Stran 4 od 8 PrvaPrva 12345678 ZadnjiZadnji
Rezultati 31 do 40 od 71

Tema: prepoved lova

  1. #31

    Privzeto

    Citat Markysprej je objavil: Pokaži objave
    ...
    pravila so zato da se spoštujejo!! čeprav ste imeli 50 let v prejšnjem režimu drugačno praxo. vendar imeli ste NAPAČNO!
    Pravila niso tisto kar se vsakomur mimogrede zazdi! Zato je pomembno, da se tako zakone kot pravila bere kot so pisana in ne kot bi posameznik rad, pa malo izpusti in kaj doda. Ker si vsak tolmači po svoje, so pa potem špetiri, tožbe in dolgi nosovi. Zato je dobro, da jih tudi tu malo vzamemo pod drobnogled.
    In če že spet po nepotrebnem v debato vlečeš nekakšne prejšnje režime in politiziraš lovsko debato, le toliko, da je bilo v prejšnjem sistemu tako, da je bilo prepovedano kar ni bilo dovoljeno. V demokratičnih sistemih pa naj bi bilo dovoljeno vse kar ni prepovedano.

    LDji pa seveda z ustrezno prirejenimi akti lahko palamudijo po svoje.

  2. #32

    Privzeto

    Citat Markysprej je objavil: Pokaži objave
    mislim da je odebeljeno glavni razlog za ne-nošenje orožja pri prepovedi lova.
    čeprav pa je tudi odvisno kako težka je kršitev in če se ponavlja; če se je kršitev zgodila nenamerno, nobeden verjetno ne bo kompliciral če te bodo videli s puško na rami, čeprav nimaš nobenega pametnega razloga da jo imaš pri sebi, razen recimo samoobrambe ali šolanja psa.
    če pa se kršitev ponavlja, pa ni druge kot striktna prepoved nošenja orožja v lovišču...

  3. #33

    Privzeto

    Citat Markysprej je objavil: Pokaži objave
    čeprav pa je tudi odvisno kako težka je kršitev in če se ponavlja; če se je kršitev zgodila nenamerno, nobeden verjetno ne bo kompliciral če te bodo videli s puško na rami, čeprav nimaš nobenega pametnega razloga da jo imaš pri sebi, razen recimo samoobrambe ali šolanja psa.
    če pa se kršitev ponavlja, pa ni druge kot striktna prepoved nošenja orožja v lovišču...
    Pleteničiš.
    Kršitev je kršitev in mora biti točno definirana in velja vedno za vse enako. Isto velja za sankcije. Tudi "videli" ni dovolj. Biti mora dokazano z materialnimi dokazi, zabeleženo z uradnim postopkom ali izjavami verodostojnih prič.

    Nima smisla komplicirat, se preveč pasti odpira.

    Ok, jaz imam te debate dovolj. Zase vem kaj in kako, ostali po svojih željah!

  4. #34

    Privzeto

    Citat Sršen je objavil: Pokaži objave
    Pleteničiš.
    Kršitev je kršitev in mora biti točno definirana in velja vedno za vse enako. Isto velja za sankcije. Tudi "videli" ni dovolj. Biti mora dokazano z materialnimi dokazi, zabeleženo z uradnim postopkom ali izjavami verodostojnih prič.

    Nima smisla komplicirat, se preveč pasti odpira.

    Ok, jaz imam te debate dovolj. Zase vem kaj in kako, ostali po svojih željah!
    pleteničil sem ker vem da v realnem svetu ni vse belo in črno, kakor bi moralo biti, ampak največkrat sivo.

    pravi pa 73. člen zakona o divjadi in lovstvu o tej temi. vendar samo glede pooblastila lovskega čuvaja.

  5. #35
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Citat Markysprej je objavil: Pokaži objave
    pleteničil sem ker vem da v realnem svetu ni vse belo in črno, kakor bi moralo biti, ampak največkrat sivo.

    pravi pa 73. člen zakona o divjadi in lovstvu o tej temi. vendar samo glede pooblastila lovskega čuvaja.
    Kaj pa pravi ?

  6. #36
    Član od
    Nov 2010
    Lokacija
    Grahovo ob Bači
    Prispevki
    539

    Privzeto

    Jaz bi imel eno vprašanje, namreč pri nas je praksa taka, da imamo vsako leto obvezen skupni lov (kdor se neopravičeno ne udeleži dobi za nagrado 8ur obveznega dela v lovišču).

    Torej, v primeru, da bi imel prepoved lova na vso divjad za celo leto (je hvala bogu nimam), se moram lova vseeno udeležiti?

    Mogoče malce neprimeren kraj za vprašanje, pa me vseeno zanima vaše mnenje.

    Hvala

  7. #37
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Greš komot brakirat brez puške.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  8. #38

    Privzeto

    Citat MasterLesjak je objavil: Pokaži objave
    ... Torej, v primeru, da bi imel prepoved lova na vso divjad za celo leto (je hvala bogu nimam), se moram lova vseeno udeležiti?

    Mogoče malce neprimeren kraj za vprašanje, pa me vseeno zanima vaše mnenje. ...
    Moje mnenje je, da tam, kjer morajo biti skupne jage obvezne, nekaj ne štima. Sankcija 8 ur pa se mi zdi sploh prevelika in nesmiselna.

    Sicer pa je to stvar internih aktov in potem velja za vse enako in če si član društva, ta red sprejemaš ali pa si prizadevaš za spremembe. Do takrat pa skupaj določen red spoštuješ! Seveda pa velja za vse člane enako!!!
    Verum justicia quod parilitas!

  9. #39

    Privzeto

    Citat MasterLesjak je objavil: Pokaži objave
    Jaz bi imel eno vprašanje, namreč pri nas je praksa taka, da imamo vsako leto obvezen skupni lov (kdor se neopravičeno ne udeleži dobi za nagrado 8ur obveznega dela v lovišču).

    Torej, v primeru, da bi imel prepoved lova na vso divjad za celo leto (je hvala bogu nimam), se moram lova vseeno udeležiti?

    Mogoče malce neprimeren kraj za vprašanje, pa me vseeno zanima vaše mnenje.

    Hvala
    Komu je bil izrečen disciplinski ukrep prepoved lova na sploh za določeno časovno obdobje, se za čas te prepovedi ne sme udeleževati skupinskih lovov niti izvajati vseh tistih aktivnostih, ki se po ZDlov-u štejejo za izvajanje lova. Ker spoštuje izrečen ukrep, zato ne more biti še dodatno kaznovan z 8. urami dela v lovišču, saj gre za objektivni razlog, zaradi katerega se ne more in ne sme udeleževati skupinskih lovov niti izvajati posameznih lovov ali drugih aktivnostih, ki se štejejo za lov.
    Enak problem lahko nastane, če lovcu preneha veljanvost lovske izkaznice, ko prav tako ne more in ne sme izvajati lova oz. se udejstvovati v lovu. Sicer pa iz tvojega pisanje sledi kdor se neopravičeno ne udeleži, torej je zadeva jasna. Kdor ima prepoved lova, ta se opravičeno ne udeležuje lovov, saj se jih po izrečenem diciplinskem ukrepu ne sme udeleževati, če pa bi si jih kljub temu udeleževal, pa bi zavestno kršil izrečen ukrep, kar pa je kršitev, če tako določa splošni akt LD.
    Naj bo človek v korist živalim in ne v njihovo pogubo, naj jih ceni, ne pa zlorablja.

  10. #40
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Milan, ne strinjam se s tvojo razlago.
    Zakon pravi:
    "Lov je iskanje, opazovanje, zasledovanje, vabljenje in čakanje divjadi s ciljem upleniti divjad ali odloviti divjad živo ter
    pobiranje divjadi ali njenih delov
    ."
    Če se udeležiš skupnega lova brez puške nimaš cilja upleniti divjad, tudi odloviti živo verjetno ne.... Torej ne kršiš prepovedi lova ker ne loviš (ne moreš uloviti). Če imaš obvezo udeležiti se skupnega lova, se ga pač udeležiš a sam na njem ne loviš.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

Stran 4 od 8 PrvaPrva 12345678 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •