Rezultati 1 do 8 od 8

Tema: Strel na divjad v teku

  1. #1
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto Strel na divjad v teku

    Med brskanjem po internetu sem naletel na tale filmček:
    http://www.youtube.com/watch?v=ezAEW...eature=related

    Filmček je sicer v francoskem jeziku, vendar nam slika pove vse...
    Zanima me, kakšne so vaše izkušnje pri merjenju na bežečo divjad, predvsem na skupnih lovih na d.prašiča.

    Po filmčku sodeč bi pri divjadi v galopu le-to morali meriti precej pred njo...

  2. #2

    Privzeto

    jaz se ne strinjam s tem filmčkom. realno gledno ima krogla 30-06 okoli 800m/s hitrosti. to pomeni da če imaš lepo divjad v križu in vlečeš pa sprožiš mora tudi tam kamor si meril biti zadetek. predvsem zaradi hitrosti krogle. seveda če vlečeš in se v trenutku proženja ustaviš so pa rezultati verjetno takšni kot tu na filmčku. no tako je moje mnenje vem pa sam pri sebi da lahko je govrit kako se strelja..težje pa je to naredit

  3. #3

    Privzeto

    Poglej na 119 strani teme odivjih prašičih video, ki sem ga prilimal o tej temi. Streljano v ZDA z nočno kamero....

    lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  4. #4

    Privzeto

    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  5. #5
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Sem si ga že takoj, ko si ga dal gor, pogledal.
    Po tem filmčku sodeč, je treba meriti kar precej naprej...

  6. #6

    Privzeto

    Ja ampak iz istega razloga kot je povedal lovecdavid. Ker vsi refleksno vsaj maloampak popolnoma ustavimo orožje in potem je zaostanek res velik... Enako je tudi pri golobih (glinastih :icon_: ),ko ti eni rečejo pred tega ostrega pa morašvsaj meter pomerit... To ni res če streljaš tekoče,če pa puškovržeš v njegovosmer in ustaviš pa vsekakor... Pa seveda tudi teh recimo 900m/s velja le na ustju cevi in ne pomeni dejansko, da je krogla v 1 sekundi 900m stran od nas...

    lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  7. #7
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    481

    Privzeto

    Tocno ganges.Jaz ciljam tocno v "plecko" zadetki so najvec 10cm za plece torej 10ka.Ce je pa kaksen cez plece pa nic hudega.Bolje vecje poskodbe kot izkanje...

  8. #8
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Pri nas so tereni gosti, streljamo na blizu, pomeriti je treba točno...krogla je hitra. Se pa strinjam, da je čisto drugače na čistinah, kjer streljajo na 100, 200 ali več metrov.

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •