Stran 5 od 8 PrvaPrva 12345678 ZadnjiZadnji
Rezultati 41 do 50 od 71

Tema: prepoved lova

  1. #41

    Privzeto

    Citat mugo je objavil: Pokaži objave
    Milan, ne strinjam se s tvojo razlago.
    Zakon pravi:

    Če se udeležiš skupnega lova brez puške nimaš cilja upleniti divjad, tudi odloviti živo verjetno ne.... Torej ne kršiš prepovedi lova ker ne loviš (ne moreš uloviti). Če imaš obvezo udeležiti se skupnega lova, se ga pač udeležiš a sam na njem ne loviš.
    Imaš prav, da gonjač nima namena upleniti divjadi, temveč jo pognati proti lovcem. Je pa aktivni udeleženec izvajanja lova z pogonom. Brakada in pogon sta dva različna načina izvajanja lova. V Svojem sestavki sem zapisal "lov na sploh" /tega enačin z udejstvovanjem v lovu/ in ne "prepoved lova na vse vrste lovne divjadi". Lov na sploh je širši pojem kot pa lov na vso divjad ali na posamezno vrsto divjadi. Je pa to odvisno kako ima LD to zapisano v svojih splošnih aktih. Nekatere LD imajo namesto prepoved lova na sploh, zapisano prepoved udejstvovanja v lovu, nato pa našteto kaj se šteje za prepoved lova na sploh oz. za udejstvovanje v lovu.

    Če je izrečen ukrep razumeti tako, da se nanaša samo na lov divjadi in ne na druge aktivnosti povezane z izvajanjem lova, potem je tvoje stališče pravilno in se lovec, ki ima prepoved lova, le tega lahko udeleži, vendar pa lova ne sme izvajati, lahko npr. gre v pogon.
    Naj bo človek v korist živalim in ne v njihovo pogubo, naj jih ceni, ne pa zlorablja.

  2. #42

    Privzeto

    Lovec ima prepoved lova na vso divjad za dobo enega leta. Zanima me če ta prepoved velja samo za dotično LD ali lahko kljub prepovedi lovi v drugih lovskih družinah, kot gost, naprimer. Pa še to me zanima, če ima upravičen razlog, da pride letos na pristrelitev? Hvala!

  3. #43

    Privzeto

    Če je prepoved lova disciplinski ukrep dotične LD in ne lovskega inšpektorja potem velja samo za LD. Prepoved lova v drugih LD, lovska družina ne more zahtevati. Glede pristrelitve pa mislim, da jo lahko opravi, edino, če nimate v pravilih LD določeno drugače.

  4. #44

    Privzeto

    To ga je pa dobro usral da si je prisluzil tako kazen!

  5. #45

    Privzeto

    Glede prepovedi lova in kazni so od družine do družine zelo različne.
    Lov v drugi družini je pa samo opdvisen od družine ki te vabi.
    Nekatere zahtevajo, če si povebljen na lov, dokazilo o nekaznovanju. Ni pa to stvar tvoje lovske družine, kam boš hodil na lov.
    Na pristrelitev risanice, pa seveda lahko greš, oziroma moraš iti, če boš drugje jagal.

  6. #46

    Privzeto

    Citat sine je objavil: Pokaži objave
    Lovec ima prepoved lova na vso divjad za dobo enega leta. Zanima me če ta prepoved velja samo za dotično LD ali lahko kljub prepovedi lovi v drugih lovskih družinah, kot gost, naprimer. Pa še to me zanima, če ima upravičen razlog, da pride letos na pristrelitev? Hvala!
    Samo v dotični LD.
    Nstrel naj opravi, če želi izvajati lov kot gost (razen če bo vedno nekdo na štantu z njim).

    Lp
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  7. #47

    Privzeto

    Citat dolgin je objavil: Pokaži objave
    (razen če bo vedno nekdo na štantu z njim).Lp
    Z prekrškarji se načeloma ne ukvarjam. Berem pa vaša čudna tolmačenja in iskanja lukenj. To mi pa ni všeč.

  8. #48
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    NeverLand
    Prispevki
    104

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Z prekrškarji se načeloma ne ukvarjam. Berem pa vaša čudna tolmačenja in iskanja lukenj. To mi pa ni všeč.
    Smo imeli podoben primer s članom z enoletno prepovedjo lova. Po posvetovanju z inšpektorjem se je lahko udeleževal skupnih lovov, če ga je povabil drug član LD in zanj tudi odgovarjal.

  9. #49

    Privzeto

    Kljub izrečeni kazni lahko lovi v drugi LD, kot lovski gost. Ni čudno tolmačenje, je pa čudno, da lahko kaznovani član lovi v lastni LD kot lovski gost. Za denar seveda !!

  10. #50

    Privzeto

    Sploh ni nujno za denar. Član ki ima veljavno lovsko izkaznico lahko kaznovanega člana povabi kot gosta,ga spremlja,seveda odgovarja zanj in vse kar bo on uplenil,piše nase. Imajo pa lovske družine različno zapisane sklepe o tem....

Stran 5 od 8 PrvaPrva 12345678 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •