Stran 4 od 5 PrvaPrva 12345 ZadnjiZadnji
Rezultati 31 do 40 od 44

Tema: Nastrel risanice -odstopanje-hladna/topla cev

  1. #31

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Če imaš češko Tatro, potem so najini rezultati popolnoma enaki.
    Jaz imam model UH BROD, pa se vama pridružujem, bilo pa me je strah napisati že prej, ker mi mogoče eni nebi verjeli da se to lahko dogaja.

  2. #32

    Privzeto

    moj stric je tega že navajen pri kombinirki, ima češko kombinirko 7x57 in na preizkušnji prvo pomiri v center, drugo v spodnji rob črnega kroga(4) in zadnjo v spodnji rob srnjaka torej v '' nogo''. če pa pusti da se puška ohladi pa ni problemov. podobni problemi nastajajo tudi pri puškah katere imajo risano cev zgoraj ta pa znižuje strel. to pa zaradi tega ker se risana cev približuje hladni gladki cevi. Boroveljske kombinirke imajo večjo šino med cevmi in kugle ne vleče, tudi blaser se je dobro znašel ko je vmes porinil gumo.

  3. #33

    Privzeto

    Citat Ferenc je objavil: Pokaži objave
    Jaz imam model UH BROD, pa se vama pridružujem, bilo pa me je strah napisati že prej, ker mi mogoče eni nebi verjeli da se to lahko dogaja.
    ahh, kar brez strahu. sj to je splošno znan pojav, ki se ga učijo povsod pri balistiki. in naj povem da je pri sabattiju zadeva še hujša.
    se pa to omili oz. izniči s težjo municijo; sam imam vedno pripravljen kot drugi patron težjega. ker se verjetno poka z s&b, imam za prvega lahkega SP, za drugega pa težkega SPCE...

  4. #34
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Citat Markysprej je objavil: Pokaži objave
    ahh, kar brez strahu. sj to je splošno znan pojav, ki se ga učijo povsod pri balistiki. in naj povem da je pri sabattiju zadeva še hujša.
    se pa to omili oz. izniči s težjo municijo; sam imam vedno pripravljen kot drugi patron težjega. ker se verjetno poka z s&b, imam za prvega lahkega SP, za drugega pa težkega SPCE...
    Da ne boš spet delil nasvetov o nakupu puške, če si sam kupil taka jajca.

  5. #35

    Wink

    jst vsaj delim nasvete glede na zunanje reference, ti pa glede na svoje, ki v resnici ne veljajo nič.
    ampak se ti verjetno niti ne sanja zakaj...

  6. #36

    Privzeto

    jao jao bože mili...

    ne spet!
    * .308win | 7x65R/12 | 7x57R/16 | .223rem |20-20/76 | 12-12/70 | .22lr | .357 mag | .40S&W | Vižla *

  7. #37

    Privzeto

    Ker še ni odgovora, bom še enkrat ( tokrat malo drugače ) vprašal:
    Po kolikih strelih z bokerco, se zadetki ustalijo po višini?

  8. #38

    Privzeto

    Citat Ahiles je objavil: Pokaži objave
    jao jao bože mili...

    ne spet!
    se strinjam, ampak tečnežu in zamerljivcu muzikantu tega ne moremo dopovedati...

  9. #39

    Privzeto

    Jaz ocenjujem, da po treh normalnih strelih . So znancu nastreljevali bokarico in je bila grupa kar dobra. Na lovu pa zopet strel v koleno (ko je bila hladna) .
    V Borovljah po vsakem strelu ohladijo cev z stisnjenim zrakom (kompresor).
    In to pri puški ni neka napaka, le vedeti moramo, da se to dogaja.

  10. #40

    Privzeto

    zanimivo je tudi vprašanje, po kakšnem času se cev pri bokarci popolnoma ohladi, torej kdaj se vrne zadetek v prvotno lego. pri nas žal temperature ne merimo, pa tudi kompresorja ravno ne uporabljamo... bolj smo nekako na šlatam-šlataš metodi
    * .308win | 7x65R/12 | 7x57R/16 | .223rem |20-20/76 | 12-12/70 | .22lr | .357 mag | .40S&W | Vižla *

Stran 4 od 5 PrvaPrva 12345 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •