Stran 7 od 7 PrvaPrva ... 34567
Rezultati 61 do 64 od 64

Tema: "ne lovske" pasme (mešanci)

  1. #61
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    729

    Privzeto

    Citat Sraka je objavil: Pokaži objave
    Tekma pomeni prireditev na kateri torej s svojim psom tekmujem z drugimi udeleženci in njihovimi psi v določenih kinoloških veščinah. Zakaj bi moral tekmovati z drugimi ? Saj tudi na fakulteti ob opravljanju izpitov ne tekmujem s kolegi in kolegicami študentkami, temveč opravim le izpit s katerim pred profesorjem dokažem zahtevan nivo znanja.
    Sraka, a ti zdej enačiš psa s seboj ali sebe s psom?

    Vse skupaj, namreč tekme, izpite, preizkušnje, si zmešal v en lonec brez okusa, tako da niti sam ne veš več pri čem si.
    Nihče ti ne pravi, da moraš tekmovati. Za to je potrebno kaj več kot premore povprečen slovenski vodnik. Namreč malce ponosa in tekmovalnega duha, kar je običajno, "bečkim konjarjem" precej tuje. Raje se ukvarjajo s tem kaj počno drugi.

    Torej Sraka kar mirno. Na tekmo ti nikakor ni potrebno, če pa še vedno ne veš, kako sta ti in tvoj pes usposobljena za delo v lovišču, potem si kupi mačko in sedi doma na kavču z njo. Razen če nočeš imeti tudi za mačko preizkušnjo, tako, da boste ugotovili če zna ležati na kavču.

    Citat Sraka je objavil:
    Pravilno bi torej v primeru PNZ-ja in vseh ostalih zahtevanih disciplinah bilo, da gre za preizkušnjo usposobljenosti za delo v lovišču in ne za nobeno tekmo. Na razstavah pa psi res tekmujejo in tisto naj se zaradi mene tudi imenuje tekma, če se že mora.
    A tako naj bi bilo pravilno? Potem naj bodo PNZji prostovoljni in naj tja hodijo taki kot si ti, ki ne veste kdaj in če sploh je vaš pes usposobljen za lov. Pa vi kot vodniki tudi. Da vas sodnik poduči kako in kaj.

    Ej Sraka moj. Bo treba malo v svet. Svet ni majhen, Slovenija je majhna.

  2. #62

    Privzeto

    Dragi kolega Hubertus v svoji vnemi, da bi izpadel moder in imel vedno v vsem prav, si prav ti vse pomešal in ne jaz. To kar mi očitaš sploh ni bilo vprašanje mojega zapisa in o tem sploh nisem pisal. Kaj naj ti v bodoče, da boš napisano razumel, še kaj narišem zraven ??

    Mačke pa si kupuj kar sam, ker po tvojih jeznoritnih odzivih na vse in vsakogar, bi bile verjetno zate še najprimernejše. Imajo namreč precej samo svoj karakter kot ga je moč zaznati tudi pri tebi.

    Priporočam pa ti klik na SSKJ in si malo poglej kako ta opredeljuje pojme kot so: tekma, preizkušnja, izpit .... . Mogoče pa ti bo potem le končno uspelo razvozlati o čem sem pisal in za kaj sem se zavzemal v svojem komentarju. Če pa tudi to še ne bo pomagalo, pa milo poprosi Brezo, da si vzame čas in ti pri tem malo pomaga.

    Sedaj pa navali cenjeni kolega in daj svojim notranjim vzgibom vso svobodo.

    Pa lep pozdrav!

  3. #63
    Član od
    Jan 2009
    Lokacija
    Cerklje ob Krki
    Prispevki
    532

    Privzeto

    Sem vesel, "da smo se upoznali".

  4. #64
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    729

    Privzeto

    Sraka,
    pa sem šel in ponovno prebral tvoj post in mislim, da sem že v prvo prav dobro razumel tvoje pisanje. Gre namreč za brezplodno premetavanje pojmov in odkrivanje tople vode. Sorči

    Ostalo, o tekmah in preizkušnjah, pa so ti že napisali v predhodnjih postih tako, da mi ni treba trošiti časa. Jaz sem samo izkoristil priliko, da sem polil nekaj gnojevke, kot to zadnje čase vedno naredim, ko mi nekdo razlaga zakaj in kako moram preizkušati svojega psa.

Stran 7 od 7 PrvaPrva ... 34567

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •