Stran 6 od 8 PrvaPrva ... 2345678 ZadnjiZadnji
Rezultati 51 do 60 od 71

Tema: prepoved lova

  1. #51

    Privzeto

    Jaz razumem sankcijo "prepoved lova" dobesedno. Vi pa iščete luknje, ki ne držijo.
    - loviti v svoji LD v spremstvu prijatelja, ki je mogoče še hujši prekrškar vendar ima srečo ker ga še niso obravnavali, pomeni, da imata tako oba alibi za nadaljne prekrške. Pokrivata drug drugega.
    - loviti v svoji LD kot gost, ki plača. To je možno tam, kjer imajo raje denar kot poštenje. Žal je takih LD veliko.
    In kaj je poduk ostalim poštenim članom???
    Vidijo, da se splača kršiti pravila, če imaš denar. Tisti ki ne more plačati pa bo stisnil zobe in eno leto pavziral.
    In nazadnje teh vaših variant tudi pravilnik DK ne predvideva. Drugače bi pisalo "lov v spremstvu" ali "plačilo lova za eno leto".

  2. #52
    Član od
    Oct 2011
    Lokacija
    severna primorska
    Prispevki
    114

    Privzeto

    Jaz vsako leto 1-2x grem v drugo LD na prašiče (me povabi brat)pa so pred leti za vse goste zahtevali potrdlo o nekaznovanosti. Pravijo,da če prekrške delaš doma pri njih nisi najbolj zaželjen. Se je zgodilo ,da je bil pri njih gost ,ki je bil izključen iz svoje LD in so postali bolj previdni.

  3. #53
    Član od
    Mar 2008
    Lokacija
    jagoda
    Prispevki
    334

    Privzeto

    Moti me ravno to, kar je že Alojz napisal. Iskanje lukenj v pravilih in zakonu, kar je praksa stalnica v naši državi. Če ga je nakidal naj pospravi za sabo.
    Zatorej bi morala bit zadeva v vseh LD po celi Sloveniji urejena zakonsko enako. Če je bil s strani D.K. dokazan določen prekršek (x, y), ukrep za ta (x, y) je recimo prepoved lova za 1 leto. Enostavno po zakonu nebi dobi nalepke za tekoče leto in zadeva je urejena.

  4. #54

    Privzeto

    Citat Ostrorogi je objavil: Pokaži objave
    ... Zatorej bi morala bit zadeva v vseh LD po celi Sloveniji urejena zakonsko enako. Če je bil s strani D.K. dokazan določen prekršek (x, y), ukrep za ta (x, y) je recimo prepoved lova za 1 leto. Enostavno po zakonu nebi dobi nalepke za tekoče leto in zadeva je urejena.
    No, ta je šele bosa! Eni šalabajzerji iz bohsigavedi kakšne DK v xy lovski druščini naj bi določali o pravicah v nekem čisto tretjem lovišču.
    Če kakšni LD ne paše, da pride k njim na lov nekdo, ki ima v svoji LD prepoved, naj to napiše v Pravila, pa mirna bosna. Kako boste to preverjali, boste pa bolj "brihtni" od mene pogruntali.
    Mešat zakon in DK je tako kot v motorno olje vodo zlivat.

    Bi pa tudi meni ustrezalo, da je nalepka edini pogoj za lov. Samo bi se potem smejal, kako bi verjetno kar isti poskakovali, ko bi vsi evrski gosti odpadli ko knof od gat.

    Rekel bi tako enostavno. Če imate v LD barabo, ki vodi na lov drugo barabo, se s to svojo ukvarjajte, pa tudi druge ne bo!
    Verum justicia quod parilitas!

  5. #55
    Član od
    Mar 2008
    Lokacija
    jagoda
    Prispevki
    334

    Privzeto

    Citat Sršen je objavil: Pokaži objave
    Eni šalabajzerji iz bohsigavedi kakšne DK v xy lovski druščini naj bi določali o pravicah v nekem čisto tretjem lovišču.
    Oprosti Sršen, nevem kako naj drugače napišem. Kakšni šalabajzerji neki... Če je s strani organov moje LD ugotovljen prekršek proti meni, so mi iz moje LD podali sankcijo in ne LD nekje iz koroške. Ti z mano nimajo nobene veze dokler ne "probam" lovit brez nalepke pri njih.

  6. #56

    Privzeto

    Pa kako je lahko gost v svoji lastni družini - ali ste nori ali kaj Vam je.
    No pa saj eni so tako ali tako vedno gosti v svoji LD (slovenska pogruntavščina)
    No žalostno je to, da se zadnje čase išče same luknje v zakonu, tista prava lovska beseda PA NE POMENI DANAŠNJIM LOVCEM NIČ VEČ - ŽALOSTNO vendar resnično.

  7. #57
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Ni samo v lovstvu tako .

  8. #58
    Član od
    Aug 2009
    Lokacija
    fračji dol
    Prispevki
    9

    Privzeto

    Je hotel Sršen povedat,da disciplinska komisija LD nikakor ne more odločati o odvzemu lovske znamkice za leto,ko je bil član neke LD kaznovan z prepovedjo lova v TEJ LD za dobo 1 leta.Odvzem lovske znamkice pa določa zakon,in ne pravila LD.Z to sankcijo te lahko kaznuje le lovski inšpektor in velja za območje cele države.

  9. #59
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Gozdni joža je vse pomešal. Lovska izkaznica je veljavna samo v tvojem lovišču, drugje loviš povsod kot gost. Če ti je preklicana, velja to za tvoje lovišče, drugje si lahko gost kot si bil tudi prej. Izkaznico prekliče izdajatelj, to pa je LZS na predlog LD ali inšpekcije.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  10. #60

    Privzeto

    Biti lovski gost svoje LD je tako kot biti najemnik svoje lastne nepremičnine.
    Zelena pamet pač ne pozna meja.
    Naj bo človek v korist živalim in ne v njihovo pogubo, naj jih ceni, ne pa zlorablja.

Stran 6 od 8 PrvaPrva ... 2345678 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •