za prinašalko......

  5. #15

    Privzeto

    Detel,
    ne vem kakšne imaš ti izkušnje s krvosledništvom, mislim pa si, da bolj malo ali nič.V zadnjem tednu me je garmin rešil dvakrat pri iskanju zastreljenega lanščaka in merjasca. Zadnji je bil zadet v prednjo nogo in psa sta ga gonila več kot 7 km ravne linije od mene, pri tem prašiču sem bil v 15 minutah, ko sta ga ustavila v gošči in je na garminu pokazalo, da je pes na mestu. Merjasca sem hitro rešil muk. Vprašaj se, če ne bi imel te naprave, kdaj bi dobil prašiča, če ga bi sploh in predvsem glavno, kdaj bi prišla nazaj moja psa?Pa še v veliki nevarnosti bi bila, da jih "fasata" od merjasca.Brez tega si sploh več ne predstavljam iskanja.
    Garmin sem kupil v ZDA v eni izmed mnogih trgovin, kjer to prodajajo.

  6. #16
    Član od
    Mar 2008
    Lokacija
    Sodražica
    Prispevki
    236

    Privzeto

    Lahko samo na kratko opišem včerajšnje iskanje ki bi se končalo u pol ure če bi imel tako napravo, tako smo psa in srno najdli pozno popoldne. Zjutraj sem streljal srno ki je vpognjena in z položenimi ušesi odkorakala v gozd, ko sem čez pol ure šel pogledat je odskočila in sem takoj spustil psa za njo, pes jo je v manj kot dveh minutah ujel in zadavil kar sem lepo slišal in bil sem prepričan da je največ 200m od mene. Tisti del lovišča je zelo strm in sem šest ur iskal in klical psa, potem smo šli z drugim psom (prej mi ni nobeden utegnil priti) po sledi in po eni uri iskanja se mi prikaže moj Alf za hrbtom in me veselo odpelje do plena.
    Srno je ujel tri metre od ceste ki je včeraj bila dokaj prometna(traktorji in otroci z dva psa) in dober kilometer od mene.
    1. zaradi strmine se mi je zdelo da je bližje
    2. zaradi bližine ljudi in prometa ni hotel zapustiti plena celih 10 ur
    3. prišel me je iskat ko se je situacija okoli njega umirila in je bil prepričan da ne bo nobeden vzel plen
    4. če bi imel Astro bi v pol ure končali

  7. #17
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Black, sigurno imaš večje izkušnje kot jaz. Nekoč niso imeli tehnike pa so bili ravno tako uspešni ali še bolj. Od vsakega psa, ne glede na pasmo zahtevam, da me v lovišču poišče, kadar je to potrebno. Zgodilo se ti bo, da boš letal z Garminom za psom, on pa bo tebe iskal, oba zmedena in žival bo ostala v gozdu, če pes ni pokazač. Zlasti je to slabo za mladega psa, ki ga boš razvadil in te sploh ne bo znal poisklati, bo le čakal tebe. Sem pač starokopiten, kar se tega tiče .

  8. #18

    Privzeto

    Detel, včasih pes ne dela po pravilniku
    Tudi jaz mislim, da je garmin zelo učinkovit. Psu se lahko pripeti marsikaj in ga z njim lahko najdemo.
    citat: Nekoč niso imeli tehnike pa so bili ravno tako uspešni ali še bolj.
    S tem se pa sploh ne strinjam. Res pa je, da je divjad iskalo bistveno manj lovcev. O dobrih stvareh so pisali in to poznamo, slabe primere pa ne.

  9. #19
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Ljubljana
    Prispevki
    27

    Privzeto

    Astro je zakon!

  10. #20

    Privzeto

    Ali ima mogoče kdo kaj izkušenj, z naročanjem Astro 220 iz Amerike(koliko pride carina)?

    lp

Stran 2 od 5 PrvaPrva 12345 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •